Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit i Tourneo Connect
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-11-2024, 00:03   #1
matus158
ford::amateur
 
Avatar matus158
 
Zarejestrowany: 05-03-2023
Model: Ford Tourneo Connect Grand
Silnik: 2.0 EcoBlue 90kw A7
Rocznik: 2022
Postów: 9
Domyślnie Hałas z przednich świateł

Cześć,
mam problem z tajemniczym buczeniem dochodzącym od przednich świateł LED w moim Fordzie Tourneo Connect 2022. To nie jest hałas LED elektroniki. Auto ma system bezkluczykowy (keyless), więc buczenie zaczyna się już, gdy tylko zbliżę się do samochodu z kluczykiem. Po lewej stronie (kierowcy) hałas jest głośniejszy niż po prawej. Wydaje mi się, że to jakiś wentylator, ale jaki? Światła w tym momencie jeszcze się nie świecą, więc nie wiem, co miałoby być wtedy chłodzone. Światła włączają się dopiero po otwarciu drzwi.

To, że buczenie występuje, to jedna sprawa. Martwi mnie jednak, że ten hałas wydaje się zbyt głośny. Może to tylko subiektywne odczucie. Niestety, ten model auta jest mało popularny, więc nie mam z czym tego porównać. W autoryzowanym serwisie Forda nawet nie podeszli do auta, żeby to sprawdzić i posłuchać. Powiedzieli tylko, że na pewno wszystko jest w porządku.

Tutaj nagrałem to telefonem: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Proszę więc właścicieli Tourneo lub innego auta z funkcją keyless i może też światłami LED, czy zauważyli podobne buczenie od świateł. Nie mogę znaleźć żadnych informacji na ten temat w internecie. Z góry dziękuję!

Proszę wybaczyć mój polski, ale używam tłumacza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

matus158 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2025, 09:36   #2
PeterOl
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-01-2025
Skąd: Poznań
Model: tourneo grand connect
Silnik: 2.0 EcoBlue 90kW
Rocznik: 2022
Postów: 1
Domyślnie Odp: Hałas z przednich świateł

Witaj - no to jestem na forum.
Auto kupiłem ekspozycyjne od dealera jako 2- letnie i początkowo nie zwróciłem uwagi na ten dźwięk. Później myślałem, że tak ma być: jakieś podgrzewanie, krążenie...? Nie mam dostępu keyless, ale zauważyłem, że dźwięk pojawia się przy każdym dotknięciu samochodu: centralny zamek, ruszenie jakichkolwiek drzwi. Dalej traktowałem, że tak ma być - do momentu, aż pojechałem na kemping, gdzie auto stało nieodpalane, często niezamknięte 5 dni i ciągle było otwierane. Doszło do tego, że akumulator się rozładował!
Wtedy zlokalizowałem to jako wentylatory led i zauważyłem, że:
- włączają się przy odblokowaniu kluczykiem i jadą po zamknięciu drzwi kilkanaście minut,
- włączają się przy każdym ruszeniu drzwi i jadą kilkanaście minut,
- przy zablokowaniu drzwi centralnym zamkiem, jadą jeszcze ~10 sekund.
Nie zmierzyłem na razie prądu, jaki to bierze, bo na akumulatorze jest duży "pająk". Zrobiłem pierwszy serwis autoryzowany, zgłosiłem sprawę, ale firma ograniczyła się do aktualizacji oprogramowania, co nic nie to nie zmieniło.
Więc problem jest!
W twoim przypadku, coś może być jeszcze , jeśli dźwięk jest głośniejszy w jednym. Wentylatory mają na pewno wirniki, łożyska i wysokie obroty - w swojej praktyce nie raz spotkałem "grające", ale może rezonans jest inny.
Sprawdziłem auto stojące obecnie u dealera - ten dźwięk nie jest aktywowany, ale firma nadal nie widzi problemu. Na razie staram się tak używać auto, żeby zbyt często nie ruszać drzwi i ryglować zamkiem.
Zamierzam udać się z tym do VW - w moim mieście jest fabryka, w której caddy i connect są produkowane.
PeterOl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2025, 07:59   #3
matus158
ford::amateur
 
Avatar matus158
 
Zarejestrowany: 05-03-2023
Model: Ford Tourneo Connect Grand
Silnik: 2.0 EcoBlue 90kw A7
Rocznik: 2022
Postów: 9
Domyślnie Odp: Hałas z przednich świateł

Cześć PeterOl... mogę zapytać, czy udało Ci się coś ustalić w sprawie tego buczenia świateł?
Byłeś z tym w fabryce VW? Jak do tego podeszli?
W moim mieście serwis VW nie był zainteresowany, żeby to sprawdzić, kiedy powiedziałem, że mam Forda.
To jest zupełna desperacja, kiedy ani serwis Forda, ani VW nie chce pomóc i spojrzeć na problem.
matus158 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
buczenie , światła


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2026 DragonByte Technologies Ltd.