Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-12-2019, 22:40   #1
maciuo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-02-2012
Model: Focus
Silnik: 2.0 LPG
Rocznik: 2003
Postów: 15
Exclamation przestawienie jednostek czy możliwe?

Po 10 latach bezproblemowego ujeżdżania Focusa przyszedł czas na kolejnego Forda. Mam pomysł na sprowadzenie Kugi/Escape z USA. I w związku z tym pytanie czy w takim aucie da się ustawić na liczniku kilometry oraz spalanie w litrach oraz przestawić temperaturę na stopnie Celsjusza? Zastanawiam się miedzy 1,5 ecoboost a 2,5 duratec. Z tego co wiem w 2,5 można zakładać Lpg ale jak z ogólna trwałością tego silnika i spalaniem? Czy są jakieś znane problemy tego silnika np duratec europejski lubi łykać olej a nie wiem jak w 2,5? Z kolei 1,5 zachęca mniejsza akcyzą na start ale odpada Lpg i słyszałem ze zdarzają się pękające bloki/głowice. Ile pali takie 1,5 w Kudze 2wd?

maciuo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2019, 23:15   #2
mirut
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 06-12-2005
Skąd: Bydgoszcz
Model: Escape Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 53
Domyślnie Odp: Kuga/Escape z USA przestawienie jednostek czy możliwe?

Przestawić jednostki da się. Najlepiej jakiegoś speaca z kompem co by od razu na pplskie menu przerobil. Co do silnika to zależy ile jeździsz? Miasto, trasa? Ile km rocznie?
Ja mam Escape w 2.0 ecoboost. Spalanie w mieście ok 14-15, w trasie ok 8.5.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
mirut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2019, 07:09   #3
maciuo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-02-2012
Model: Focus
Silnik: 2.0 LPG
Rocznik: 2003
Postów: 15
Domyślnie Odp: przestawienie jednostek czy możliwe?

Mi angielski nie przeszkadza bardziej chodzi mi o zmianę jednostek z poziomu wyświetlacza zegarów poprzez menu czy jest taka opcja. Najbardziej się skłaniam na to 2,5. Jak to jeździ w porównaniu z 1,5 i 2,0 eb, ma ktoś porównanie? Pozdr
maciuo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2019, 07:35   #4
Escap
ford::advanced
 
Avatar Escap
 
Zarejestrowany: 25-05-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 EB 242KM 4x4
Rocznik: 2017
Postów: 310
Domyślnie Odp: przestawienie jednostek czy możliwe?

Cytat:
Napisał maciuo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bardziej chodzi mi o zmianę jednostek z poziomu wyświetlacza zegarów poprzez menu czy jest taka opcja.
jest taka opcja, bez problemu zmienisz na km, litry itd.
Escap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2019, 09:01   #5
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,437
Domyślnie Odp: przestawienie jednostek czy możliwe?

W Escape jeżdziłem tyko 2.0eb, fajnie jedzie ale to spalanie to lekka przesada.... W fusionie jeżdziłem wszystkimi trzema. 2.0eb wiadomo jest moc jest fajnie, jeśli jeżdzisz po mieście to 15L nie jest problemem. 2.5 ma fajną kulture pracy spalanie w mieście ok 10L tyle że ten silnik jest powolny, zwłaszcza z dołu, do tego ta skrzynia jeszcze bardziej go zamula. 1.5eb jest duzo bardziej żwawy niż 2.5, niestety nie ma takiej kultury pracy jak 2,5, spalanie w mieście jeżdząc agresywnie ponad 10L, jeżdząc normalnie ponad 9L. Jeżdziłem też hybrydami, pierwsze wrażenia wow, na silniku elektrycznym do 60km/h, do sklepu prawie za darmo, niestety jak mu depniesz to skrzynia CVT wyje, jak pojedziesz za miasto to robi sie dramat, ani to oszczędnę ani praktyczne a do tego ta skrzynia... może kwasie przyzwyczajenia, na trasie 100km ostrych testów wyszło 9,5L prędkość max 180km/h więcej nie chciał iść.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2019, 11:28   #6
siwakk15
ford::amateur
 
Imię: Sławomir
Zarejestrowany: 15-01-2019
Skąd: Sępółno Krajeńskie
Model: Escape
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Postów: 2
Domyślnie Odp: przestawienie jednostek czy możliwe?

