Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-05-2012, 07:22   #1
Larrond
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 21-04-2012
Skąd: Oborniki Śląskie
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 37
Domyślnie Dymi na czarno

Witam wszystkich!

Wiem, że takowe tematy już były, ale dość dawno temu i mogą zostać pominięte więc postanowiłem napisać nowy, za każdą krytykę typu "było" albo wrzucanie linków do poprzednich tematów - dziękuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. już w nich czytałem. Jechałem i w pewnym momencie nie usłyszałem może huk, ale takie jakby "puknięcie kamyczkiem o blachę" i po tym incydencie auto normalnie nabiera prędkości, ale w pewnym momencie jakby się zamula na dosłownie sekundę i znów jedzie normalnie. Przy czym w trakcie zamulenia na sekundę i odmulenia w tylnym lusterku widać chmurę czarnego dymu. Druga sprawa, jak go odpalę (bez względu na ciepło silnika) to do 2 tys obrotów jeszcze ten dymek jest lekki, ale jeżeli przycisnę go powyżej 2 tys obrotów to ten dym wydostający się przypomina dym ze starej poczciwej lokomotywy węglowej. Czy to może być wina którejś rury od Intercoolera bądź ewentualnie samego intercoolera? Następna sprawa, jak dodaję gazu i właśnie powyżej 2.5 tysiąca obrotów słyszę syczenie w kabinie. Tak jakby któraś rura łapała lewe powietrze? tego syczenia nie słychać cały czas, słychać tylko wtedy jak się wkręca na obroty powyżej 2 tysięcy...


Ostatnio edytowane przez Larrond ; 04-05-2012 o 07:29
Larrond jest offline  
Stary 04-05-2012, 09:54   #2
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Dymi na czarno

Może być dziurka w rurze ewentualnie przebity interculer. Jeśli słyszysz syk to nie łapie lewego powietrza tylko te powietrze pod ciśnieniem ucieka.
Deryll jest offline  
Stary 04-05-2012, 21:01   #3
Larrond
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 21-04-2012
Skąd: Oborniki Śląskie
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 37
Domyślnie Odp: Dymi na czarno

hmm... No właśnie słyszę takie "syczenie" w środku samochodu dopiero jak się wkręca na obroty. Dziś "wymacałem" jak i mechanik ,że rura od intercoolera może być walnięta bo ma szpare ale to dopiero zobaczę jak wjadę mondkiem na kanał i będę miał jak na dłoni wszystko. Było wiele możliwości jakie słyszałem... :
1. Turbina...
2. węże od turbiny
3. pompa paliwa
4. wtryski zalewają
5. dziurawy intercooler
6. węże od intercoolera.

Z tych wszystkich cieszę się (finansowo i moralnie) że to tylko rura od intercoolera. Rzekomo mam 5 cm rysę na rurze (sprawdzane przez mechanika i przeze mnie na czuja) że to to jest przyczyną i wszystko inne jest w porządku. Koszt rury to jakieś 100 zł + wymiana. Ewentualnie wymienić można sobie pod domem, "garażowym" sposobem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zobaczę czy w tym tkwi problem i wtedy napiszę dokładnie co i jak.

Pozdrawiam.
Larr.
Larrond jest offline  
Zamknięty Temat

Tagi
dymi , intercooler , spadek mocy



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.