Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-04-2021, 18:04   #1
TheAleksPL
ford::amateur
 
Imię: Aleks
Zarejestrowany: 14-06-2014
Skąd: Koszalin
Model: Mondeo MK 5
Silnik: 1,5 benzyna Eco Boost 160HP
Rocznik: 2014
Postów: 4
Exclamation Nieodpala silnik

Witam. Po wejściu do samochodu, włożeniu kluczyka do stacyjki i przekręceniu kluczyka - silnik nie odpala. Akumulator naładowany (wszystkie kontrolki, radio itp włączyły się) po przekręceniu kluczyka na zapłon jest brak reakcji, jakby jakaś elektroniczna blokada ale nie ma żadnego komunikatu, że coś nie tak. Silnik nawet nie drgnie, nie zakręci. Mam przypuszczenie, że być może coś w trakcie otwierania samochodu z kluczyka coś kliknąłem nie tak i jakiś system się zablokował, stawiam na alarm lub coś takiego. Niestety nie wiem jak to odblokować w trakcie stwierdzenia tego problemy. Po około 9 godzinach (po powrocie z pracy) silnik normalnie odpala. Nie wiem co może być przyczyną lub jak to szybko usunąć. Błąd kluczyka? Jest informacja, że bateria w kluczyku słaba ale czy to to? Drugi raz mam taką sytuację w przeciągu 4 mcy. Może ktoś coś poradzić?

TheAleksPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2021, 19:16   #2
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,305
Domyślnie Odp: Nieodpala silnik

a masz drugi kluczyk wygląda na pastylke imobilajzera że nie zawsze sie komunikuje
słaba bateria to dotyczy centralnego zamka
__________________
BYŁO- SCORPIO MK1 2,9 PB - CZARNE /MONDEO MK1 2,0+LPG - SREBRNE /FOCUS MK1 1,8 PB+LPG - BORDOWY /MONDEO MK3 2,0 TDCI - CZARNY / MONDEO MK4 2,2 TDCI TITANIUM S - SZARY /JEST MONDEO MK4 TITANIUM S - BIAŁY / JEST MONDEO MK5........ - CZARNY
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2021, 20:47   #3
TheAleksPL
ford::amateur
 
Imię: Aleks
Zarejestrowany: 14-06-2014
Skąd: Koszalin
Model: Mondeo MK 5
Silnik: 1,5 benzyna Eco Boost 160HP
Rocznik: 2014
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nieodpala silnik

Witam. Mam drugi kluczyk, jak taka sytuacja pojawiła się rano to próbowałem odpalić z drugiego ale efekt był ten sam. A o co chodzi z tą pastylką imobilajzera? No właśnie mam takie wrażenie, że jest jakiś problem z łącznością pomiędzy kluczykiem a komputerem auta.
TheAleksPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2021, 10:37   #4
TheAleksPL
ford::amateur
 
Imię: Aleks
Zarejestrowany: 14-06-2014
Skąd: Koszalin
Model: Mondeo MK 5
Silnik: 1,5 benzyna Eco Boost 160HP
Rocznik: 2014
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nieodpala silnik

Witam. Udało się zdiagnozować przyczynę nie odpalania silnika. Problemy stwarzał alarm zamontowany w samochodzie. Z niewiadomego powodu odcinał pompę paliwa (prawdopodobnie) i trzeba było resetować alarm kodem pin i po tym zabiegu auto normalnie odpalało. Z moich obserwacji wynika, że alarm zachowuje się w taki dziwny sposób tylko z rana jak w nocy był przymrozek lub lekka wilgoć z rana. Zagadka rozwiązana, mam nadzieję, że post będzie pomocny. Pozdrawiam wszystkich FORDowskich "wariatów".
TheAleksPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2021, 11:36   #5
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,169
Domyślnie Odp: Nieodpala silnik

Dobrze, że podzieliłeś się rozwiązaniem problemu. Niestety zbyt wielu lamentuje i pyta na forum, ale jak ogarną problem to już zapominają żeby dać informację zwrotną.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2021, 12:01   #6
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 Twin Turbo / 1.5 EB
Rocznik: 2020 / 2020
Postów: 1,493
Domyślnie Odp: Nieodpala silnik

Cytat:
Napisał TheAleksPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
alarm zamontowany w samochodzie.
Alarm nie jest fabryczny, w sensie firmy trzeciej?
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2021, 08:58   #7
TheAleksPL
ford::amateur
 
Imię: Aleks
Zarejestrowany: 14-06-2014
Skąd: Koszalin
Model: Mondeo MK 5
Silnik: 1,5 benzyna Eco Boost 160HP
Rocznik: 2014
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nieodpala silnik

Alarm nie jest fabryczny, został zamontowany dodatkowo. Ale nie wiem czy to ma znaczenie, nie znam się na tym. Dla mnie najważniejsze że ustaliłem przyczynę.
Pozdrawiam
TheAleksPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.