Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-05-2011, 12:23   #1
Kubus88
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-08-2010
Skąd: okolice Radomia
Model: H. Accord & Jaguar XJ6
Silnik: 2.2 & 3.2
Rocznik: 1992 & 1996
Postów: 158
Domyślnie Malowanie samym podkładem?

Witam wszystkich.

Mój problem polega na tym iż chciałbym się pozbyć rdzy z mojego auta "na raty" tzn. chciałbym najpierw pospawać/poszpachlować to co trzeba i pokryć całość podkładem, następnie jakiś czas tak pojeździć i nałożyć normalny kolor. Zaznaczam, że liczą się dla mnie koszta a nie chcę reparaturek zastępować szpachlą więc dlatego chcę to zrobić "na raty". Sam ze względu na brak warunków i umiejętności tego nie zrobię. Kolega powiedział, że jest w stanie położyć podkład tak aby nie było plam itd ale do normalnego lakieru muszę sobie znaleźć "fachowca".

Moje pytania są następujące:
1.Czy można pomalować auto samym podkładem tak aby ten niby lakier był równy tzn bez plam itp aby nie wstydzić się jakiś czas tak jeździć?
2.Jeśli okaże się, że po pomalowaniu podkładem nie zdołam położyć normalnego lakieru do zimy i będę tak jeździć to czy to wytrzyma warunki atmosferyczne itp(słyszałem, że podkład chłonie wilgoć a więc szybko zawita z powrotem rdza)?

Zaznaczam, że auto mam od ponad 3 lat i ponad dwa lata temu robiony był remont blacharsko-lakierniczy ale chyba kompetencje mojego lakiernika były zbyt małe... I wole jeździć takim podkładowym niby matowym samochodem niż pordzewiałkiem. SPRZEDAŻY NIE ROZWAŻAM.

Kubus88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2011, 18:08   #2
Magik123
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 01-10-2007
Model: Volvo
Silnik: spalinowy
Rocznik: nie młody
Postów: 5,297
Domyślnie Odp: Malowanie samym podkładem?

Lkier jako warstwa wierzchnia chroni blache przed kontaktem z powietrzem, wilgocia, woda etc. Podklad jak sama nazwa wskazuje jest farbą podkladową do łaczenia warstw wierzchnich z blacha, szpachla itd, zaleznie jaki podkład.

Generalnie jesli nie chcesz tego naprawiac ponownie to psiknij chociazby spreyem byle bylo pokrytre lakierem, a pozniej tylko zmatowac i oryginalny lakier.
Magik123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2011, 20:21   #3
Maddragon
ford::advanced
 
Avatar Maddragon
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 19-11-2010
Skąd: Łódź
Model: Xsara Picasso Exclusive
Silnik: 1,8 16V KME Nevo
Rocznik: 2002
Postów: 289
Domyślnie Odp: Malowanie samym podkładem?

Cytat:
Napisał Kubus88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
słyszałem, że podkład chłonie wilgoć a więc szybko zawita z powrotem rdza
Niestety szybciej niż Ci się wydaje. Jeśli zamierzasz go zostawić w podkładzie to szkoda Twojej pracy. Nie jestem fachowcem od lakieru, ale mam znajomych lakierników, którzy odradzali mi taki manewr, jak miałem Favoritkę.
__________________

"Wszystko co najlepsze jest w ludziach"
"Mózg jest jak spadochron, działa jak jest otwarty"
Maddragon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2011, 20:36   #4
Kubus88
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-08-2010
Skąd: okolice Radomia
Model: H. Accord & Jaguar XJ6
Silnik: 2.2 & 3.2
Rocznik: 1992 & 1996
Postów: 158
Domyślnie Odp: Malowanie samym podkładem?

Aha... Tak też podejrzewałem... Najwyżej się wstrzymam, dozbieram PLN i zrobię wszystko za jednym zamachem w późniejszym czasie.
Kubus88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.