Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-11-2023, 21:22   #1
Mirklok
ford::amateur
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 01-11-2023
Skąd: Chodzież
Model: Transit Custom
Silnik: 2.0 130km
Rocznik: 2021
Postów: 3
Domyślnie Długie nagrzewanie się silnika

Witam.
Według moich obserwacji bardzo długo rozgrzewa się silnik do temperatury roboczej 90st, potrzebuję przejechać ok 15 km przy temperaturze zewnętrznej około 0st , ogrzewanie w tym czasie mam wyłączone, chlodnica jest zimna. Jak wygląda sprawa u Was? Mój Custom posiada nagrzewnice tylnią , pomimo wyłączonego ogrzewania rurki które zasilają tylnia nagrzewnice się nagrzewają, robią się gorące. Jest to normalne? Według serwisu Forda te typy tak mają i nic z tym nie zrobią.

Mirklok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2023, 22:36   #2
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Długie nagrzewanie się silnika

Transity z silnikiem ecoblue 2,0 bardzo długo sie nagrzewają w chłodne poranki, jest to znany problem niedogrzanych motorów na krótkich odcinkach. Wskaźnik temperatury wody zaczyna pokazywać odczyt dopiero od ok 55st c. więc jak w nagrzewnicy masz już ciesz nagrzaną powyżej 40st C. to organoleptycznie wydają ci sie rurki gorące, a wskaźnik temperatury jeszcze nie podaje wskazań. Wiele wersji ma dodatkową nagrzewnice elektryczną, która sie załącza w zimne poranki, jednak ma ona za zadanie dogrzewać kabine a nie silnik. Ten motor musi sie dłużej nagrzewać od poprzednika, sama pojemność oleju jest powyżej 8l do tego w wersji z tylną nagrzewnicą zwiększa pojemność płynu chłodzącego wraz z powierzchnią do oddania ciepła

Ostatnio edytowane przez tomaszjan31 ; 01-11-2023 o 22:38
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2023, 06:25   #3
Mirklok
ford::amateur
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 01-11-2023
Skąd: Chodzież
Model: Transit Custom
Silnik: 2.0 130km
Rocznik: 2021
Postów: 3
Domyślnie Odp: Długie nagrzewanie się silnika

Na wyposażeniu nie mam żadnego dogrzewacza . Dokonywałem pomiaru temp. na rurach biegnących do nagrzewnicy tylniej i temperatura podchodziła do ok80st pomimo wyłączonej nagrzewnicy. Więc jak dla mnie niepotrzebnie płynie ciepło przez te rurki. W nagrzewnicy jest wbudowany jakiś elktrozawór cieczy? Może jest niesprawny?
Mirklok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2023, 08:33   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,997
Domyślnie Odp: Długie nagrzewanie się silnika

Cytat:
Napisał Mirklok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W nagrzewnicy jest wbudowany jakiś elktrozawór cieczy? Może jest niesprawny?
Tylny zawór działa w ten sposób, że kiedy jest zamknięty, ciecz płynie przez niego "na krótko", czyli jest zawracana bezpośrednio do powrotnej rurki, a nie płynie do nagrzewnicy. kiedy się otwiera, ciecz płynie przez nagrzewnicę.

Ale to nie wszystko, bo może się zdarzyć, że ten wodny elektrozawór lub jego sterownik jest uszkodzony i rzeczywiście jest stale otwarty (tzn. podczas pracy silnika). Sterownik pracuje w systemie PWM, czyli wysyła sygnały o stałej częstotliwości, ale o zmiennej czasowej, układ jest elektroniczny i niestety - co skomplikowane, to zawodne.

Zgadzam się też z uwagą, że tak wymyślony układ powoduje zimą, że zamiast skierowania całego ciepła na ogrzewanie kabiny, duża jego część marnowana jest na ogrzewanie... okolicy.

Uważam, że w naszym klimacie auto osobowe o takiej kubaturze i z silnikiem diesla powinno mieć w standardzie tzw. webasto, czyli niezależne wodne ogrzewanie postojowe. Tylko to rozwiązuje problem ogrzewania wnętrza i dogrzania silnika zimą, zwłaszcza podczas jazdy miejskiej.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 02-11-2023 o 08:39
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2023, 22:15   #5
Mirklok
ford::amateur
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 01-11-2023
Skąd: Chodzież
Model: Transit Custom
Silnik: 2.0 130km
Rocznik: 2021
Postów: 3
Domyślnie Odp: Długie nagrzewanie się silnika

Zastanawiałem się nad webasto tylko że serwis życzy sobie ponad 12tys . Obawiam się gdyby zostało zamontowane przez inną firmę to Ford polska obali gwarancję. Myślałem we własnym zakresie zamontowac dodatkowy elektrozawór którego załączał bym kiedy uważał za stosowne, jak narazie brakuje czasu. Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam
Mirklok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2023, 20:22   #6
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Długie nagrzewanie się silnika

Przegapiłeś podczas konfiguracji pojazdu. Mnie webasto na pilota z dwoma akumulatorami wyniosło poniżej 5tyś
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2024, 11:44   #7
93karol
ford::advanced
 
Avatar 93karol
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 22-01-2009
Skąd: RTA/RST
Model: .
Silnik: 2.4
Rocznik: .
Postów: 279
Domyślnie Odp: Długie nagrzewanie się silnika

Witam.
W przypadku rocznika 2016.
2.2 tdci
Auto na zegarach pokazuje po chwili 90st.

Ale diagnostyka widzi temp. 70-75st
Temp cieczy jaka jest wymaga do wypalania dpf?

Przy temperaturze na zewnatrz 20st.
Jak u Was to wyglada?
93karol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.