Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-11-2018, 22:49   #61
Jarri S-max
ford::average
 
Avatar Jarri S-max
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 18-10-2018
Skąd: Toruń
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI EcoBlue
Rocznik: 2018
Postów: 96
Domyślnie Odp: Jaki diesel do 2.0 TDCi EcoBlue 190KM

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest o tym na forum Transita, a więcej na forum UK. W tych ecoblue sa problemy z DPFem, robią aktualizacje softu tak że kierownik ma możliwość inicjacji wypalania.

Kiedyś można było ogłupić system lejąc wode lub sikając (kierowcy cieżarówek w Stanach sikali do kanistrów i potem uzupełniali zbiornik AdBlue). Teraz taki numer nie przejdzie. Układ jest wyposazony w czujnik wykrywający stężenia mocznika, albo sondy w układzie wydechowym wychwycą, że reakcja nie zachodzi więc jest coś nie tak z roztworem.

Trzeba się przygotować na uzupełnianie czynnika. Na poczatku producenci deklarowali 1-2 l/1000 km. Ale to było "oszczędnościowe" dozowanie, które było na celowniku dieselgate. Teraz bardziej realne to 4-5 l/1000 km
kaan1 co to znaczy, że są problemy z EcoBlue w tych nowych silnikach? Ja za kilka kilkanaście dni mam odebrać moje auto, właśnie 2.0 TDCi EcoBlue i chłopaki na forum pisali, że w ogóle nie ma się czym przejmować, bo nawet nie będę wiedział kiedy się DPF wypala. Skąd masz te informacje o problemach i co to za problemy? Podopwiedz, to może zapytam w ASO czy jest jakiś nowy soft i czy został zaktualizowany?

Z góry dzięki!

__________________
Henry Ford powiedział: Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej
Jarri S-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2018, 07:00   #62
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Jaki diesel do 2.0 TDCi EcoBlue 190KM

Poczytaj tutaj

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2018, 20:20   #63
Jarri S-max
ford::average
 
Avatar Jarri S-max
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 18-10-2018
Skąd: Toruń
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI EcoBlue
Rocznik: 2018
Postów: 96
Domyślnie Odp: Jaki diesel do 2.0 TDCi EcoBlue 190KM

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poczytaj tutaj

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ok, tylko, że wszystkie te teksty dotyczą Transita z tym silnikiem. Na forach angielskich piszą, że składany jest w Turcji i pewnie też tam składane są do niego silniki. Nigdzie nie znalazłem info, że te problemy dot. S-maxa.
Nawet jeżeli silniki są te same, to pytanie czy różne miejsca ich składania i może różne softy generują jakieś problemy akurat w Transitach?
Z tego co wiem, mój S-max przyjechał z Valencii. Nie znalazłem nigdzie info o zgłaszanych problemach z S-maxami z 2018 roku. Masz może jakieś info konkretnie o modelu z 2018? Słyszałeś coś konkretnego w tym temacie?
__________________
Henry Ford powiedział: Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej
Jarri S-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2018, 21:34   #64
poLuz
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-01-2008
Skąd: Łódź
Model: S-MAX ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue 190km AWD A8
Rocznik: 2018
Postów: 54
Domyślnie Odp: Jaki diesel do 2.0 TDCi EcoBlue 190KM

Cytat:
Napisał Jarri S-max Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Nigdzie nie znalazłem info, że te problemy dot. S-maxa.
... Nie znalazłem nigdzie info o zgłaszanych problemach z S-maxami z 2018 roku...
S-Max'y z tymi silnikami jeżdżą po drogach od niewiele ponad miesiąca, za małe przebiegi żeby pojawiły się jakieś problemy...
poLuz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2018, 22:23   #65
Jarri S-max
ford::average
 
Avatar Jarri S-max
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 18-10-2018
Skąd: Toruń
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI EcoBlue
Rocznik: 2018
Postów: 96
Domyślnie Odp: Jaki diesel do 2.0 TDCi EcoBlue 190KM

Cytat:
Napisał poLuz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
S-Max'y z tymi silnikami jeżdżą po drogach od niewiele ponad miesiąca, za małe przebiegi żeby pojawiły się jakieś problemy...
Nib tak, ale rzecz w tym, że te silniki takie zupełnie nowe nie są: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Może to z jednej strony dobrze, bo jak można poczytać wyżej właśnie w Transitach z 2.0 ecoblue były lawinowe kłopoty głównie z wtryskiwaczami (wywalało komunikat o konieczności wizyty w serwisia, a auta traciły moc w czasie jazdy, po czym nagle ją odzyskiwały i tak po kilka, kilkanaście razy w jednej trasie); po wymianie wtryskiwaczy na gwarancji (często przy b. małych przebiegach) w dużej części przypadków problem podobno ustawał.
Czyżby choroba wieku dziecięcego wyleczona?

