Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-09-2023, 22:39   #1
madel
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 12-09-2023
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2008
Postów: 0
Domyślnie Używany S-Max do jazdy max 12 tys. km/rok

Cześć,

jestem zainteresowany zakupem używanego S-Maxa. Przede wszystkim zainteresowałem się tym modelem ponieważ wyczytałem, że zmieszczą się w nim 3 foteliki dla dzieci w drugim rzędzie siedzeń. Akurat niebawem spodziewam się 3. potomka więc ma to dla mnie znaczenie.
Nie znam się na motoryzacji więc chciałbym zapytać Was o rekomendowaną jednostkę silnika S-Maxa przy następujących założeniach:
- będę jeździł max 12 tys. km/rok przez pierwsze 2-3 lata. Potem może więcej,
- budżet na zakup auta ~22,5 tys. zł,
- możliwość umieszczenia 3 fotelików dziecięcych z tyłu (najlepiej 3x isofix, o ile są takie warianty),
- raczej więcej jazdy po mieście niż w trasie.
We wskazanym budżecie znajduję zdecydowanie więcej ofert z dieslami i zarazem przebiegami >250 tys. km.
Czy biorąc pod uwagę powyższą charakterystykę przyszłej jazdy powinienem skupić się tylko na ofertach z silnikiem benzynowym, mimo, że jest ich istotnie mniej?

Pozdrawiam,
madel


Ostatnio edytowane przez madel ; 12-09-2023 o 22:50
madel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2023, 23:15   #2
smietana
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-06-2019
Model: C-Max
Silnik: 1.6 16V Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 271
Domyślnie Odp: Używany S-Max do jazdy max 12 tys. km/rok

Fordy w miescie z silnikiem benzynowym nie pala malo. Srednio 9-10/100 a potraifia i 11-12 w zaleznosci od temp (czytaj zima) oraz od tego jak depczesz pedal gazu. A S-Max to spora buda. Jak ktos pisze ze po miescie benzyniakiem schodzi do 7-8 to albo sciemnia albo jezdzi w miescie gdzie nie ma swiatel albo tzw obwodnica. Co do diesla sie nie wypowiem, ale tez na bank po miescie lyknie sporo wiecej niz po trasie.
smietana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2026 DragonByte Technologies Ltd.