Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-05-2020, 19:37   #1
kolonista667
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 09-09-2019
Skąd: Szczecin
Model: kuga
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2015
Postów: 13
Domyślnie Brak mocy, wzrost temperatury

Witam

Chciałem poznać waszą opinię na temat problemu jaki mi się ostatnio przytrafił.
Mianowicie podczas trasy, przy wzniesieniach auto "odcinało" brak mocy, pedał w podłodze i zero przyspieszenia, w momencie kiedy droga była już prosta lub z górki wszystko wracało do normy. Towarzyszyła przy tym również temperatura silnika, która podczas braku mocy wzrastała a później malała. Dodam ze auto jest regularnie serwisowane ma oryginalny przebieg 72.000 km.

Zastanawiam się czy przyczyną może być filtr paliwa którego przy ostatnim serwisie nie wymieniałem, a poprzedni właściciel tak naprawdę tez nie wiem czy i kiedy wymieniał...także ok 2 lat filtr nie był wymieniany.

Jeżeli macie inne pomysły to będę wdzięczny za sugestie.
2.0 TDCI 4X4 150 KM

dzięki

kolonista667 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2020, 19:43   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,026
Domyślnie Odp: Brak mocy, wzrost temperatury

Cytat:
Napisał kolonista667 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Chciałem poznać waszą opinię ...
A nie prościej po prostu podłączyć pod komputer i sprawdzić o co chodzi???
Urządzanie "zgaduj-zgaduli" ma się nijak do zdiagnozowania problemu...
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2020, 19:54   #3
kolonista667
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 09-09-2019
Skąd: Szczecin
Model: kuga
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2015
Postów: 13
Domyślnie Odp: Brak mocy, wzrost temperatury

oczywiście... mam zamiar podjechać do forda, jednak chciałem coś wstępnie wiedzieć, być może ktoś miał podobny przypadek i lepiej mi się zaśnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
kolonista667 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2020, 19:55   #4
kirhoff
FCP member
 
Avatar kirhoff
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 08-06-2012
Skąd: Kamień Pomorski
Model: kuga
Silnik: 2.0 TDCI 140>163
Rocznik: 2010
Postów: 468
Domyślnie Odp: Brak mocy, wzrost temperatury

Cytat:
Napisał kolonista667 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli macie inne pomysły to będę wdzięczny za sugestie.
Bede w Szczecinie w tygoniu to mogę podłaczyc kompa .
kirhoff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2020, 19:03   #5
hyrus1
ford::average
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 31-03-2013
Skąd: walbrzych, lyon
Model: TOUAREG 2
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Rocznik: 2014
Postów: 178
Domyślnie Odp: Brak mocy, wzrost temperatury

a sprawdzales poziom plynu chlodzacego w zbiorniczku wyrownawczym? filtr paliwa moim zdaniem nie bedzie mial tu wplywu na rosnaca temperature. Odcinanie mocy jest normalne gdy wzrosnie temperatura, tylko jaki jest powod? Po pierwsze - sprawdz poziom plynu, jezeli jest ok, sprawdz czy plyn jest czysty (czy nie jest czarny), a z wlasnego doswiadczenia-podpowiem tez ze pompy wody w 2.0 tdci euro 6 nie sa zbyt dobrej jakosci (ukrecaja sie na walku) a wtedy tez temperatura rosnie i odcina moc...
hyrus1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2020, 16:37   #6
kolonista667
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 09-09-2019
Skąd: Szczecin
Model: kuga
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2015
Postów: 13
Domyślnie Odp: Brak mocy, wzrost temperatury

dokładnie, właśnie chciałem napisać że sprawdziłem pod maską, a tam susza w zbiorniczku wyrównawczym a pod autem mokroGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum....Takze przyczynę już znamy...wstępnie mam diagnozę ze wyciek jest przez obudowę termostatu. Teraz pytanie jakiej firmy termostat polecacie, ja znalazłem jakiś firmy MEAT & DORIA jakie są wasze doświadczenia ?

zadzwoniłem do forda z zapytaniem ile wymiana termostatu ?? uwaga 1500 pln
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

po prostu dramat.

Bump: co myslicie o tym https://www.fordsklep.eu/termostat-z-obudowa-20-tdci-dw10c-ford-1838288-p-1039.html

zawsze to oryginał.
kolonista667 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2020, 17:36   #7
hyrus1
ford::average
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 31-03-2013
Skąd: walbrzych, lyon
Model: TOUAREG 2
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Rocznik: 2014
Postów: 178
Domyślnie Odp: Brak mocy, wzrost temperatury

oryginal to oryginal, ale pamietaj ze oryginal masz teraz i cieknie... ja juz tez wymienialem termostat (mial wyciek-tez oryginal), ale nie wiem jaki zalozyli, a cena taka bo; po pierwsze to serwis ford (moim zdaniem niewiele jest serwisow autoryzowanych wartych naszego czasu), a po drugie jest to termostat z obudowa, i o ile sie nie myle jest juz z czujnikiem, i jest to termostat tzw aktywny tzn. czesciowo tradycyjny i czesciowo elektryczny-zeby reagowal szybciej. A z ciekawostek termostat wymienialem tez w Peugeocie 207 cc, poprostu obudowa pekla. Ale wczsniej byl problem z klimatyzacja, raz dzialala, raz nie. Po wymianie termostatu dziala-ciekawe jak to jest powiazane ze soba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez hyrus1 ; 12-05-2020 o 17:43
hyrus1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2020, 17:48   #8
kolonista667
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 09-09-2019
Skąd: Szczecin
Model: kuga
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2015
Postów: 13
Domyślnie Odp: Brak mocy, wzrost temperatury

teraz pytanie jaki kupić, chyba zamówię ten z linku zawsze to oryginał a przy każdym innym tez nie będzie gwarancji, a ten co mam teraz może miał już prawo odmówić posłuszeństwa po 6 latach.
Sam teromstat działa, tylko jest wyciek z obudowy ale czy jest sens bawić się z wymianą samej obudowy? lepiej już chyba całość wymienić.
kolonista667 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2020, 18:22   #9
hyrus1
ford::average
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 31-03-2013
Skąd: walbrzych, lyon
Model: TOUAREG 2
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Rocznik: 2014
Postów: 178
Domyślnie Odp: Brak mocy, wzrost temperatury

tu sie nie da wymienic samej obudowy, termostat jest nierozbieralny-musisz wymienic caly element - teraz tak sie auta buduje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. niestety.....a 6 lat uzytkowania to jeszcze nie tak duzo powinien jeszcze podzialac, wszystko teraz lepione jest z plasteliny.

Ostatnio edytowane przez hyrus1 ; 12-05-2020 o 18:25
hyrus1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2020, 17:32   #10
kolonista667
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 09-09-2019
Skąd: Szczecin
Model: kuga
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2015
Postów: 13
Domyślnie Odp: Brak mocy, wzrost temperatury

Termostat wymieniony problem rozwiązany, jednak po wymianie zapaliła mi się kontrolka pomarańczowa silnika, auto chodzi jak powinno i zastanawiam się czy to nie jest tylko błąd który wyłapał komputer i trzeba go tylko wykasować ?
kolonista667 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ford


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.