Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-06-2019, 00:41   #21
Przemooo30
ford::average
 
Imię: NetPro24
Zarejestrowany: 01-12-2017
Skąd: Kostrzyn nad odrą
Model: St230
Silnik: 3.0
Rocznik: 2002
Postów: 77
Domyślnie Odp: Dziwne działanie ABS podczas hamowania po wymianie sprężyn

Tak czytam o tym biciu i ludzie wskazują często na połośke abyla ona wyciagana przy wymianie sprężyn bo ciekło mi że skrzyni i oring też był wymieniany. Chcę sam rózmontowac hamulce i koła i jeszcze raz zamontować, przeczytacie piastę. Ale połośke to chyba wyższa szkoła jazdy? Coś przy polosce mogło pójść nie tak? A może piasta się wykrzywiła ? Facetdoscslabo dokręcił koła, po nim potem dokrecalem. Jak dokrecalem to bicie było mocniejsze.

Przemooo30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2019, 09:19   #22
romanhoks
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 21-06-2012
Skąd: Norwegia
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.6 Diesel
Rocznik: 2013
Postów: 102
Domyślnie Odp: Dziwne działanie ABS podczas hamowania po wymianie sprężyn

To ze sa drgania na kierownicy przy hamowaniu kierownicy to moze byc wina ze nie wyczyscil dokladnie piasty przed zamontowaniem nowych tarcz hamulcowych.W najgorszym wypadku masz do wymiany piaste bo jest krzywa i przenosi na tarcze hamulcowa.No ale przy wymianie piasty musisz wymienic lozysko.Druga sprawa.Gdzie jest pierscien od ABS u? W lozysku czy na przegubie. Jak w lozysku to trzeba szukac przyczyny.Moze czujnik moze wtyczka lub kable.Jak jest pierscien ABS u na polosi i czasami przy hamowaniu na samej koncowce tz ostatnich metrach masz pobicie po pedale hamulca to znaczy ze pierscien ABSu jest peknienty.Nie zawsze wyjdzie na kompie blad.
__________________
Przepraszam za pisownie ale mam klawiature Norweska
romanhoks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2019, 12:40   #23
Przemooo30
ford::average
 
Imię: NetPro24
Zarejestrowany: 01-12-2017
Skąd: Kostrzyn nad odrą
Model: St230
Silnik: 3.0
Rocznik: 2002
Postów: 77
Domyślnie Odp: Dziwne działanie ABS podczas hamowania po wymianie sprężyn

Wcześniej wymieniał hamulce 2 tygodnie wcześniej i hamował dobrze. Po 2 tygodniach zmienił sprężyny oraz simering skrzyni manualnej (zdjął półośkę), przy okazji właśnie pierścień na łożysku rozwalił, a on ściągał własnie impuls do ABSU. I niby wymienił całe łożysko na nowe, ale nawet nie wiem jakie firmy to łożysko, nie wiem co w ogóle z ałożysko włożył. Po drugie źle zmoantował to łożysko bo po odebraniu piszczało coś w lewym przednim kole, właśnie tam gdize wstawił łożysko, potem to poprawił. Ale bicie pozostało, zarówno przy hamowaniu z większej prędkości mocno czuć oraz drżenie kiery przy 110-120. Ogólnie jak jadę nawet wolniej to też czuć że coś jest nie tak, dziwne drgania, ale ledwo wyczuwalne.
Chyba wszystko opisałem jeszcze raz skrótowo i dosadnie.
Chcę dziś zdjąć koła i hamulce, warto? Może śrubę trzymającą piaste źe dokrecił, cokolwiek. Po prostu po dziadowsku to zrobił, albo syf gdzies sie dostał i chce zrobić to dokładnie. Na co zwrócić uwagę?
Popatrzę na pewno czy blaskzi z koła nie spadły, oraz chce poprawić właśnie tarcze. Z łożyskiem domowym sposobem da rade wymienić może na SKF? Nie mam prasy. Chciałbym to zrobić sam, naucyzć się przy okazji a nie bujać się z pseudo fachowcami.

Ostatnio edytowane przez Przemooo30 ; 12-06-2019 o 12:44
Przemooo30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2019, 17:17   #24
Przemooo30
ford::average
 
Imię: NetPro24
Zarejestrowany: 01-12-2017
Skąd: Kostrzyn nad odrą
Model: St230
Silnik: 3.0
Rocznik: 2002
Postów: 77
Domyślnie Odp: Dziwne działanie ABS podczas hamowania po wymianie sprężyn

Przed chwilą jak ruszałem to zapaliła się kontrolka ABS tak na dłużej więc może być że coś z czujnikiem, pierścieniem na łożysku zbierającym impuls, łożyskiem, etc. Sprawdzę jaki błąd...

