Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-01-2017, 20:22   #1
Black4ne
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 31-12-2016
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 0
Domyślnie Focus MK2 2.0 TDCI kombi Warszawa

Dobry wieczór panowie

Rozważam zakup Focusa MK2 kombi z silnikiem 2.0 TDCI i mam na oku dwa poniższe ogłoszenia. Nie jestem ekspertem, więc może ktoś będzie w stanie powiedzieć mi na ich temat coś więcej - jutro chciałbym obejrzeć jeden z nich (na oba pewnie nie wystarczy czasu).

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
NR VIN WF0SXXGCDS8L02227

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Edit: VIN wfosxxgcds8s73719

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.


Ostatnio edytowane przez Black4ne ; 01-02-2017 o 12:07
Black4ne jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2017, 20:42   #2
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,946
Domyślnie Odp: Focus MK2 2.0 TDCI kombi Warszawa

Normalnie myslacy facet.. jedz tego 1 sprawdzic.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2017, 22:49   #3
Black4ne
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 31-12-2016
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus MK2 2.0 TDCI kombi Warszawa

Udało mi się dzisiaj obejrzeć oba i muszę teraz wstępnie zdecydować który rokuje lepiej i który warto zaciągnąć jutro do mechanika.

Pierwszy:
+ 50kkm temu regeneracja turbiny, więc z tym powinien być chwilowo spokój
+ podgrzewana przednia szyba
- większy przebieg, co niestety widać w środku (wytarcia i złuszczenia na kierownicy, gałce zmiany biegów, konsoli środkowej...)
- wymieniana szyba w klapie bagażnika (rocznik '06, pozostałe OK - '0Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- żeby jechał prosto, kierownica musi być delikatnie skręcona w lewo, ale nie znosi specjalnie w bok - jaki jest prawdopodobny scenariusz naprawy?
- droższy

Drugi:
+ prowadzi się stabilniej (subiektywne wrażenie)
+ duży dotykowy ekran
+ 2 komplety kół (2x alu z oponami w dobrym stanie)
+ niższy przebieg (jak wyżej - środek w dobrym stanie)
+ tańszy
- właściciel sam zwrócił uwagę na: malowanie lewego tyłu (drzwi, błotnik, zderzak), konieczność wymiany tarcz z przodu (nie wyczuwałem bicia ani drgań, ale to do sprawdzenia), konieczność wymiany akumulatora w najbliższym czasie
- słychać świst turbo, choć niezbyt głośny

Ani w jednym ani w drugim nie było robione sprzęgło ani dwumasa, i swoim niefachowym okiem nie jestem w stanie wyłapać żadnych zgrzytów, stuków, drgań ani innych podejrzanych zachowań (sprzęgło i skrzynia w obu przypadkach działa raczej płynnie).

Mam dylemat, chociaż bardziej skłaniam się ku drugiemu. Może ktoś będzie w stanie rzucić nieco bardziej obiektywną opinię - w ostateczności mogę zaciągnąć na warsztat oba i wtedy zdecydować.
Black4ne jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2017, 16:25   #4
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Focus MK2 2.0 TDCI kombi Warszawa

Cytat:
Napisał Black4ne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
eby jechał prosto, kierownica musi być delikatnie skręcona w lewo, ale nie znosi specjalnie w bok - jaki jest prawdopodobny scenariusz naprawy?
- droższy
np. ustawienie geometrii

Bump:
Cytat:
Napisał Black4ne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Drugi:

+ niższy przebieg (jak wyżej - środek w dobrym stanie)
sprawdzałeś ?
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2021, 17:54   #5
GranderFord
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 16-03-2021
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus MK2 2.0 TDCI kombi Warszawa

Cześć Forumowicze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Rozglądam się za Focusem mk2 kombi 2.0 tdci jak wyżej kolega. Zastanawiam się czy nadal warto, co o tym sądzicie?

-jak się spisują wasze foczki? (fajnie by było jakby się wypowiedział długi użytkownik tego modelu) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
-kolejnym pytaniem jest ładowność bagażnika ze złożonymi siedzeniami, przeszukałem internet i niestety nie znalazłem wymiarów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a na nich mi najbardziej zależy, ponieważ muszę wozić pakunek o wymiarach 183x100x60 cm. Pytanie czy takie coś się zmieści przy komfortowym położeniu fotela przedniego - (mam 200cm wzrostu)

Dzięki za odpowiedzi, Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
GranderFord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.