Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-02-2018, 21:56   #91
drtz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-03-2014
Model: S-max AWD
Silnik: 2.0 TDCi 180KM 6AT
Rocznik: 2017
Postów: 33
Domyślnie Odp: 180 KM AWD czy 210 FWD / przydatność układu AWD

latar - a ja się chyba skuszę na twoje zaproszenie tylko po to żebyś pokazał mi jak ruszasz w prawo lub w lewo mając koła na wprost Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

drtz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2018, 23:17   #92
pawel2m
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Kraków
Model: S MAX II Titanium 4x4 180 Aut
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 284
Domyślnie Odp: 180 KM AWD czy 210 FWD / przydatność układu AWD

Tak czytam i czytam .ehh .. kto raz jeździł AWD już zawsze będzie AWD chciał. Tyle w temacie. Mam AWD i jest rewelacja. Tyle w temacie. Każdy następny będzie również AWD.
__________________
_
pawel2m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2018, 00:01   #93
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: 180 KM AWD czy 210 FWD / przydatność układu AWD

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] napisałem parę postów wcześniej ile km w samym 2017 przejechałem samochodami z różnym AWD. Przeczytaj. Wczoraj sprzedałem Golfa 7R. Od wczoraj też na podjeździe mam Mietka z 4Matic. Dalej uważam, że S-Max 180KM z AWD to nadużycie. Puste argumenty typu "dla bezpieczeństwa" czy "kto raz" to zwykłe bicie piany. Dla bezpieczeństwa to jeździ się zgodnie z przepisami. Dla bezpieczeństwa korzysta się też ze szkół doskonalenia techniki jazdy i robi wypady na tor aby podnieść umiejętności.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ja myślę, że tobie AWD przydało by się nawet w Fordzie Ka+ ale zapraszam bardzo serdecznie. Przyjedź S-Maxem porównamy bezpośrednio oba modele. Nestety nie miałem jeszcze okazji na bezpośrednią przesiadkę ze swojego do S-Maxa z AWD.

Robę wycof rakiem z tego wątku bo za dużo prywaty tu już uskuteczniłem a dyskusja zeszła z argumentów rzeczowych na wmawianie mi, że moja racja nie jest najmojsza. Zapraszam serdecznie do siebie. Będziecie sami mieć punkt odniesienia.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała

Ostatnio edytowane przez latar ; 25-02-2018 o 00:03
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2018, 00:25   #94
wincek
ford::beginner
 
Avatar wincek
 
Imię: Wincek
Zarejestrowany: 12-11-2009
Skąd: Góry
Model: , C-MAX,
Silnik: - 1,8 TDCI
Rocznik: --2008 -2016
Postów: 38
Domyślnie Odp: 180 KM AWD czy 210 FWD / przydatność układu AWD

Cytat:
Napisał pawel2m Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak czytam i czytam .ehh .. kto raz jeździł AWD już zawsze będzie AWD chciał. Tyle w temacie. Mam AWD i jest rewelacja. Tyle w temacie. Każdy następny będzie również AWD.
Jak Ford wyprodukuje napęd jak ma np.Peugeot 508rxh albo 4WD to kupie forda .Całe to awd od forda to takie byle co. Od kilku dni mam Mercrdesa R stały napęd + pneumatyka to to daje radę.
wincek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2018, 11:17   #95
Cinek78
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-01-2018
Skąd: Oleśnica k/Wrocławia
Model: Gulietta,S-max,Ducati, Genesis Coupe 3.8 V6
Silnik: 2.0 180PS diesel
Rocznik: 2015 S-max
Postów: 149
Domyślnie Odp: 180 KM AWD czy 210 FWD / przydatność układu AWD

Cytat:
Napisał wincek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Peugeot 508rxh albo 4WD to kupie forda .
Jechałeś - ja jechałem...
padaczka dołączana z dużym opóźnieniem. Podobnie w hybrydzie Lexusa NX... A jak już staniesz , to po 2-3 min. pada akumulator i na tył nie masz już napędu. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cinek78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2018, 11:48   #96
drout
ford::advanced
 
Avatar drout
 
Imię: Puotr
Zarejestrowany: 10-07-2014
Skąd: okolice Wawy
Model: Forek xt, S-Max MK2
Silnik: 2.5t, 2,0 biTDCi
Rocznik: 05, 17
Postów: 211
Domyślnie Odp: 180 KM AWD czy 210 FWD / przydatność układu AWD

Cytat:
Napisał pawel2m Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak czytam i czytam .ehh .. kto raz jeździł AWD już zawsze będzie AWD chciał. Tyle w temacie. Mam AWD i jest rewelacja. Tyle w temacie. Każdy następny będzie również AWD.
Nie do końca. Ja kupiłem fwd mimo że mam i miałem awd.

