Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-12-2009, 17:23   #1
Pawrat
ford::beginner
 
Avatar Pawrat
 
Zarejestrowany: 14-11-2009
Model: Mondeo mk2
Silnik: 2.0 zetec
Rocznik: 1999
Postów: 11
Question Problem z ubezpieczycielem (zamienniki zamiast orginałów)

Witam niestety ostatnio przytrafiła mi się przykra niespodzianka. Mianowicie pewien Pan był tak uprzejmy i wjechał mi w tył samochodu. Dodam, że sprawa działa się na parkingu pod sklepem ( mój samochód stał zaparkowany). Sprawca był na tyle uczciwy, że zaczekał na mnie i spisaliśmy protokół. I tu zaczynają się schody. Ubezpieczyciel tego Pana zapłaci dla ASO tylko za zamienniki, co prawda autko ma dziesięć lat ale wszystko było w nim oryginalne i w stanie bdb. Nie chce wstawiać zamienników skoro zniszczone części były oryginalne a do tego były w bdb stanie. Co mogę zrobić aby ubezpieczyciel zapłacił za części oryginalne i za samochód zastępczy. Proszę o jakąś podpowiedz.

Pawrat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2009, 18:10   #2
wytryh
ford::average
 
Avatar wytryh
 
Zarejestrowany: 18-10-2008
Skąd: Poznań przedmieście
Model: MONDEO
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1996
Postów: 89
Domyślnie Odp: Problem z ubezpieczycielem (zamienniki zamiast orginałów)

miałem kilka stłuczek i wiem, że wstawiano mi zamienniki ale od producenta oryginałów np. rzecz dotyczyła opla - łapa do silnika. Część ze znaczkiem opla i GM kosztowała w aso 900zł
a wstawili mi tylko ze znakiem GM za 580. Ta sama fabryka tylko znaczka brak a co do auta zastępczego jeśli nie będę chcieli to albo droga sądowa albo federacja konsumentów... powodzenia
wytryh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2009, 18:12   #3
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie Odp: Problem z ubezpieczycielem (zamienniki zamiast orginałów)

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Napisać mądre pismo, w którym pozostaje stwierdzić niech się w d. pocałują i jeżeli dalej będą podtrzymywać swoje stanowisko to skończy się procesem jak i również nagłośnieniem sprawy.
BTW z ciekawości jaka to firma?

Przenoszę do działu ogólne.
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2009, 18:15   #4
schaq
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-09-2009
Skąd: W-wa
Model: Mondeo
Silnik: 115KM TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 0
Domyślnie Odp: Problem z ubezpieczycielem (zamienniki zamiast orginałów)

hej

a kto tobie powiedzial ze odda tylko za zamienniki ? ASO czy zaklad ubezpieczen? ASO to powinno malo obchodzic, a z kolei ZU sprawcy musi przywrocic twoj samochod do stanu sprzed wypadku i koniec. Jezeli czesci oryginalne nie przekraczaja wartosci pojazdu to spokojnie mozesz miec oryginalne i najlepiej zrobic to bezgotowkowo. Samochod mozesz wstawic do warsztatu jaki ty sobie wybierzesz Jezeli sprawca kolizji jest z innego ZU to nie bedzie z tym problemu (czesci oryginalne), inaczej moze byc jezeli jestescie w tym samym, wtedy trzeba przeczytac OWU. A co do auta zastepczego to juz raczej trzeba sie ugadywac z ASO/gdzie bedziesz naprawiac.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
schaq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2009, 19:01   #5
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Problem z ubezpieczycielem (zamienniki zamiast orginałów)

Ubezpieczyciel ma mozliwosc zaplacenia Ci za zamienniki tylko wtedy gdy chcesz kase do reki jesli nie chcesz kasy tylko miec zrobione auto to wstawiasz do aso i MA OBOWIAZEK ROZLICZENIA SIE z aso za czesci oryginalne, jesli wartosc czesci przekracza wartosc auta wtedy traktuja to jako szkode calkowita i oddaja Ci wartosc rynkowa auta, a Ty robisz z tym co chcesz wiec jesli nadal beda sie upierac,ze jesli wstawisz auto do aso i oni placa za zamienniki to powiedz im że następne spotkanie Wasze odbywa się u rzecznika praw konsumenta i masz ich w dupie, poza tym radze Ci wlasnie udac sie do wyzej wymienionej osoby i zglosci przekret jaki chca zrobic, niech Ci powie jak sprawa wyglada bo od tego jest
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2009, 19:48   #6
Pawrat
ford::beginner
 
Avatar Pawrat
 
Zarejestrowany: 14-11-2009
Model: Mondeo mk2
Silnik: 2.0 zetec
Rocznik: 1999
Postów: 11
Domyślnie Odp: Problem z ubezpieczycielem (zamienniki zamiast orginałów)

[QUOTE=schaq;1306308]hej

a kto tobie powiedzial ze odda tylko za zamienniki ? ASO czy zaklad ubezpieczen?

Po ocenie rzeczoznawcy pojechałem do ASO Forda. Człowiek który tam przyjmował "zgłoszenie" (pisze "zgłoszenie" bo likwidator szkód dał mi tylko swój numer telefonu napisany na kartce i powiedział żeby podać go w ASO i reszte On załatwi) gdy usłyszał nazwę firmy zrobił dziwną minę i powiedział mi, że nie wie jak będzie w tym przypadku ale niektóre firmy nie płacą za oryginały. Wydaje mi się, że wcześniej też ktoś o tym przebąkiwał dlatego chce się przed tym zabezpieczyć.
Pawrat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2009, 20:34   #7
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie Odp: Problem z ubezpieczycielem (zamienniki zamiast orginałów)

Nazwa, nazwa. Podaj nazwę. Bo z Twojego opisu wnioskuję, że będzie trzy literowa w stylu: xTU
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2009, 20:51   #8
Pawrat
ford::beginner
 
Avatar Pawrat
 
Zarejestrowany: 14-11-2009
Model: Mondeo mk2
Silnik: 2.0 zetec
Rocznik: 1999
Postów: 11
Domyślnie Odp: Problem z ubezpieczycielem (zamienniki zamiast orginałów)

Nazwę podam jutro bądź pojutrze bo póki co nic na piśmie nie dostałem a nie chciałbym zawczasu zniechęcać nikogo (nadal żyje nadzieją, że to tylko moje subiektywne odczucia) ale jak tylko bedzie wiadomo na 100% to napisze.

Ps. nie jest to M.T............
Pawrat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2009, 08:21   #9
Pawrat
ford::beginner
 
Avatar Pawrat
 
Zarejestrowany: 14-11-2009
Model: Mondeo mk2
Silnik: 2.0 zetec
Rocznik: 1999
Postów: 11
Domyślnie Odp: Problem z ubezpieczycielem (zamienniki zamiast orginałów)

Wszystko juz wiadomo, na szczeście zakończenie tej nerwówki jest pozytywne. Części bede miał oryginalne a co do samochodu zastępczego to musiałem troche podzwonic ale udało mie sie go wysępić. Dziekuje wszystkim za poradę. Pozdrawiam

Firma ubezpieczeniowa to Benefia
Pawrat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.