Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-02-2011, 22:04   #141
a_iverson
ford::advanced
 
Avatar a_iverson
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Wadowice/Sunds-DK
Model: Audi a4
Silnik: 3.0TDI
Rocznik: 2010
Postów: 404
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej ?

Cytat:
Napisał Snajper_881 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podsumowując, bez znaczenia rodzaj światła, światła dzienne LEDowe są wskazane w każdym aucie, chociaż wszędzie gdzie są dokładane, wygląda to okropnie....
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tu jest kilka przykładów, że dokładane światła led wyglądają rewelacyjnie. Szczególnie na czarnym mk3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kwas się zaczyna kiedy założymy markowe ledy z funkcją postojówek do zwykłych żarówek.... Ładny led i.... zwykłe żarówki...

__________________
nie mam już forda

Ostatnio edytowane przez a_iverson ; 12-02-2011 o 22:06 Powód: ...
a_iverson jest offline  
Stary 13-02-2011, 10:01   #142
Makiks
ford::average
 
Avatar Makiks
 
Zarejestrowany: 24-03-2008
Model: Mondeo MK III Titanium
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 62
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej ?

Bardzo ładnie wszyscy piszecie w swoich wywodach na temat świateł dziennych. Ja zapłaciłem za swoje homologowane lampy 199,00 złociszy (o cenie montażu już wcześniej pisałem). Co do umiejscowienia lamp dziennych w moim samochodzie to uważam, że umieściłem je w dyskretnym miejscu podobnie jak te na zdjęciach różnych aut z Niemiec. Cieszę się, że wczoraj wywołałem tak burzliwą dyskusję. Namawiam wszystkich do założenia świateł do jazdy dziennej. Jednak wcześniej przeczytajcie jakie są wymogi zawarte w ustawie, aby Was się policaje nie czepiali. Raz miałem taki przypadek, że pan policmajster chciał mi wlepić mandat za brak świateł z tyłu. Wcześniej spodziewałem takiej reakcji policji i przygotowałem się, bo wożę ze sobą wydrukowaną treść ustawy. Pokazałem mu to. Pan mnie grzecznie przeprosił i pojechałem dalej bez finansowych obciążeń. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Makiks ; 13-02-2011 o 12:52
Makiks jest offline  
Stary 13-02-2011, 10:08   #143
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej ?

Ja do siebie chętnie bym dołożył te "dayline" ale za dużo z tym roboty, chyba że dorwałbym te z linka co się wpasowują w gril - wypełniają całkowicie.
SrebnaStrzała jest offline  
Stary 13-02-2011, 10:10   #144
Makiks
ford::average
 
Avatar Makiks
 
Zarejestrowany: 24-03-2008
Model: Mondeo MK III Titanium
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 62
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej ?

Pod spodem jest zdjęcie tych świateł , które ja zamontowałem w swoim samochodzie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg dzienne.JPG (48.9 KB, 325 wyświetleń)
Makiks jest offline  
Stary 13-02-2011, 10:23   #145
a_iverson
ford::advanced
 
Avatar a_iverson
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Wadowice/Sunds-DK
Model: Audi a4
Silnik: 3.0TDI
Rocznik: 2010
Postów: 404
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej ?

Ja na początku chciałem zamontować te od S6, niestety do zderzaka RS nie bardzo pasują, za dużo cięcia, a później problem z maskownicami chalogenów.
Ponadto dodatkowo trzeba kasę na sterownik wywalić.
Później wpadły mi w ręce fabryczne ledy od oktavi II RS, przy nich trzeba by było zrezygnować z chalogenów bo tylko w to miejsce pasowały. Następne były In.pro, aż w końcu trafiłem na ideał do mondeo, czyli "slimline"
__________________
nie mam już forda

Ostatnio edytowane przez a_iverson ; 17-05-2011 o 07:56 Powód: ...
a_iverson jest offline  
Stary 13-02-2011, 13:41   #146
jacolok
ford::average
 
Avatar jacolok
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 03-11-2010
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 77
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej ?

Cytat:
Napisał Makiks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Raz miałem taki przypadek, że pan policmajster chciał mi wlepić mandat za brak świateł z tyłu. Wcześniej spodziewałem takiej reakcji policji i przygotowałem się, bo wożę ze sobą wydrukowaną treść ustawy.
Sorry, że nie na temat ale jaki jest numer tej ustawy ?
jacolok jest offline  
Stary 13-02-2011, 15:32   #147
Makiks
ford::average
 
Avatar Makiks
 
Zarejestrowany: 24-03-2008
Model: Mondeo MK III Titanium
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 62
Smile Odp: Światła do jazdy dziennej ?

Cytat:
Napisał jacolok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sorry, że nie na temat ale jaki jest numer tej ustawy ?
Dziennik Ustaw z 20 maja 2009 Nr 75 poz. 639
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 4 maja 2009 r.
zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.
Na końcu rozporządzenia jest tabela. Wymagania dla świateł dziennych zawarte są w pozycji Lp. 18.
Pod spodem masz schemat jak je zamontować zgodnie z przepisami.
Wcześniej napisałem ustawa a nie rozporządzenie. Przepraszam za błąd.
Pozdro. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg rzut dzienne.JPG (37.1 KB, 226 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Makiks ; 13-02-2011 o 15:35
Makiks jest offline  
Stary 17-05-2011, 07:24   #148
Tyskiebeer
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-04-2011
Skąd: Kampinos
Model: Mondeo MKIII Kombi
Silnik: TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 244
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej ?

Słuchajcie pozostało mi jedynie wpiąć się kabelkiem do skrzynki bezpieczników w komorze silnika by uzyskać + włączający się po przekręceniu stacyjki lub silnika.
Piszecie o wpięciu się w bezpiecznik ale konkretnie jak to zrobić by było dobrze, podłożyć kabelek pod bezpiecznik czy jak? Takie podłożenie nie wydaje mi się trwałe i bezpieczne a dostęp do kabli skrzyneczki jest bardzo ograniczony.
Jak to najlepiej zrobić by było jak to się mówi zgodnie ze sztuką?
I pod który najlepiej bezpiecznik by nie zakłócić pracy kompa i innych ważnych urządzeń?
Tyskiebeer jest offline  
Stary 28-05-2011, 17:49   #149
choina
ford::beginner
 
Avatar choina
 
Zarejestrowany: 08-05-2010
Skąd: Wrocław
Model: Focus C-Max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 40
Domyślnie Re: Światła do jazdy dziennej ?

Witam

Dzisiaj zamontowałem światła dzienne philipsa. Mają one sterownik do automatycznego on/off. Jednak nie włączają się w trybie auto przemiennie z xenonem. Jak zauważyłem to w kostce lampy są 2 kable o tym samym kolorze świateł postojowych. Podłączyłem się do jednego z nich tam gdzie między żarówką a kostką było zwarcie (multimetr). Działa wszystko ale tylko w trybie manual. Jakieś pomysły jak zrobić również auto?

Pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.jpg (49.4 KB, 309 wyświetleń)
choina jest offline  
Stary 28-05-2011, 18:20   #150
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Re: Światła do jazdy dziennej ?

Cytat:
Napisał choina Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
Taki montaż ledów mi sie absolutnie nie podoba.
Uważam że wygląda to tragicznie. To coś w stylu montowania xenonów w zwykłe klosze, bo przecież komplet można kupić za 150zł na allegro.
SrebnaStrzała jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.