Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-03-2021, 10:57   #251
woj_tek
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 03-09-2020
Model: Kuga mk3
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2020
Postów: 13
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Koło dojazdowe i zestaw narzędzi, który do niego dają to kpina. Oryginalnym kluczem nie da rady nawet ruszyć śrub - klucz się wygina przy nawet minimalnej sile. Skończyło się u mnie przyjazdem assistance... Po naprawie, na pierwszej stacji po drodze kupiłem właściwy klucz, żeby w razie czego móc samemu ogarnąć taki temat w przyszłości. Także polecam zweryfikować, czy w 2021 poprawili klucz czy nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

U mnie z tyłu miało być gniazdo 230V, ale przyszedł z USB+USB-C, ale w sumie nie robi mi to różnicy (braliśmy auto które było z ogólnego stocku w drodze do PL, żeby nie czekać na produkcję - Vignale podobno z innej fabryki wyjeżdżają).

woj_tek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2021, 21:28   #252
dniklewicz
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-09-2014
Model: Kuga
Silnik: 2.5 FHEV
Rocznik: 2020
Postów: 85
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Nasze Vignale wyszło z fabryki w Walencji jak inne Kugi.

Klucz do kół sprawdzę jak będę letnie koła zakładał. Używam udarowego, ale z ciekawości sprawdzę ten z wyposażenia, w Focusie był całkiem niezły.
Sama dojazdówka jest całkiem normalna, nie wiem czego tu oczekiwać więcej.
dniklewicz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2021, 18:16   #253
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Wiem że panowie są tu ci którzy wybrali ten model i zaraz mnie zrugacie ale,chciałbym się podzielić moimi spostrzeżeniami.Stojąc przed dylematem końca leasingu za rok i końca produkcji Mondeo Mk5 szukam następnego samochodu, przejechałem testowym wypaśnym i zastępczym focusem MK4 w sumie ok 4000km oraz odbyłem jazdy Kugą MK3.Nestety rezygnuję z Forda ponieważ platforma focusa za pieniądze które trzeba zapłacić to zwykły ,delikatnie mówiąc śmieć-niewarty tej kasy w porównaniu do już starego Mondeo.To porównanie to jest przepaść na tle komfortu jazdy, wyciszenia pracy zawieszenia ,wygody foteli, użytych materiałów wykończeniowych, wykończenia i objętości schowków, detali, boczków tapicerskich.Dzisiaj wsiadłem i jeżdziłem, w Nowego Golfa i Nowe Megane i zacząłem się śmiać do łez(jeśli chodzi o wnętrze) na wspomnienie Focusa którego oddałem tydzień temu czy wnętrza bliżniaczej Kugi.Jeśli chodzi o suvy to przy nowym Tusconie którym jezdziłem czy nadchodzącym Nissan Qashqaiu to nieporozumienie. Jeszcze kluczyk- jaki macie klucz do Vignale czy ST line ? teraz dają ubogiego plastikowego klucha zamiast klucza od Mondeo mk5 który był na początku.

Ostatnio edytowane przez Matych ; 06-04-2021 o 18:27
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2021, 19:07   #254
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,372
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

To może kolega pomyśli jeszcze o mondeo z konca produkcji.
Co do kugi mk3 to również mam mieszane odczucia. Przed testowaniem miałem wyższe oczekiwania. Z zewnątrz w st line i Vignale wyróżnia sie tył tłumik i osłony zderzaka, przód inny. Środek to głównie pulpit i na tyle, reszta to jak moja mk2 po lifcie.
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2021, 00:16   #255
dniklewicz
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-09-2014
Model: Kuga
Silnik: 2.5 FHEV
Rocznik: 2020
Postów: 85
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem że panowie są tu ci którzy wybrali ten model i zaraz mnie zrugacie ale,chciałbym się podzielić moimi spostrzeżeniami.Stojąc przed dylematem końca leasingu za rok i końca produkcji Mondeo Mk5 szukam następnego samochodu, przejechałem testowym wypaśnym i zastępczym focusem MK4 w sumie ok 4000km oraz odbyłem jazdy Kugą MK3.Nestety rezygnuję z Forda ponieważ platforma focusa za pieniądze które trzeba zapłacić to zwykły ,delikatnie mówiąc śmieć-niewarty tej kasy w porównaniu do już starego Mondeo.To porównanie to jest przepaść na tle komfortu jazdy, wyciszenia pracy zawieszenia ,wygody foteli, użytych materiałów wykończeniowych, wykończenia i objętości schowków, detali, boczków tapicerskich.Dzisiaj wsiadłem i jeżdziłem, w Nowego Golfa i Nowe Megane i zacząłem się śmiać do łez(jeśli chodzi o wnętrze) na wspomnienie Focusa którego oddałem tydzień temu czy wnętrza bliżniaczej Kugi.Jeśli chodzi o suvy to przy nowym Tusconie którym jezdziłem czy nadchodzącym Nissan Qashqaiu to nieporozumienie. Jeszcze kluczyk- jaki macie klucz do Vignale czy ST line ? teraz dają ubogiego plastikowego klucha zamiast klucza od Mondeo mk5 który był na początku.
Kuga ma swoje grzeszki, ale patrząc na całokształt to moim zdaniem u Koreańczyków wcale nie jest ani lepiej, ani taniej.

