Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-06-2024, 04:27   #51
Bogi666
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 23-10-2015
Skąd: Rudno
Model: S-max
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2009
Postów: 17
Domyślnie Odp: 2,7 sport opinie- jak to jeździ, jakie różnice między zwykłym

odkopie troche temat. Mam Edgara ST z 2022. silnik dopiero przekroczyl 25 tys km, ale mysle nad jakims softem, choc wymiata to auto calkiem zacnie. Jak sie Wam ST-ki po sofice sprawuja. Bylo pytanie nt. spalania: na trasie z okazjonalnymi step-down'ami przy wyprzedzaniu i przelotowa w okolichac 140 srednia mi spada do 10.2. Wiecej jezdze kolo komina i mieszkam na gorce i z ostatnich 3 tankowan do pelna wychodzi mi 12.2 co przy 2 tonach i fabrycznych kolach 265/40R21 jest calkiem rozsadne.

Przy okazji - instalowal ktos z Was w Edge zegary 'full digital'?

Bogi666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2024, 23:00   #52
PeterX
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-06-2018
Skąd: Warszawa
Model: Edge ST
Silnik: 2.7
Rocznik: 2020
Postów: 77
Domyślnie Odp: 2,7 sport opinie- jak to jeździ, jakie różnice między zwykłym

Nie ma czegoś takiego jak rozsądne spalanie w ST, korzystasz z silnika to masz 14-15 i więcej, ten silnik zresztą to jedyna zaleta tego samochodu, bo praktycznie nic za nim nie nadąża: hamulce to lipa, separacja zawieszenia zerowa /zwykły pcpherson i nietulejowane sanki/ ergonomia i spasowanie wnętrza to miejscami kpina, jakość plastików jak w DU, praca skrzyni taka sobie, a w trybie sport to klasyka fordowskiego badziewia czyli zrzucanie po dwa biegi przy zwalnianiu, czego nie ma przy sterowaniu łopatkami trudno to zrozumieć. No może tyle na plus, że jak na ścianę to jest nieźle wyciszony... co do zegarów FD to polecam, niby tylko bajer, ale robi różnicę, tj zmienia feeling.

Ostatnio edytowane przez PeterX ; 17-06-2024 o 23:11
PeterX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2024, 05:15   #53
Wotta
ford::average
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 08-03-2021
Skąd: Warszawa
Model: Ford Edge
Silnik: 2,0
Rocznik: 2019
Postów: 80
Domyślnie Odp: 2,7 sport opinie- jak to jeździ, jakie różnice między zwykłym

Sportowego auta z tego nie zrobisz, nie ma po co. Nie zdążysz zahamować. Zawieszenie jest kompromisem i to całkiem dobrym jak na amerykańskie auto. Ale w USA jeździ się prosto i wolno, nawet zakręty maja inny promień (większy), a u nas jeździ się po krawężnikach.
Możesz kombinować, ktoś nawet już przerabiał temat wymiany tarcz na większe z Audi.
A co do tego, co napisał Peter: Edge nie jest samochodem luksusowym. Ludzie się spodziewają wodotrysków z auta, ktore nowe kosztuje średnio 36 tys.$ czyli ok.140 tys.
Lincoln Nautilus jest wersją luksusową Edg'a, z dużo lepszym wykonaniem wnętrza, adaptacyjnym zawieszeniem itd. Tak czy owak jest już Edge 2025 i to już jest odjazd...[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wotta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2024, 08:04   #54
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 450
Domyślnie Odp: 2,7 sport opinie- jak to jeździ, jakie różnice między zwykłym

Cytat:
Napisał Wotta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak czy owak jest już Edge 2025 i to już jest odjazd..
Szkoda tylko, że to na rynek azjatycki, chiński bo w USA już koniec Edga. Swoją drogą tam też fajne mają bryki chociażby taki Ford Everest, który nie jest dostępny nawet w USA.

Ostatnio edytowane przez danwit2 ; 19-06-2024 o 10:09
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2024, 17:12   #55
IRO3.5V6
ford::average
 
Avatar IRO3.5V6
 
Imię: IREK
Zarejestrowany: 05-05-2020
Skąd: Okolice W-WY
Model: EDGE ST
Silnik: 2.7
Rocznik: 2020
Postów: 92
Domyślnie Odp: 2,7 sport opinie- jak to jeździ, jakie różnice między zwykłym

Ja też bardzo narzekałem na hamulce w STku. Z dużej prędkości jak się tarcze nagrzały to bardzo biły i hamowania nie było. Zmieniłem przednie na ROTINGERY (345X52), czekałem dwa tygodnie, bo ponoć robią je pod konkretne zamówienie ale teraz jest super.
Jest to mój kolejny EDGE i w każdym tarcze fabryczne były słabe.
IRO3.5V6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2024, 20:27   #56
PeterX
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-06-2018
Skąd: Warszawa
Model: Edge ST
Silnik: 2.7
Rocznik: 2020
Postów: 77
Domyślnie Odp: 2,7 sport opinie- jak to jeździ, jakie różnice między zwykłym

Też się nimi interesowałem, ale jeśli masz na myśli drilled/slotted to chyba nie ma specyfikacji na tył.... 10 tys. km wstecz kupiłem na rock dowęglone Raybestos, właśnie zaczyna je trafiać i tak długo wytrzymały, nadają się do przetoczenia, więc jeszcze posłużą.
PeterX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2024, 21:38   #57
IRO3.5V6
ford::average
 
Avatar IRO3.5V6
 
Imię: IREK
Zarejestrowany: 05-05-2020
Skąd: Okolice W-WY
Model: EDGE ST
Silnik: 2.7
Rocznik: 2020
Postów: 92
Domyślnie Odp: 2,7 sport opinie- jak to jeździ, jakie różnice między zwykłym

Myślę, że i tył ROTINGERA do ogarnięcia, na półce pewnie nie mają ale jak zamówisz...
IRO3.5V6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.