Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-07-2024, 16:57   #1
G0Pr0
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-02-2024
Model: Ford Focus MK3 FL
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 4
Question Ocet z wentylacji | chemia do AC w nagrzewnice?

Cześć,

Walczę z gryzącym zapachem octu / mokrej szmaty ( rzadko kiedy) w swoim fordzie. Zapach ten wydobywa się z wentylacji po uruchomieniu samochodu. Przed większością czynności(wymienione poniżej), zapach ten nie znikał po 30-60s pracy samochodu. Po, potrafi znikać po jakimś czasie pracy układu.

Niestety dotychczasowe zmagania nie rozwiązały problemu.
W lutym, w okresie zimowym, faktycznie coś za bardzo szyby parowały, trzeba było się wspomagać co jakiś czas pełnym nadmuchem na szyby, żeby z bocznych para zeszła, ale schodziła. Ponadto już wtedy ten zapach octu był wyczuwalny, ale niewiele. Natomiast jak zaczęło się robić mega gorąco to okrutnie zapach się wzmógł.

Co było robione:
  • 6 x ozonowanie (filtr kabinowy wyciągany)
  • 2 x nowy filtr
  • 2 x chemia na parownik (liquid molly bodajże)
  • 2 x ultradzwięki
  • 2 x "granat"
  • 1 x puszka "Spray Czyszczenia Układów Klimatyzacji EVAPORATOR CLEANER Odgrzybiacz 400ml" aplikowana we wlot (podszybie) - ale to ewidentnie tylko "przykryło" zapach na kilka dni...

Patrzyłem kamerą i nie wygląda, żebym miał jakieś zwłoki w dmuchawie.

Aktualnie jeżdżę z dwoma skarpetami wypełnionym kawą - bez zmian.

Z innych wątków wynika, że trzeba nadal atakować parownik chemią.

Na forum innej marki przeczytałem dwie rzeczy:
  • Rozlany płyn chłodniczy potrafi tak octem dawać, a po wymianie termostatu jeździłem 2 miesiące z odkręconym zbiorniczkiem a korek leżał na podszybiu.(nieświadomie, sprawa wyszła przy zmianie żarówki) Trochę płynu ubyło, ale był jeszcze widoczny na dnie zbiorniczka. Co prawda nie było śladów, że się wylewał / wyrzucało go ciśnienie, więc nie wiem czy to może być sprawcą zapachu. - akurat od zakręcenia korka minęło już ponad 2 miesiące to zapachowo nie ma poprawy z czasem.
  • Grzybki na nagrzewnicy, których wszelkie wcześniejsze zabiegi nie ruszyły. Nie wiem czy u mnie jest dodatkowa elektryczna nagrzewnica (poprosiłem o rozkodowanie VIN w innym wątku) niemniej po przeglądnięciu schematu części, jedyna opcja zaatakowania tego (bez kompletnego rozbierania) to atak chemią do parownika tyle, że przez kanały wentylacyjne te obok radia, żeby spłynęło w dół przez nagrzewnice.

Pytanie do was, czy ktoś ma jakieś sugestie? Widziałem, że można parą pod ciśnieniem zaatakować kanały wentylacyjne - czy ktoś ma doświadczenie w tej kwestii? Szukałem takiej usługi Kraków + okolice na wschód od Krakowa ale bez powodzenia.
Ponadto czy ktoś tak atakował nagrzewnice chemią, od góry przez kanały wentylacyjne? Ktoś może miał to rozebrane i może powiedzieć czy jest sens tam tą rurkę pchać i atakować? Nie chciał bym elektronicznych elementów sobie załatwić w ten sposób.

"Co robić, jak żyć"

G0Pr0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2024, 06:46   #2
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,691
Domyślnie Odp: Ocet z wentylacji | chemia do AC w nagrzewnice?

Odetkać odpływ skroplin.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2024, 15:29   #3
G0Pr0
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-02-2024
Model: Ford Focus MK3 FL
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Odp: Ocet z wentylacji | chemia do AC w nagrzewnice?

Drożne, z klimy się leje pod autem.
G0Pr0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2024, 02:54   #4
FF2000
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 11-12-2016
Model: Focus
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 177
Domyślnie Odp: Ocet z wentylacji | chemia do AC w nagrzewnice?

Wygląda to na nieszczelną nagrzewnicę (parowanie szyb).
FF2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2024, 06:24   #5
G0Pr0
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-02-2024
Model: Ford Focus MK3 FL
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Odp: Ocet z wentylacji | chemia do AC w nagrzewnice?

Właśnie czytam różne wątki z wyciekiem z nagrzewnicy i obawiam się że może tak być. Jak się robi upał 32 stopnie na zewnątrz, auto nagrzewa się niesamowicie i wtedy jest najgorzej, no dosłownie na wdechu, szyby w dół i czekać, żeby wywiało.

Niemniej, wyciek musi być niewielki bo nie zauważyłem mokrej podłogi/zarozowionej. W peugeot 207 kiedyś mi odprowadzenie klimy lało do środka i w nogach pasażerów miałem powódź to non stop parowało.
G0Pr0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2024, 07:56   #6
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,726
Domyślnie Odp: Ocet z wentylacji | chemia do AC w nagrzewnice?

Wycieki z nagrzewnicy to ubywanie płynu chłodniczego oraz specyficzny słodkawy posmak we wnętrzu auta plus tłustawy nalot na szybie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2024, 13:33   #7
G0Pr0
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-02-2024
Model: Ford Focus MK3 FL
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Odp: Ocet z wentylacji | chemia do AC w nagrzewnice?

Gdzie szukać potencjalnego wycieku?
Tydzień temu uzupełniałem płyn. Po tygodniu stwierdzam że jest go tyle samo.
Ściągnąłem plastik przy filtrze kabinowym, z latarką tam patrzyłem, sprawdzałem czy ten materiał nie nasiąknął, ale duchu wszędzie.

Edit:

Słuchajcie, sprawdzałem kamerą rewizyjna. Gdzieś minimalnie w kanale coś było, ale nie był to płyn chłodniczy.
Odpływ z klimy sama woda.
Nagrzewnica czyściutka.

Ostatnio edytowane przez G0Pr0 ; 29-07-2024 o 09:12 Powód: Pomyliłem chłodnice z nagrzewnicą
G0Pr0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
czyszczenie , klimatyzacja



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.