Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-02-2014, 10:53   #141
golog
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-06-2013
Skąd: Kalisz
Model: Ford Fiesta Sport
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 27
Domyślnie Odp: Paliwo: zwykły diesel vs V-power Diesel, Verva, Diesel Gold

Zimą? Z reguły zimą więcej pali, ale w marginalnych sytuacjach w silnikach starego typu bez czujnika spalania stukowego paliwo o większej liczbie oktanów lepsze paliwo może spowolnić proces spalania do tego stopnia, że jednostka napędowa straci na dynamice. Tylko te auta, w których zainstalowano czujnik spalania stukowego, są w stanie automatycznie dostosować moment zapłonu mieszanki paliwowo-powietrznej do rodzaju paliwa.

Ja natomiast tankuję na Staoilu takie coś [[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Za to ładnie odpala w zimie, a to się liczy, bo czasami samochód stoi nie ruszany kilka dni.

golog jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2014, 17:05   #142
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Paliwo: zwykły diesel vs V-power Diesel, Verva, Diesel Gold

Wiem wiem że to raczej nie możliwe ,ale zatankowałem w sumie pierwszy raz od bardzo dawna shell fuel diesel czyli zwykłe paliwo. Zawsze tankowałem v-powera. W sumie i tak zawsze dolewam dodatek do paliwa milers od heko, więc pomyślałem po co.
Ale do sedna , Zrobiłem bez jakiegoś specjalnego ecodrivingu 80km i na kompie spalanie 5,6 l/100km. Wydaje mi się że jakby palił mniej na zwykłym paliwie,możliwe to jest?
Oczywiście pomijam ze komputer oszukuje o jakieś 15%,ale i tak wynik na poziomie 6,3-6,4 litra nie w jakiejś konkretnej trasie to dla mnie dobry wynik.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2014, 17:45   #143
lukaszek_socho
ford::professional
 
Imię: x
Zarejestrowany: 19-08-2009
Model: x
Silnik: x
Rocznik: x
Postów: 1,259
Domyślnie Odp: Paliwo: zwykły diesel vs V-power Diesel, Verva, Diesel Gold

Jeśli dodatki nie są "energetyczne" to jest to możliwe. Jeśli w litrze wzbogaconego jest 1% dodatku to właściwego paliwa jest tylko 99% czyli auto na zwykłym uczciwym ON spali 1% mniej.
lukaszek_socho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2014, 18:59   #144
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Paliwo: zwykły diesel vs V-power Diesel, Verva, Diesel Gold

1% to nie całe 0,1L/100km u mnie , super Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2014, 10:04   #145
Vikuś
ford::beginner
 
Avatar Vikuś
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 21-06-2014
Skąd: Żyrardów
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 TDCI 125 KM econetic
Rocznik: 2009
Postów: 29
Domyślnie Odp: Paliwo: zwykły diesel vs V-power Diesel, Verva, Diesel Gold

Witam,
mam mondka od ok. 2 m-cy. Nie wiem na czym ktoś wcześniej jeździł ale jak się dobrze wsłuchać to cały brzęczał. Od kąd zacząłem jeździć na lepszych paliwach po ok. miesiącu silnik zaczął kulturalniej pracować na wolnych obrotach i już nie wydobywają się z niego dziwne odgłosy. Tak więc uważam że jakość paliwa (te ulepszone obojętnie na jakich stacjach tu nie zdążyłem porównać, tankuję co bliżej) ma jednak duży wpływ na pewne parametry.
Vikuś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2014, 20:45   #146
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Paliwo: zwykły diesel vs V-power Diesel, Verva, Diesel Gold

Placebo czyni cuda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znam niejedną osobę, która twierdzi że jak zapłaci więcej to od razu wszystko lepiej chodzi.

A prawda jest taka że nawet paliwo spod stacji Auchan jest tej samej jakości co na "najlepszej" stacji Shella w mieście.
Pomijając wujka Staszka z beczką metr pod ziemią gdzie na rogatkach miasta paliwo jest po 4 zł.


Niestety każdy leje u nas to samo - a wystarczy zatankować w Niemczech czy Austrii - jakoś dziwnie nawet po górskich drogach auto pali o 1-2 litry na 100 mniej.

Nic dziwnego że każda kontrola kończy się listą kilkuset !! stacji z felernym paliwem.
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2014, 21:27   #147
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie

Co do tych paliw premium mogę się zgodzić, że ich działanie to głównie placebo, ale nikt mi nie wmówi, że zwykły diesel z renomowanej stacji, jest takiej samej jakości, jak zwykły diesel z "krzaka". Wystatczy się zorientować, skąd nasza ulubiona stacja ma paliwo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. u mnie w mieście orlen, statoil, tesco, inter marche mają paliwa od tego samego dostawcy, Petrochemia . Shell i Lotos ma paliwa z Finlandii oraz Norwegii, i tam też tankuję. Efekt jest taki, że płacę o 1-2gr więcej na litrze, ale palę mniej i auto nie kopci. Obserwacja nie trwała 3-4 tankowania, a kilkanaście. Kiedyś też myślałem, że nie ma po co kombinować i lałem byle tanio, co na dłuższą metę wcale oszczędności nie przyniosło. Warto czasami poczytać wyniki badań, oceny, poszukać, skąd stacja ma paliwo, chwila roboty, a wyjdzie na dobre. Za granicą też nie wszędzie zatankujemy dobre paliwo, Niemcy i Austria też mają swoje "krzaki", które jakością nie grzeszą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2014, 22:12   #148
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Paliwo: zwykły diesel vs V-power Diesel, Verva, Diesel Gold

Miałem na myśli właśnie raczej duże stacje.

W "krzakach" można faktycznie kupić olej słonecznikowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W Krakowie widziałem już na kilku stacjach "marketowych" że do jednych jeździ Orlen do innych BP i zakładam że raczej leją to samo co do "normalnej" BP.

Jak miałem dizla kilka razem zalałem V Power - kompletnie bez różnicy spalanie a czy było ciszej nie wiem bo auto dobrze wyciszone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2014, 10:20   #149
siwy05
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-09-2010
Skąd: Focus Klub Polska
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.5EB 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 108
Domyślnie Odp: Paliwo: zwykły diesel vs V-power Diesel, Verva, Diesel Gold

Cytat:
Napisał mojmistrz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Shell i Lotos ma paliwa z Finlandii oraz Norwegii, i tam też tankuję.
Naprawdę w to wierzysz?
siwy05 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2014, 10:32   #150
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: Paliwo: zwykły diesel vs V-power Diesel, Verva, Diesel Gold

Kiedyś na Shellu twierdzili, że mają paliwa z rafinerii w Schwedt.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.