Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-04-2009, 18:25   #1
griva
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-03-2009
Skąd: Kraków
Model: Octava III
Silnik: 1.8 TSI
Rocznik: 2015
Postów: 19
Angry czy brak kompresji = wymiana silnika?

Zaczynało się niewinnie, lekki niebieski dymek o poranku, więc zostawiłem go w ASO żeby mogli zdiagnozować, po zbadaniu kompresji wyszło iż 1 cylinder ma dużo mniejszą kompresje niż pozostałe. Jest to dla mnie strasznie dziwne bo samochód nie dymił przy jeździe normalnej, obroty stabilne, nic nie dzwoniło. Jedyne do czego się możnabyło przyczepić to wahania obrotow do 70st C. w zakresie +/- 100 obr/sek i czuć było lekkie drgania silnika.

Gość z ASO twierdzi,że trzeba zdjąć głowice żeby zobaczyć co nie halo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. (1200 PLN ta przyjemność - drogo / tanio?)
Szczęśliwym trafem mam gwarancje na silnik i w jej ramach rzeczoznawca ma obejrzeć go wcześniej przed dalszymi poczynaniami ASO.

Czy miał ktoś z szanownych forumowiczów podobne przejścia?
Widziałem na allegro kompletne silniki w cenie od 2.500 do 5.000 PLN, orientuje sie ktos jaki jest koszt montażu (uszczelki itp + robocizna) ?

griva jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2009, 22:29   #2
maniekmaniek13
ford::average
 
Avatar maniekmaniek13
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 01-02-2009
Skąd: łódzkie
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 89
Domyślnie Odp: czy brak kompresji = wymiana silnika?

kolego ja kupowałem silnik w pabianicach- gość widać zna się "chyba" na frzeczy i nie sprzedaje jakichś bubli ja jeżdźe na "nowym" silniku od niego 1,5 miesiąca- mało ale jest ok jak chcesz dam ci namiary. on ściąga angliki i z nich pochodzą organyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdr
__________________
jak poznać, że kobieta jest maksymalnie podniecona???? jak włożysz rękę w jej majtki to czujesz tak jakby ci koń z ręki jadł
maniekmaniek13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2009, 08:13   #3
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Odp: czy brak kompresji = wymiana silnika?

Cytat:
Napisał griva Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lekki niebieski dymek o poranku,
Przeważnie każdy silnik puszcza taki dymek tym akurat bym sie nie przejmował.Ciśnienie zależy ile się różni bo w każdym cylindrze będzie różne,sprawdż zawory i zmierz ciśnienie na dobrych przyrządach,moim zdaniem silnik jest dobry przyczyne jest inna.
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2009, 17:50   #4
griva
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-03-2009
Skąd: Kraków
Model: Octava III
Silnik: 1.8 TSI
Rocznik: 2015
Postów: 19
Domyślnie Odp: czy brak kompresji = wymiana silnika?

Wlasnie trwa "operacja" na pacjencie, jutro bede znał wyrok. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
griva jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.