Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-09-2022, 07:30   #31
kkpl
ford::amateur
 
Imię: Krzych
Zarejestrowany: 20-06-2022
Model: S-MAX
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: Automatyczne światła drogowe

Heehe grunt to mieć dobre poczucie humoru i patrzeć na świat przez różowe okulary, najlepiej wtedy gdy ktoś z automatu oślepia nas długimi.

Dziadowski ( jakaś zazdrość ? lol) ? każdy odpowie sobie sam, który jest mniej lub bardziej dziadowski. Dzięki słowom Parcha Ford stał się pojazdem klasy Premium a Mercedes dziadowskim, jest to przełom w motoryzacji większy niż przejście na elektryki.

W takim dziadowskim Mercedesie, wyciągam kluczyk na pozycji auto i światła mi gasną wszystkie, po otwarciu drzwi. W Fordzie zostawiasz na auto, pika tylko buzer zamykasz auto i akumulator leci. Jest piszczek, tak ale jest wiele sytuacji, w życiu że się to zapomina i akumulator zdycha. Tryb sensora w pozycji na Auto w Polsce się nie sprawdza, bo mają być światła zapalone całą dobę.
We Fiacie Seicento wyciągam kluczyk i światłą są wyłączone.

Ponawiam zapytanie:czy można zrobić tak by pozycji Auto (SMAX2006), światła były zawsze włączone przy przekręconym kluczyku, i wyłączały się po wyciągnięciu kluczyka, ewent po otwarciu drzwi kierowcy?


Ostatnio edytowane przez kkpl ; 23-09-2022 o 07:59
kkpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2022, 09:17   #32
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,014
Domyślnie Odp: Automatyczne światła drogowe

Cytat:
Napisał kkpl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
najlepiej wtedy gdy ktoś z automatu oślepia nas długimi.
Mam "automatyczne światła drogowe" w swoim parchowozie, więc - w przeciwieństwie do Ciebie - wiem jak odbywa się włączanie/wyłączanie świateł drogowych "z automatu". Nie mam zamiaru udowadniać Ci na siłę, że "automat" się sprawdza w normalnych warunkach drogowych. Powiem tyle, że niejednokrotnie zdarzyło mi się, że "automat" zareagował, tj. zmienił światła z drogowych na mijania, szybciej niż ja bym tego dokonał manualnie. Gdybyś miał taki ficzer w swoim aucie, może zrozumiałbyś w końcu, że "automat" ma zadane pewne "warunki", żeby mógł przełączyć światła z mijania na drogowe. Zmierzch jest jednym z kilku takich warunków. Pisząc o "oślepianiu długimi" w kontekście "automatu" kontrolującego przełączanie świateł dajesz więc niestety dowód "ignorancji" w temacie.
Cytat:
Napisał kkpl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziadowski ( jakaś zazdrość ? lol) ? każdy odpowie sobie sam, który jest mniej lub bardziej dziadowski. Dzięki słowom Parcha Ford stał się pojazdem klasy Premium a Mercedes dziadowskim, jest to przełom w motoryzacji większy niż przejście na elektryki.
Pisząc o "dziadowskim" Mercedesie pozwoliłem sobie na żart. Nie miałem zamiaru deprecjonować tej marki. Wiem też jak pozycjonowana jest na rynku motoryzacyjnym marka Ford. Niestety dzisiaj takie czasy, że jak przy wypowiedzi nie dodasz od razu, że żartujesz, a pisząc, nie wstawisz odpowiedniej "emotikonki", to już ludzie nie zrozumieją. Zatem - ŻARTOWAŁEM. I TAK, zazdroszczę (nie mylić z zawiścią) Mercedesa. Co prawda marzy mi się inna marka premium (nie BMW), ale Mercedes też mógłby być.
Cytat:
Napisał kkpl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ponawiam zapytanie:czy można zrobić tak by pozycji Auto (SMAX2006), światła były zawsze włączone przy przekręconym kluczyku, i wyłączały się po wyciągnięciu kluczyka, ewent po otwarciu drzwi kierowcy?
Pozycja "AUTO" to również automat, tyle że nie przełączający światła z mijania na długie, ale włączający światła w ogóle. Na FCP znajdziesz (jak tylko spróbujesz poszukać) odpowiednie tematy, co i jak zmienić w konfiguracji świateł, żeby uzyskać żądany przez Ciebie efekt. Poczytasz (o ile będzie Ci się chciało czytać) także krytyczne wpisy "dyskutantów", narzekających na tzw. "tryb skandynawski". Szczególnie "marudzą" użytkownicy ksenonów i jest to krytyka uzasadniona. Ale to już sobie znajdź, poczytaj, przeanalizuj, i...
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2022, 19:30   #33
kkpl
ford::amateur
 
Imię: Krzych
Zarejestrowany: 20-06-2022
Model: S-MAX
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: Automatyczne światła drogowe

Dziękuję, tylko mówię tu o modelu 2006. Pozwoliłem się wepchać do tego tematu z nowszej generacji 2015, innego nie wynalazłem. Przerabiałem już 2 razy ładowanie akumulatora wyciąganie żony z opresji, bo zapomniała, sam też. Nie jestem fanem automatów, wiem jakie są problemy z nimi, i tu nie mówię o załączaniu nawet długich( np.wentylator łazienkowy, 'inteligentny' latem po burzy, czy w deszczowe dni i otwarte okna wtedy).

