![]() |
|
|||||||
|
Dołącz teraz!
|
|
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum! |
![]() |
|
|
Narzędzia wątku | Przeszukaj ten temat |
|
|
#1 |
|
ford::average
![]() Zarejestrowany: 24-10-2013
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2005
Postów: 102
|
Mam problem z przednim zawieszeniem w Mk2 hatchback. Od pewnego czasu przy przechylach pojawia się takie zgrzytanie jakby sprężyny w starej kanapie. Pojechalem na stację diagnostyczną gdzie stwierdzono uszkodzenie tylnej tulei wahacza z przodu. I faktycznie tuleja byla rozwalona. Zostały wymienone obie strony na lemfordera, przednie byly w idealnym stanie. Przy okazji wymieniono tez tuleje stabilizatora. Niestety zgrzytanie nie ustąpiło. Łączniki stabilizatora też wymienone, sworznie bez luzow. Nic nie puka, tylko ten zgrzyt, najbardziej słyszalny gdy prawy przód nurkuje. Co jeszcze można sprawdzić?
|
|
|
|
|
|
#2 |
|
FORD|AUTHORIZED
![]() Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,542
|
Kolumny mc persona a konkretnie poduszkę
|
|
|
|
|
|
#3 |
|
ford::average
![]() Zarejestrowany: 24-10-2013
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2005
Postów: 102
|
Sprawdzone przy wymianie amortyzatorów i wszystko ok. Tak się zastanawiam czy gdyby to one to nie byłoby tego słuchać przy kręceniu kierownicą na postoju? Bo jest cisza.
|
|
|
|
|
|
#4 |
|
FORD|AUTHORIZED
![]() Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,542
|
No to pomysl jak wahacze ok łączniki gumy ok to co zostaje ? Przy skręcie mogłoby zgrzytać jakby łożysko było wywalone a tak poducha może też się odzywać. Nie wiem trzeba sprawdzić
|
|
|
|
|
|
#5 | |
|
ford::specialist
![]() Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 17-05-2008
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2002
Postów: 836
|
Cytat:
Zamiennik w większości przypadków nie daje rady, tylko oryginał. |
|
|
|
|
|
|
#6 |
|
ford::professional
![]() Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-03-2016
Skąd: uć
Model: ford focus 3 i pół
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2017
Postów: 1,418
|
Ewidentnie jakiś przegub kulowy. W poprzednim aucie (a skrzypiało podczas pracy zawieszenia) okazały się łączniki a w zasadzie dolny przegub lewego łącznika. Jeśli jesteś pewien łączników sprawdź końcówkę drążka kierowniczego.
|
|
|
|