Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-02-2012, 18:06   #51
szczgizmo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-08-2011
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1,8TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 16
Domyślnie Odp: 1,8TDCI 2003 Ciężko pali i bład P0191

Cisnienie na listwie jest ok bo bylo sprawdzaneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a co do 2 masy to byla robiona 19tys temuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. podobno minimalne luzy juz sa ale ze jest ok. ktos ma jakis pomysł

szczgizmo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2012, 19:31   #52
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: 1,8TDCI 2003 Ciężko pali i bład P0191

Napisalem w innym forum ale taka wiadomosc pasuje do tego tematu wiec ja skopije:

Zwroccie uwage na kilka rzeczy:

1,8 tddi a 1,8 tdci to ten sam silnik.

skoro w 1,8 tddi wystarczy 4-5 sekund podgrzac swiece do momenty zgasniecia kontrolki i normalnie bez problemow uruchomic silnik to dlaczego mialo by to nie wystarczyc w tdci?

odpowiedzi:
-kolo 2 masowe powoduje to ze silnik przyspiesza i zwalnia a w tddi ma on bardziej rowną predkosc.
-wachania silnika powoduja ze rozrusznik musi dostac wieksze obroty aby to nadrobic
-kolo 2masowe przyspiesza zuzycie rozusznika
-pompa paliwa napedzana przez silnik w najwaznieszych momentach kiedu dochodzi do wtrysku paliwa traci predkosc wraz z silnikiem ktory zwolnił predkosc bo pozwolilo na to 2masowe koło.
-trudniejszy rozruch powoduje ze pomimo iz teoretycznie to te same silniki to tdci szybciej zuzywa rozrusznik a tym samym szybciej w nim pada akumulator.

Najwiekszą głupotą jest wkladanie fabrycznego akumulatora do tdci powiedzmy 70Ah i 680A jak mozna 85Ah i 800A.

Duzo osob po zmianie kola 2masowego na jednomasowe w silniku 1,8tdci zauwazylo ze problemy z uruchamianiem silnika znikneły.

dzisiaj mialem -22 i moj padniety akumulator ledwo obrocil silnik a samochod odpalil w ciagu 1 sekundy.

tak przy okazji to tez wyjasnie...w tdci jest szyna CR ktora po zgaszeniu silnika obniza cisnienie a nastepnie silnik musi wykonac kilka obrotów aby nabic cisnienie bo niebedzie mozliwe wtrysniecie dawki paliwa bo nie pozwoli na to sterownik.
W tddi nic nie kontroluje cisnienia dawki i dawka nawet jesli zbyt slaba jest odrazu wtryskiwana jak tylko czujnik da sygnal do elektrozaworku. Pozatym w tddi niepotrzeba nabijac cisnienia i krecic rozrusznikiem az paliwo sie na pompuje...wiec tutaj pisze do ludzi z tdci...kupujcie tylko i wylacznie najwieksze akumulatorki do waszych silniczków bo to wcale nie chodzi o rozgrzanie swiecami silnika tylko o to ze tdci potrzebuje napompowac cisnienie paliwa -a jesli za slabo pompuje to silnik bedzie chwytał ale za chwilke znowu mu braknie paliwa i niebedzie mogł zaskoczyc tak jak na przykładzie kolegi filmiku.
I teraz dla tych co nie lubia fabryki poprawiac..ja tez nie lubie ale zle dzialajacy zawor egr ma duzy wplyw na urychamianie silnika-jego sie nie zaslepia dla chiptuningu jego zaslepia sie po to by oszczedzic silnik przed syfem i szybszym zuzyciem sie.

Niestety TDCI jest tak zaprojektowany ze wraz ze zuzyciem sie pompy zasilajacej silnik musi wiecej sie krecic zanim zostanie uruchomiony..wiec teoretycznie ktos popelnił blad przewidujac ten sam rozrusznik i akumulator w tym samym silniku tdci jak i tddi.


SZCZGIZMO
rzuc okiem na ten temat oraz na 2 posty z filmikami w tym temacie o numerach:
#934
#965
[MK1] Problem z odpalaniem - [ Diesel ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

PS...troche to tak chaotycznie mi wyszlo ale...jak ktos chce to zrozumie o czym napisałem co do odpalania tdci.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 01-02-2012 o 19:38
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2012, 20:31   #53
pasterz18
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-10-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Fusion
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 19
Domyślnie Odp: 1,8TDCI 2003 Ciężko pali i bład P0191