Jak jest aktywne wygaszanie świateł z opóźnieniem, i robisz ewakuację dzieci bo deszcz pada w pośpiechu wtedy nie wiesz czy zostawiłeś światła na załączeniu czy to wygaszanie, o tym wiesz dopiero nst dnia rano kiedy nie kręci. Potrafili zrobić wyłączenie radia po godzinie, powinni też wyłączyć reflektory i to nie na minimum baterii, którego nie ma nawet, ale dużo wcześniej by jeszcze zdołał zakręcić.

Mercedes Opel Ford oni ciągnęli ten beznadziejny system z piszczkiem do połowy lat 2000ych, kiedy pojawiło se pokrętło Auto, konfigurowalne. Wiem kto to był Ford i co zrobił dla motoryzacji. Auto jest auto, niektóre marki mają naciąganą reputację inne dołowaną jak europejski Ford. W stanach Ford to jest Ford. Marki tzw Premium..które nie wracają przez jakiś bubel w ramach gwarancji.

Ostatnio edytowane przez kkpl ; 23-09-2022 o 19:34
kkpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2022, 11:16   #34
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Automatyczne światła drogowe

Cytat:
Napisał kkpl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ponawiam zapytanie:czy można zrobić tak by pozycji Auto (SMAX2006), światła były zawsze włączone przy przekręconym kluczyku, i wyłączały się po wyciągnięciu kluczyka, ewent po otwarciu drzwi kierowcy?
W Galaxym '09 tak miałem. No prawie - nie w pozycji auto, ale w pozycji 0. Jedyna różnica, że w pozycji włączonych/AUTO działa doświetlanie zakrętów (miałem ksenony).
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2022, 11:52   #35
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 92
Domyślnie Odp: Automatyczne światła drogowe

Wypowiadali się już tu spece od Fordów (serio) i pewnie by Ci coś doradzili. Ja mam mk1 polift z światłami dziennymi. Zawsze przełączone Auto, ale generalnie sposób działania świateł jest dość irytujący dla mnie.
1. Po otwarciu zamków kluczykiem włącza się oświetlenie lusterek, tylne postojówki i do jazdy dziennej - czyli oświetlenie wokół samochodu.
2. Parkuję w garażu podziemnym więc po "przekręceniu kluczyka" do włączonego zapłonu włączają się światła mijania.
3. Przy włączaniu silnika niby te mijania na chwilę gasną i przełączają się na dzienne, a potem znowu włączają. Punkt 2 mogę pominąć od razu włączając silnik.
4. Po wyłączeniu silnika światła pozostają włączone (jestem w garażu).
5. Po otwarciu drzwi gasną światła mijania, zostają dzienne które gasną po zamknięciu drzwi kluczykiem.

Co mi nie pasuje, to fakt, że przy potencjalnie rozładowanym akumulatorze, zamiast go oszczędzać na rozruchu jeszcze bardziej daje mu w tyłek tymi światłami.

Kolega ma focusa mk2, ale nie wiem jak tam z wersjami. Ma z kluczykiem, bez przycisku. On ma tzw. tryb skandynawski czyli nie może wyłączyć świateł w ogóle jeśli włączy zapłon. Czy jest Auto, czy 0 postojówki zawsze mu się świecą, nie ma dziennych. Byłem trochę tym zaskoczony jak pożyczałem samochód.

W każdym razie, gdzieś coś widziałem, że ten tryb skandynawski da się jakoś programować w naszych S-maxach, może tego Ci właśnie brakuje, bo u kolegi światła się jednak same wyłączają po wyłączeniu zapłonu.

Co do drogowych automatycznych - ja wyłączyłem ich automat, bo wg. mnie za późno się wyłączają, za szybko włączają i nie chciałbym, aby jadący z przeciwka tak mnie oświetlali. Ustawiłem czułość na max, ale mimo to nie pasuje mi ten automat. Czysta "kamerka" wcale nie pomaga.
dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2022, 10:51   #36
pbobek
ford::advanced
 
Avatar pbobek
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-10-2009
Skąd: WS/WI/WU
Model: S-max/QQJ11
Silnik: 2.0 TDCi 185KM/400Nm by Heko /DIG-T
Rocznik: 2009/2016
Postów: 464
Domyślnie Automatyczne światła drogowe

Jest akcja serwisowa na „światełka”.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez pbobek ; 03-10-2022 o 10:54
pbobek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2022, 10:56   #37
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Automatyczne światła drogowe

akcja stara jak świat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - ogrywają nowym softem zegary (!) a nie sterownik lamp
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2022, 12:19   #38
pbobek
ford::advanced
 
Avatar pbobek
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-10-2009
Skąd: WS/WI/WU
Model: S-max/QQJ11
Silnik: 2.0 TDCi 185KM/400Nm by Heko /DIG-T
Rocznik: 2009/2016
Postów: 464
Domyślnie Odp: Automatyczne światła drogowe

Dobrze wiedzieć... a jakieś zmiany wizualne będą z tym związane?
pbobek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2022, 12:39   #39
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Automatyczne światła drogowe

mniej błędów na zegarach od lamp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2022, 12:54   #40
pbobek
ford::advanced
 
Avatar pbobek
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-10-2009
Skąd: WS/WI/WU
Model: S-max/QQJ11
Silnik: 2.0 TDCi 185KM/400Nm by Heko /DIG-T
Rocznik: 2009/2016
Postów: 464
Domyślnie Odp: Automatyczne światła drogowe

No to u mnie żadnych nie widziałem... Mam nadzieję że po tej zmianie nadal tak będzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pbobek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.