Szczerze mówiąc na początku była radość z nowego auta, ale teraz się zastanawiam jak długo ta radość potrwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Henry Ford powiedział: Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej
Jarri S-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2018, 07:39   #66
mkur
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-11-2015
Model: Nissan X-trail
Silnik: epower e4orce
Rocznik: 2023
Postów: 43
Domyślnie Re: Jaki diesel do 2.0 TDCi EcoBlue 190KM

Obstawiam, że te siniki produkowane są w Dagenham, najstarszej fabryce Forda w Europie.

Na forach gadają głupoty ;-)
mkur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2018, 07:54   #67
woro_woro
ford::professional
 
Zarejestrowany: 27-03-2014
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Jaki diesel do 2.0 TDCi EcoBlue 190KM

A mnie się wydaje, że transity jako samochody użytkowe pracują w warunkach, w jakich żaden S-Max pracować nie będzie. Jak czasem widzę kuriera, co przejeżdża 200m i staje na 3 min, i znów odpala, jedzie 300m i gasi to sobie wyobrażam jak przy takim traktowaniu te eko rozwiązania dostają po d...
woro_woro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2018, 09:26   #68
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Jaki diesel do 2.0 TDCi EcoBlue 190KM

Cytat:
Napisał Jarri S-max Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Szczerze mówiąc na początku była radość z nowego auta, ale teraz się zastanawiam jak długo ta radość potrwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nowy konstrukcyjnie silnik to zawsze ryzyko (zwłaszcza teraz, gdy normy są tak wyśrubowane). Dlatego kupując nowe auto, część osób zaczyna od selekcji silnika, a dopiero potem patrzy na inne aspekty. Akcje serwisowe dla silników są problematyczne, gdyż wszelkie zmiany konstrukcyjne wymagają złożonych procesów testowych, a na samym końcu certyfikacji i homologacji. Dlatego producencji starają się utrzymać modele silników jak najdłużej, udoskonalając je, raczej niz tworząc nowe konstrukcje.

Jeśli ktoś wybiera nowo opracowaną jednostkę silnika to z góry akceptuje większe ryzyko awarii i problemów. Dla mnie silnik musi być obecny na rynku minimum 5-6 lat bez większych zmian, aby móc powiedzieć czy ma mniejsze lub większe wady rozwojowe.

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 20-11-2018 o 09:28
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2018, 20:30   #69
Jarri S-max
ford::average
 
Avatar Jarri S-max
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 18-10-2018
Skąd: Toruń
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI EcoBlue
Rocznik: 2018
Postów: 96
Domyślnie Odp: Jaki diesel do 2.0 TDCi EcoBlue 190KM

Cytat:
Napisał woro_woro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A mnie się wydaje, że transity jako samochody użytkowe pracują w warunkach, w jakich żaden S-Max pracować nie będzie. Jak czasem widzę kuriera, co przejeżdża 200m i staje na 3 min, i znów odpala, jedzie 300m i gasi to sobie wyobrażam jak przy takim traktowaniu te eko rozwiązania dostają po d...
Ale jeśli się w większości jeździ po mieście, to DPF nie będzie miał jak się wypalić. Czy dobrze myślę? Wciąż mnie to zastanawia, bo z jednej strony słyszę nie przejmuj się, bo nawet nie będziesz wiedział kiedy to się dzieje, a z drugiej, że przy jeździe po mieście będzie się zapychał...
__________________
Henry Ford powiedział: Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej
Jarri S-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2018, 21:01   #70
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Jaki diesel do 2.0 TDCi EcoBlue 190KM

Myślę, że niedługo będziesz mam mógł powiedzieć. :-)
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.