Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-12-2010, 09:39   #1591
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 14,106
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

Cytat:
Napisał Rijndael Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
twierdzenie, że wszystko zależy od kierowcy to przesada, bo zgodnie z taką teorią każdy silnik miałby taką samą trwałość, a tak jednak nie jest.
No... jednak nie kumam...
Chyba jest dokładnie odwrotnie, bo przede wszystkim dlatego, że kierowcy są bardzo różni silniki osiągają... różne trwałości.


Cytat:
Napisał johop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i od zawsze jeździłem na fordowskiej formule.
Przecież już od pewnego czasu fordowska formuła F 5W/30 to jest pełny syntetyk:


Tu cytat ze sklepu forda:

FORD FORMULA F 5W-30, Full Syntetic 14E9EC Fuel Economy Motor Oil

- Najnowszy gatunek oleju silnikowego wprowadzony do programu serwisowego FORDA w 2009 roku. Oficjalnie zastępuje dotychczas stosowany półsyntetyczny olej FORMULA E 5W/30.

- Specjalnie stworzony i zalecany dla większości silników FORDA, również do modeli w których stosowany był dotychczas półsyntetyczny olej FORMULA E 5W-30


Jest to BARDZO dobry olej i nie musisz go zmieniać na inny, co nie znaczy że nie ma innych olejów syntetycznych, zachowujących optymalne własności smarne w NIECO szerszym spektrum temperatur i obciążeń.

__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 13-12-2010 o 09:59
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2010, 09:45   #1592
januszstom
ford::specialist
 
Avatar januszstom
 
Zarejestrowany: 19-09-2008
Skąd: Lubelskie
Model: Kombi Titanum X+pak.styl.
Silnik: 2,2TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 844
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

Ale bądźmy logiczni nikt rozsądny nie kładzie cegły non-stop, moc jest potrzebna od czasu do czasu.... a do osiągania prędkości maksymalnej a tym bardziej długiej jazdy z takową prędkością kompletnie nie predysponują polskie realia drogowe....kiedyś byłem zanadto ostrożny w temacie chiptuningu dzisiaj nie mam już ani obaw ani wątpliwości a jeżeli ktoś ufa w gwarancję i boi się jej stracić bo jakimś niewyobrażalnym sposobem ASO się zorientuje to gratuluję zarówno wiary w gwaranta jak i wiary w możliwości techniczne ASO

Ostatnio edytowane przez januszstom ; 13-12-2010 o 13:34
januszstom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2010, 17:27   #1593
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

Cytat:
Napisał maestro06 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie do końca, częsta jazda na długich trasach przy wysokich prędkościach a dokładnie obrotach,
poza tym jak Ciebie znam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to po przegonieniu mondka nie wyłączasz go odrazu więc nie musisz się martwić
No dokładnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przed jazdą też chwilkę sobie tyrkocze... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Poprzedni właściciel zalał mineralny olej. Długo zastanawiałem się, czy zaryzykować i zmienić na coś rzadszego. Heko pamiętasz pewnie naszą rozmowę w VTECHu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W końcu znajomy mechanik zalał mi dobry półsyntetyk, twierdzi, że silnik jest w stanie idealny, do tej pory żadnych podcieków. Zastanawiam się, czy zaryzykować pełen syntetyk ??
Ewentualnie może jakiś olej 10W40 ale syntetyk??
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2010, 18:11   #1594
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 14,106
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

Cytat:
Napisał Snajper_881 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i zmienić na coś rzadszego.
To kolejny mit, że oleje syntetyczne lub półsyntetyczne są "rzadsze" od mineralnych...
Chyba chodzi o lepkość, ale ona jest podobna dla wszystkich olejów w normalnej temperaturze pracy - oleje syntetyczne i pół syntetyczne mają natomiast prawidłową lepkość w o wiele szerszym zakresie temperatur (zimny rozruch, bardzo wysilone cieplnie silniki i ich elementy).
Tak więc olej syntetyczny stojący na półce w sklepie jest rzadszy od mineralnego, ale w silniku po zagrzaniu już nie...

Klasyfikacja LEPKOŚCIOWA to jedno, a JAKOŚCIOWA to drugie. Tu oleje pół i syntetyczne wykazują zdecydowaną przewagę nad mineralnymi:

* Klasyfikacje lepkościowe dla olejów silnikowych:
- Klasyfikacja SAE (Society of Automotive Engineers)

* Klasyfikacje jakościowe dla olejów silnikowych:
- klasyfikacja według ACEA – klasyfikacja europejska
- klasyfikacja według API – cywilna klasyfikacja amerykańska
- klasyfikacje według producentów silników, np. Ford, Mercedes-Benz (MB), Volkswagen (VW), Volvo, MAN, itp.