Ceny nowych Fordów są wysokie, ale konkurencja wcale nie jest tańsza. Na Focusa Active kombi 1.5EB 180KM A8 w full opcji miałem lepszą o 1000 zł ofertę niż na Xceeda 1.6T też niby na fulla, ale bez adaptacyjnych świateł, systemu ecall, z zamulającym przy ruszaniu 7DCT i bardzo słabym wyciszeniem. Oba auta na produkcję. Ostateczny wybór Kugi to głównie kwestia napędu, bo lubię hybrydy (zwykłe FHEV), a nie trawię designu Toyoty, w dodatku droższej od Forda. Wygląd też na plus, dużo bardziej mi się podoba od Focusa mk4. Kia/Hyundai to mechanicznie auta z epoki Focusa mk3, a 1.6T Hybrid w nowym Tucsonie pali tyle co zwykłe 1.5EB w nowej Kudze. Design mają ładny, ale podczas jazdy wychodzi, że reflektory słabo świecą, a automatyczne wycieraczki podczas deszczu żyją własnym życiem i ustawiona czułość im nie przeszkadza. Coś za coś.
Nowy Sportek też się świetnie zapowiada jeżeli chodzi o design i projekt wnętrza, ale pewnie też dostanie napędy oparte na paliwożernym 1.6T z problematycznymi wtryskiwaczami i skrzyniami 7DCT albo AT6. Może jak ktoś jeździ dieslem to wybór jest lepszy.

Co do kluczyka to też się zdziwiłem, że jest ten sam co do Focusa mk3, ale przy keylessie on i tak robi jako breloczek. Jego jedyna zaleta to niewielki rozmiar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez dniklewicz ; 07-04-2021 o 01:24
dniklewicz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2021, 22:39   #256
emte3
ford::advanced
 
Avatar emte3
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 17-03-2015
Skąd: Dolny Śląsk
Model: KUGA ST LINE X AWDi S MAX II
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2020 i 2016
Postów: 210
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przy nowym Tusconie....to nieporozumienie.
Każdy ma inny gust, wnętrze Tuscona, zwłaszcza wyświetlacze d...y nie urywa i wg. mnie wieje tandetą.

Kuga ma wiele minusów, materiały mogłyby być lepsze, dokładniejsze spasowanie, fotele z lepszym trzymaniem... po kilkunastu tyś sporo wad już zauważyłem.

Wiele niedociągnięć rekompensuje prowadzeniem, przestrzenią wewnątrz i ceną.
Szukając auta, naprawdę trudno było znaleźć w tej cenie samochód
tych gabarytów, z tym konkretnym silnikiem i napędem.
Tiguan Allspace czy Seat Tarraco wychodziły dużo drożej.

Co do klucza, to początkowo poczułem spore rozczarowanie jakością wykonania, z perspektywy doceniam jego gabaryty i wagę,.
emte3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2021, 23:22   #257
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Cytat:
Napisał emte3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Każdy ma inny gust, wnętrze Tuscona, zwłaszcza wyświetlacze d...y nie urywa i wg. mnie wieje tandetą.
Od 2 miesiecy mamy nowego Tuscona kolega chyba nie wie o czym mówi.to pierwsze zdjęcie robiłem osobiście podczas jazd testowych
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 162033458_275521384176934_3015326394328992152_n.jpg (91.0 KB, 163 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2021-hyundai-tucson-interior.jpg (97.6 KB, 158 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Matych ; 07-04-2021 o 23:26
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2021, 06:28   #258
ellocco
ford::average
 
Avatar ellocco
 
Zarejestrowany: 22-07-2010
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: KUGA MK1
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 172
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od 2 miesiecy mamy nowego Tuscona kolega chyba nie wie o czym mówi.to pierwsze zdjęcie robiłem osobiście podczas jazd testowych
Niestety wygląda to tandetnie jakby dziecko pozostawiło na półce deski rozdzielczej tani tablet z aliexpres. Drugie zdjęcie to podpicowana prasówka by oczy cieszyła.
ellocco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2021, 08:39   #259
TerMar
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 03-03-2019
Skąd: Białystok
Model: Ford Kuga II
Silnik: 1.5l, EcoBoost 150kM
Rocznik: 2018
Postów: 17
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Witam!!
Ja zamierzam zmienić Kugę II na Kugę III ale w wersji tańszej, w cenie ok. 110 tyś zł. z wyprzedaży rocznika. Mam nawet namierzony taki pojazd w odmianie titanium. Oglądałem też Tuscona w wersji tańszej. Jego wyposażenie jest dość ubogie cena wyższa. Jedynie co mi się bardziej podoba w Tusconie to ten przedni grill ze światłami led oraz kokpit ale tylko jego styl (architektura) - nic więcej. Jakość materiałów w Tusconie, przynajmniej w tej wersji, nie jest lepsza, zegary analogowe a wyświetlacz 8 cali nie jest ciekawszy od tego w Kudze. Nie ma nawigacji i innych dodatków.
Jednak pozostaje przy Kudze III 150kM bez wątpliwości z mojej strony. Wygląd zewnętrzny tego samochodu bardziej mi i żonie odpowiada.
Pzdrawiam!!
TerMar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2021, 10:19   #260
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 286
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...to pierwsze zdjęcie robiłem osobiście podczas jazd testowych
Jak dla mnie tragicznie wygląda ten kokpit z tandetnymi wyświetlaczami (zwłaszcza licznik) kierownica wygląda jakby była umiejscowiona jak na jakimś wysięgniku, jak w traktorze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale jak napisałem: to tylko moje zdanie, ważne że Tobie się podoba.
Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.