Edit
Bez błędów ABS...

Ostatnio edytowane przez Przemooo30 ; 12-06-2019 o 17:22
Przemooo30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2019, 17:58   #25
romanhoks
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 21-06-2012
Skąd: Norwegia
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.6 Diesel
Rocznik: 2013
Postów: 102
Domyślnie Odp: Dziwne działanie ABS podczas hamowania po wymianie sprężyn

Nie masz co sam rozbierac to nic nie da.Bicie kola moze byc tez od wywazenia.Bez prasy nie wycisniesz lozyska.Jak tego nie robiles to mozesz nie zrobic poprawnie.Lozysko zawsze wprasowuje sie po zewnetrznej bierzni.Nigdy po srodku mo cisniesz przez kulko i uszkadzasz bierznie i kulki.
__________________
Przepraszam za pisownie ale mam klawiature Norweska
romanhoks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2019, 19:02   #26
Przemooo30
ford::average
 
Imię: NetPro24
Zarejestrowany: 01-12-2017
Skąd: Kostrzyn nad odrą
Model: St230
Silnik: 3.0
Rocznik: 2002
Postów: 77
Domyślnie Odp: Dziwne działanie ABS podczas hamowania po wymianie sprężyn

W dobrym miejscu podlewarowalem? Bo nagle coś strzeliło. Kobyłki gdzie najlepiej podłożyć bo nie miałem pomysłu?
Jak podniosłem auto to że skrzyni manualnej nadal kapie olej,czyli pewnie nie wymienił simeringu skrzyni albo znów coś źle złożył... Masakra.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20190612_192828.jpg (97.2 KB, 19 wyświetleń)
Przemooo30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2019, 04:54   #27
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,072
Domyślnie Odp: Dziwne działanie ABS podczas hamowania po wymianie sprężyn

Cytat:
Napisał Przemooo30 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pewnie nie wymienił simeringu
A nie zapomniał wziąć pieniądze?
Podnośnik zaczyna wchodzić w próg?
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2019, 07:41   #28
Przemooo30
ford::average
 
Imię: NetPro24
Zarejestrowany: 01-12-2017
Skąd: Kostrzyn nad odrą
Model: St230
Silnik: 3.0
Rocznik: 2002
Postów: 77
Domyślnie Odp: Dziwne działanie ABS podczas hamowania po wymianie sprężyn

Progi są lekko pordzewiałe, nie chcę ukruszyn. Tym lewarkiem co wchodzi w prog, ma taką szynę, ten stary, to lewarowalem jak koła zmieniałem,ale tym hydraulicznym się boje bo nie ma takiego rowka.
Zaraz jadę zapytać czy w ogóle zamontował ten simering czy tylko olej wymienił. Kolej a reklamacja i niech kasę oddaje .
Byłem przed chwilą u niego,mówi że to musi być wina wyważenia kół, pojechałem na wyważanie to ten z kolei powiedział że to wina tarcz. A co Wy sądzicie? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Drży przy jeździe i przy hamowaniu.

Ostatnio edytowane przez Przemooo30 ; 13-06-2019 o 08:36
Przemooo30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2019, 11:46   #29
romanhoks
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 21-06-2012
Skąd: Norwegia
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.6 Diesel
Rocznik: 2013
Postów: 102
Domyślnie Odp: Dziwne działanie ABS podczas hamowania po wymianie sprężyn

Napisalem ci - lozysko , piasta na pewno do wymiany no i tarcze hamulcowe bo sa krzywe albo niech oddaje kase i to cala.
__________________
Przepraszam za pisownie ale mam klawiature Norweska
romanhoks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2019, 16:54   #30
Przemooo30
ford::average
 
Imię: NetPro24
Zarejestrowany: 01-12-2017
Skąd: Kostrzyn nad odrą
Model: St230
Silnik: 3.0
Rocznik: 2002
Postów: 77
Domyślnie Odp: Dziwne działanie ABS podczas hamowania po wymianie sprężyn

Przełożyłem koła z tyłu na przód i jest zdecydowanie mniejsze bicie. Właściwie przy jeździe nie ma, a może drobniutkie, a przy hamowaniu lekko jeszcze drga. wyważyć koła?
Druga sprawa, czy tarcze powinny być luźne po odkręceniu koła? Czy trzyma ją wyłącznie koło ? Bo była luzna po zdjęciu koła.
To co, mówisz że uszkodzone to wszystko jest? Ale czemu, wyniki pierwotnie złego montażu łożyska ?

Ostatnio edytowane przez Przemooo30 ; 13-06-2019 o 20:19
Przemooo30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.