Zdecydowany byłem na s maxa awd ale po jeździe próbnej zmieniłem zamówienie na 210ps. Szkoda ze nie ma 210 awd bo takim bym jeździł

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
drout jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2018, 14:33   #97
drout
ford::advanced
 
Avatar drout
 
Imię: Puotr
Zarejestrowany: 10-07-2014
Skąd: okolice Wawy
Model: Forek xt, S-Max MK2
Silnik: 2.5t, 2,0 biTDCi
Rocznik: 05, 17
Postów: 211
Domyślnie Odp: 180 KM AWD czy 210 FWD / przydatność układu AWD

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] napisałem parę postów wcześniej ile km w samym 2017 przejechałem samochodami z różnym AWD. Przeczytaj. Wczoraj sprzedałem Golfa 7R. Od wczoraj też na podjeździe mam Mietka z 4Matic. Dalej uważam, że S-Max 180KM z AWD to nadużycie. Puste argumenty typu "dla bezpieczeństwa" czy "kto raz" to zwykłe bicie piany. Dla bezpieczeństwa to jeździ się zgodnie z przepisami. Dla bezpieczeństwa korzysta się też ze szkół doskonalenia techniki jazdy i robi wypady na tor aby podnieść umiejętności.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ja myślę, że tobie AWD przydało by się nawet w Fordzie Ka+ ale zapraszam bardzo serdecznie. Przyjedź S-Maxem porównamy bezpośrednio oba modele. Nestety nie miałem jeszcze okazji na bezpośrednią przesiadkę ze swojego do S-Maxa z AWD.

Robę wycof rakiem z tego wątku bo za dużo prywaty tu już uskuteczniłem a dyskusja zeszła z argumentów rzeczowych na wmawianie mi, że moja racja nie jest najmojsza. Zapraszam serdecznie do siebie. Będziecie sami mieć punkt odniesienia.
Dlaczego pogoniles R? Coś więcej o nim.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
drout jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2018, 18:09   #98
drtz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-03-2014
Model: S-max AWD
Silnik: 2.0 TDCi 180KM 6AT
Rocznik: 2017
Postów: 33
Domyślnie Odp: 180 KM AWD czy 210 FWD / przydatność układu AWD

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ja myślę, że tobie AWD przydało by się nawet w Fordzie Ka+ ale zapraszam bardzo serdecznie.
Pewnie że by się przydał. Nie za bardzo widzę, w którym momencie taki rodzaj napędu miałby przeszkadzać. Taki w sensie zasady działania, bo znam też takie, które przeszkadzają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście powtarzam, że zgadzam się z tobą, że kwota dopłaty jest zaporowa.
Bezpośredni test, lepiej zobiektywizowany pomiarami byłoby ciekawy, bo z czegoś takiego jak w linku poniżej można wyłuskać (znam słowacki, ale i bez tego myślę, że Polak sporo zrozumie) kilka wartościowych informacji, ale co do założenia takie testowanie tego auta jest bezsensu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
drtz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2018, 21:25   #99
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: 180 KM AWD czy 210 FWD / przydatność układu AWD

Cytat:
Napisał drout Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dlaczego pogoniles R? Coś więcej o nim.
7R miałem zrobionego na 351KM. Liczyłem na to, że uda mi się zastąpić nim dwa samochody: małego do kręcenia wokół komina i dużego szybkiego w trasy. O ile do jazdy wokół komina nadawał się bardzo dobrze. Mogłem jeździć nim ja, żona lub ojciec po jajka na wieś to w trasy po 600+km nadawał się średnio. Na pewno nie dla mnie. Oprócz tego, że szybki był bardzo to był też za głośny i za mało komfortowy (za krótki). Nie ten segment po prostu. Gdybym jeździł sporadycznie to nie byłoby problemu ale robiłem nim takie trasy 2-6x razy w miesiącu. Zdarzyło mi się też jechać rano w jedną stronę 600km, 10h na spotkaniach u klienta i tego samego dnia z powrotem bo rano musiałem być już u siebie. Nie nadawał się. Wypadałem z niego po takim dniu a to z poprawą bezpieczeństwa nie ma nic wspólnego. Aktywne utrzymanie na pasie, BLIS czy ACC to za mało.
Na latanie po moich górskich zakrętasach też nie był tym czego oczekiwałem. Oczywiście był diabelsko szybki ale był też nudny. Każdy zakręt przechodził tak samo. Nie dało się nadrzucić tyłem nawet depcząc mocno na hamulec w szczycie zakrętu. Od razu napęd rozdzielał się po równo i mrugnięcie okiem później było po zabawie a samochód wracał na swój tor jazdy.

Muszę niestety wrócić do opcji trzech samochodów pod domem więc go sprzedałem i zamówiłem Polo GTI. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] po 4x4 zamawiam ośkę bo nowe Polo GTI ma duży potencjał. 2.0TSI i rękaw. Czuję nosem, że będzie na wąskich drogach i ostrych zakrętach dawał kierowcy więcej radości niż megaprzewidywalny Golf R. Niestety nie stać mnie na łikendowy samochód ani nawet nie mam gdzie go trzymać. Zawsze musi być jakiś kompromis bo jeździ nimi więcej kierowców niż ja. Np. automat to wyposażenie obowiązkowe. Odpadają więc takie tuzy jak STI czy RS niestety :/

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] cieszę się, że się zgadzamy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dalej zapraszam do siebie. Mam bardzo fajnego S-Maxa, który na prawdę zagina prawa fizyki i pod względem radości z jazdy kładł mi tego Golfa R na łopatki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała

Ostatnio edytowane przez latar ; 25-02-2018 o 21:27
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2018, 21:34   #100
Cinek78
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-01-2018
Skąd: Oleśnica k/Wrocławia
Model: Gulietta,S-max,Ducati, Genesis Coupe 3.8 V6
Silnik: 2.0 180PS diesel
Rocznik: 2015 S-max
Postów: 149
Domyślnie Odp: 180 KM AWD czy 210 FWD / przydatność układu AWD

Jak szukasz taniego w zakupie i do zabawy to popatrz na Hyundaia genesis coupe 3.8V6 z napędem na tył i szperą�� Nie doceniany ,a mega fanu daje ��
Cinek78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.