Dołączę się do tej dyskusji bo mam podobne problemy...dziś wymieniłem aku na mocniejszy i czekam do jutra jak zareaguje auto. Chciałbym zaznaczyć, że z mojego doświadczenia wynika, że przyczyną słabego palenia może być koło dwumasowe...propos koła dwumasowego...wymieniłem je jakiś czas temu i auto faktycznie zaczeło chodzić jak traktor....czy kolega, który wypowiadał się wcześniej wie dlaczego auto po wymianie koła zaczeło tak głośno chodzić?Dla wyjaśnienia na luzie jest ok ale na biegach a w szczególności przy dodawaniu gazu jest MASAKRYCZNIE GŁOŚNO. Czy może ktoś z Was podpowie co może być przyczyną tego stanu... bo mi już kończą się pomysły i kasa....niestety moja opinia o Focusie jest z każdym miesiącem (i wrzuconą w niego kasą)...coraz gorsza...Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez pasterz18 ; 04-02-2012 o 20:39
pasterz18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2012, 20:48   #54
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: 1,8TDCI 2003 Ciężko pali i bład P0191

jesli chodzi o kolo 2 masowe to jest ono najczestszym problemem wszystkich klopotow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a co do twojego postu z glosną praca na biegach po wymianie 2masy..to pierwszy raz sie z takim czyms spotkalem. czy mechanicy nie zapomnieli nalac oleju do skrzyni biegów?

sprawdz olej w skrzyni biegow i bedzie chyba konieczna weryfikacja tego kola 2masowego co ci zostalo zalozone-czyli demontaz rozrusznika i kontrola 2masy.

Kolejne pytanie..jaki akumulatorek zamowiles? mam nadzieje ze byłes na tyle madry i wsadziłes najwiekszy jaki tam wchodził czyli wiekszy od fabrycznego...?
ps. niedawno mialem twoj samochodzik u siebie i wiem ze miejsce na wiekszy akumulatorek jest!!!!
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2012, 20:55   #55
pasterz18
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-10-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Fusion
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 19
Domyślnie Odp: 1,8TDCI 2003 Ciężko pali i bład P0191

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jesli chodzi o kolo 2 masowe to jest ono najczestszym problemem wszystkich klopotow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a co do twojego postu z glosną praca na biegach po wymianie 2masy..to pierwszy raz sie z takim czyms spotkalem. czy mechanicy nie zapomnieli nalac oleju do skrzyni biegów?

sprawdz olej w skrzyni biegow i bedzie chyba konieczna weryfikacja tego kola 2masowego co ci zostalo zalozone-czyli demontaz rozrusznika i kontrola 2masy.

Kolejne pytanie..jaki akumulatorek zamowiles? mam nadzieje ze byłes na tyle madry i wsadziłes najwiekszy jaki tam wchodził czyli wiekszy od fabrycznego...?
ps. niedawno mialem twoj samochodzik u siebie i wiem ze miejsce na wiekszy akumulatorek jest!!!!
Aku mam 80Ah i to raczej nie jest przyczyną moich nieszczęść... natomiast dwumasa przyprawia mnie o mdłości...ale faktycznie konieczna jest weryfikacja...pozdr
pasterz18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2012, 09:24   #56
szczgizmo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-08-2011
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1,8TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 16
Domyślnie Odp: 1,8TDCI 2003 Ciężko pali i bład P0191

ja jesli bede musial ja zmienic to przejde jednak na jednomasowkeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i to chyba juz nieglugo mnie czekaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak bede robil sam to rzuce fotorelacjeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. duzo o tym czytalem i to chyba jedyne sensowne rozwiazanie.
szczgizmo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2012, 11:41   #57
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: 1,8TDCI 2003 Ciężko pali i bład P0191

tez bym chyba tak zrobil na twoim miejscu jesli chcesz samochodem zrobic wiecej jak 100kkm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2012, 15:18   #58
Chess
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 1,8TDCI 2003 Ciężko pali i bład P0191

Mój już wogule nie odpala od tygodnia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. byle do wiosny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale i tak nigdy więcej nie kupie Forda.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2012, 18:22   #59
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: 1,8TDCI 2003 Ciężko pali i bład P0191

chess...jesli chcesz...
nagraj filmik z porannego odpalania i umiesc linka.

filmik powinien wygladac tak jak w linku wczesniej ktorego podałem.

ALE... musisz wykonac go wedlug pewnych kryteriów:
-wsiadasz do samochodu...czekasz -5 sekund az swiece sie nagrzeją..i niewazne czy kontrolka zgasła czy nie odpalasz samochod nie dodając wogóle gazu.

-rozrusznik trzymaj przez około 10-15 sekund...jesli nie bedzie chcial wczesniej zapalic.

-akumulator powinien byc wmiarę naładowany.

Wazne aby filmik miał dobrej jakości dzwięk...a kamerka moze byc skierowana na tablice rozdzielczą.

Rozumiem ze takie rzeczy jak akumulator i rozrusznik oraz swiece masz sprawne?

Postaram sie choc nie obiecuję Ci pomóc.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2012, 18:32   #60
Chess
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 1,8TDCI 2003 Ciężko pali i bład P0191

mjprzem świeczki, aku i wtryski są ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
filtry wymienione, olej też.
nie mam czego nagrywać bo moje auto już wogule nie odpala Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ten filmik co był nagrywany dużo postów wyżej to była temp. -2 a w nocy jakieś -8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w każdym razie dzięki za propozycję pomocy.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.