Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-06-2019, 23:55   #1
EbbeSand
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 23-10-2015
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta ST 1.6 Ti-VCT / C-MAX 1.8 FlexiFuel
Silnik: 1.6 / 1.8
Rocznik: 2011 / 2009
Postów: 7
Domyślnie Kompresor Klimatyzacji , 1.6 Ti-VCT

Cześć i czołem

Od dłuższego czasu jestem posiadaczem tego cuda i niestety poszedł kompresor klimatyzacji , wiec liczę na pomoc tutaj doświadczonych Fiesciarzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

aktualnie posiadam kompresor o numerach 8v51-19d629-eg

Jednakże znalezienie tego modelu na podmiankę (chodzi o używkę) graniczy z cudem , rożne opinie słyszałem o regeneracji ( w moim przypadku się podobno zatarla) .

Wiec czy jestem skazany na sprezarke dokladnie o tym numerze czy na przyklad mozna zamontowac 8v51-19d629-ef czy cos w ten desen

Pozdrawiam

EbbeSand jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2019, 04:54   #2
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Kompresor Klimatyzacji , 1.6 Ti-VCT

Aby sie sprezarka zatarla w tak mlodym aucie, jest to tak prawdopodobne, jak glowna wygrana w totolotka.

Sprezarki pracuja 20 lat i wiecej dlatego ze w niej nie ma sie co zatrzec, w srodku caly czas jest plyn z olejem, a jak nie ma, to sprezarka stoi, automatyka jej nie uruchomi.

Jedyne co moze sie popsuc, to lozysko kola pasowego sprezarki, oraz sprzegielko, ale te elementy sa po zewnetrznej stronie sprezarki.

A wiec, ktos probuje wycisnac z Ciebie kase, nie daj sie, pojedz do kogos kto sie na tym zna, i wie jak uruchomic klime.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2019, 05:14   #3
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Kompresor Klimatyzacji , 1.6 Ti-VCT

Cytat:
Napisał Jaryska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprezarki pracuja 20 lat i wiecej dlatego ze w niej nie ma sie co zatrzec, w srodku caly czas jest plyn z olejem, a jak nie ma, to sprezarka stoi, automatyka jej nie uruchomi.
No i akurat sprzed tylu lat masz wiedzę. Od dawna są montowane sprężarki pracujące cały czas, czy klima włączona czy nie. Ale nie wiem czy kolega wyżej taką własnie ma, bo nie chce mi się sprawdzać. U siebie mam taką i po naprawie auta muszę zamówić lawetę na dostarczenie pojazdu do napełnienia układu klimatyzacji. O ile nie chcę jeszcze sprężarki dołożyć do sumy kosztów.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2019, 06:37   #4
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,657
Domyślnie Odp: Kompresor Klimatyzacji , 1.6 Ti-VCT

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i akurat sprzed tylu lat masz wiedzę. Od dawna są montowane sprężarki pracujące cały czas, czy klima włączona czy nie. .
Teraz mogę napisać, że racji nie masz. Znajdź sobie mój niedawny post, rozebrałem sprężarkę Fiesty na części pierwsze i Jaryska ma rację Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2019, 08:00   #5
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Kompresor Klimatyzacji , 1.6 Ti-VCT

Jak zwykle, za i przeciw.

A nagrode Nobla dac temu, kto wymyslil dostarczanie auta na lawecie, aby nie zatrzec sprezarki.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2019, 12:36   #6
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Kompresor Klimatyzacji , 1.6 Ti-VCT

Przecież wiadomo, że laweta jest tańsza od holowania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dobrze @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] napisał od chyba 20 lat, jak nie ma czynnika w układzie to Ford nie włączy sprężarki.
Jeśli grupa VW robi sprężarki na sztywno to gratuluję pomysłu. To jest dopiero debilizm konstrukcyjny.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2019, 15:31   #7
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Kompresor Klimatyzacji , 1.6 Ti-VCT

Ten sam debilizm charakteryzuje też bmw czy toyotę. Ani grupa vw ani ford nie robią sprężarek, jeno zamawiają u producentów (np. denso, visteon). Kwestia wieku sprężarki, a nie składacza pojazdu. Jak producent przestanie dostarczać sprężarki ze sprzęgłem, to składacz aut sobie sam nie wyprodukuje.

Ostatnio edytowane przez weuek ; 13-06-2019 o 15:51
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.