Mam Escape 2.0EB i polecam jednostkę. Dobrze dopasowana do masy i wielkości auta. Pamiętaj, że 2.5 wychodziło tylko w podstawowych wersjach.
siwakk15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2019, 13:38   #7
maciuo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-02-2012
Model: Focus
Silnik: 2.0 LPG
Rocznik: 2003
Postów: 15
Domyślnie Odp: przestawienie jednostek czy możliwe?

Niby podstawowa wersja ale 2,5 wg katalogu ma poniżej 10s do 100 km/h co uważam jak na takie autko jest ok i można gaz zakładać bez problemu. Zawsze to lepsze rozwiązanie niż europejskie crv lub forester z 2,0 benzynowym.
maciuo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2019, 19:53   #8
tomdiabollo
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 21-01-2018
Skąd: Olkusz
Model: Escape Titanium 4x4
Silnik: 2,0
Rocznik: 2017
Postów: 24
Domyślnie Odp: przestawienie jednostek czy możliwe?

Tu masz trochę o siniku 2.0 EB 240 Km w lpg.[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ja mam ten silnik z LPG i spalanie wychodzi od 14-15/l Lpg + 1-3/L Pb na 100 kilometrów jazda w 90% miasto.
tomdiabollo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2019, 21:43   #9
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: przestawienie jednostek czy możliwe?

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Jeżdziłem też hybrydami, pierwsze wrażenia wow, na silniku elektrycznym do 60km/h, do sklepu prawie za darmo, niestety jak mu depniesz to skrzynia CVT wyje, jak pojedziesz za miasto to robi sie dramat, ani to oszczędnę ani praktyczne a do tego ta skrzynia... może kwasie przyzwyczajenia, na trasie 100km ostrych testów wyszło 9,5L prędkość max 180km/h więcej nie chciał iść.
Po kolei:
- Hybrid i Energi (hybryda Plugin) na samym silniku elektrycznym mogą jechać do 120km/h. Powyżej obligatoryjnie włącza się silnik spalinowy.
- Skrzynia eCVT (nie ma dokładnie nic wspólnego z CVT) to po prostu 2 duże silniki elektryczne i przekładnia planetarna. "Wyje" silnik spalinowy, bo chodzi na obrotach jak w Hondzie...
- Hybrid/Energi nadaje się do jeżdżenia EKONOMICZNEGO do mniej więcej 140km/h. Nic nie wyje, jedzie sensownie i spala ok. 6,5l/100km.
Jeżdżę na co dzień to mogę się wypowiadać.
- Hybrydowy zespół napędowy (z uwagi na ograniczenia konstrukcyjne silników elektrycznych wbudowanych w skrzynię eCVT) NIE MA PRAWA przekraczać 180km/h. Takie więc ma ustawione ograniczenie prędkości.
Jak ktoś chce jeździć więcej - polecam Mustanga MachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ponad 1.200Nm pozwoli przeprowadzić "ostre testy"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Oby tylko testujący zdołał to przeżyć...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2019, 23:34   #10
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,437
Domyślnie Odp: przestawienie jednostek czy możliwe?

Mało jeżdżę i potrzebuje auta do sklepu i na wakacje (jednego auta). Każdy zachwala hybrydy jakie to nie są oszczedne więc troche sie napalilem zwlaszcza ze koszta są praktycznie takie same jak benzyn. Pare lat temu jezdzilem leksusem rx450h z 2011r i wtedy bylem pod wrazeniem. Hybryda w fusionie/mondeo mnie zniesmaczyła a te 120km/h na elektryku to jedynie w celach testowych, ze swiatel gdy normalnie ruszamy przy max 40 odpala silnik. Jedna traska, brak bagaznika i stwierdzam że hybryda w fusionie/mondeo to jednak nie dla mnie.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.