Jeżeli naprawdę wyjątkowo ostro dajesz tym autem i w dłuższych okresach - przejdź na fullsyntetyk, np OLEJ FORD 5W40 S/SD lub inny markowy. Oleje 10W/40 to raczej oleje półsyntetyczne.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2010, 18:16   #1595
dzimi75
ford::advanced
 
Avatar dzimi75
 
Zarejestrowany: 30-03-2010
Skąd: WARSZAWA
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0TDCI 140 KM
Rocznik: 2011.10
Postów: 253
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

Ale były tu watki ze jak siewtrace ze po zalaniu 10W40 półsyntetyk nie powinno sie zalewac juz silnika syntetykiem?czy jestem w błedzie czy nie?
dzimi75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2010, 19:12   #1596
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

Cytat:
Napisał Rijndael Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zresztą co do braku różnic w normalnej eksploatacji też się do końca nie zgodzę, jednak większe ciśnienie doładowania, wyższy moment wpływa na żywotność silnika, a w szczególności elementów układu przeniesienia napędu. Oczywiście jeśli ktoś korzysta z auta rozsądnie to nic się strasznego nie stanie, ale twierdzenie, że wszystko zależy od kierowcy to przesada, bo zgodnie z taką teorią każdy silnik miałby taką samą trwałość, a tak jednak nie jest. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do tego dodałbym tylko jedno. Moc wyjściowa. Mamy ten sam silnik (no prawie) o różnych mocach. Na pewno wirusek w słabszym mniej mu "zaszkodzi" niż temu bardziej wysilonemu.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2010, 20:07   #1597
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 14,106
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

Cytat:
Napisał dzimi75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po zalaniu 10W40 półsyntetyk nie powinno sie zalewac juz silnika syntetykiem
To kolejny mit i bzdura...
Podobno w starszych silnikach eksploatowanych dłuższy czas na oleju mineralnym nie powinno się wlewać olejów półsyntetycznych i syntetycznych "bo wypłuczą złogi i osady i taki silnik się rozszczelni". Hm... Ja dwa pierwsze moje Transity kupowałem po przebiegu ok 30kkm i od razu przechodziłem na fullsyntetyk - przejechały jeden 300kkm bez wycieku, a drugi 700kkm zanim padł oring popychacza w pompie paliwa. Auto (17-to letnie) nadal jest w rodzinie i ma ciśnienie w cylindrach 31 barów (nominalne 34)...

Trochę zrobił się w dziale Tuning olejowy OT - a sprawa się sprowadza do:
- ostro grzejesz zachipowanym silnikiem - daj dobry syntetyczny olej,
- jeździsz w miarę spokojnie, czasem mocniej odgrzejesz - półsyntetyk jest ok
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 13-12-2010 o 20:22
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2010, 20:19   #1598
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,816
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

..powiem krótko: zawsze syntetykGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...i koniec OTGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 07:08   #1599
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No... jednak nie kumam...
Chyba jest dokładnie odwrotnie, bo przede wszystkim dlatego, że kierowcy są bardzo różni silniki osiągają... różne trwałości.
No... chyba się nie zrozumieliśmy... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To ile wytrzyma silnik zależy od:

- Silnika jako takiego
- Kierowcy
- Warunków eksploatacji

Nieprawdziwe jest twierdzenie, że zależy to tylko od kierowcy.

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To kolejny mit i bzdura...
Podobno w starszych silnikach eksploatowanych dłuższy czas na oleju mineralnym nie powinno się wlewać olejów półsyntetycznych i syntetycznych "bo wypłuczą złogi i osady i taki silnik się rozszczelni". Hm... Ja dwa pierwsze moje Transity kupowałem po przebiegu ok 30kkm i od razu przechodziłem na fullsyntetyk - przejechały jeden 300kkm bez wycieku, a drugi 700kkm zanim padł oring popychacza w pompie paliwa. Auto (17-to letnie) nadal jest w rodzinie i ma ciśnienie w cylindrach 31 barów (nominalne 34)...
Bo te teorie pochodzą z czasów aut w stylu 125p i ówczesnych olejów. I właściwie w tamtym kontekście była to prawda, bo oleje mineralne z tamtych czasów sprzyjały gromadzeniu się szlamu w całym silniku, a dodatkowo tamte silniki były mało trwałe i często rzeczywiście mogło być tak, ze po zalaniu do silnika z przebiegiem powiedzmy 50-100 tys. km czegoś, co ten szlam wypłukało, silnik zaczynał puszczać olej jak durszlak...

Oczywiście w dzisiejszych czasach te teorie nie mają już racji bytu. Jeśli po przejściu na olej syntetyczny silnik zacznie palić olej lub pojawią się jakieś wycieki to oznacza to tylko tyle, że silnik był w kiepskim stanie, a kiepski olej to tylko maskował...

Ostatnio edytowane przez Rijndael ; 14-12-2010 o 07:13
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2010, 12:54   #1600
zabut
ford::average
 
Avatar zabut
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 08-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM
Rocznik: 2004
Postów: 94
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

Postanowiłem sobie zrobić przedświąteczny prezent i pojechał zobaczyć co tam drzemie u mnie pod maską.
Nie było nic przy nim grzebane, wynik moim zdaniem bardzo ok, co prawda było bardzo zimno co na pewno dużo poprawiło. Zrobiłem 3 próby, wynik ze środkowymi wartościami, nie było dużych różnic między wykresami.

Zastanawiam się teraz nad modyfikacjami. IC, Turbina(hybryda), Wydech i na końcu wtryski od 2,2 TDCi jak te obecne się wysypią, no i na pewno chip. Cel 200 KM i ponad 400 Nm. Na razie to tylko plan kroczek po kroczku będę go realizować.
Co sądzicie?

Wykres poniżej.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Uploaded with [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=109654
moje srebrne szczęście!

Ostatnio edytowane przez zabut ; 23-12-2010 o 13:00
zabut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
chip , chiptuning , hamownia , tuning

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2026 DragonByte Technologies Ltd.