Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-08-2007, 22:41   #11
KleXon
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-07-2007
Skąd: Częstochowa
Postów: 136
Domyślnie

to dzieki wielkie, jak bede mial czas to zabiore sie za swiatlo nad tylna kanapa a narazie drzwi sobie odpuszcze.

__________________
Focus 1.8 TDDi 2002 rok
jak narazie niezawodny - odpukac
KleXon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2007, 08:38   #12
Unitral
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-03-2006
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2005
Postów: 317
Domyślnie

można założyć czujnik rolkowy lub tzw. "barkowy" w spodniej części osłony drzwi, będzie co prawda troszeczkę obcierał lakier na progu, ale.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest to chyba najmniej inwazyjna metoda, gdyż otwór robisz jedynie w plastiku.
proponujęużyćcośw tym stylu : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
• Elektromechanika/Pneumatyka
•• Przełączniki itp.
••• Mikroprzełączniki
są tam zdjęciaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja używałem w UNO Mikroprzełączniki ''V4'' z rolką, niestety jest drogi (ale tylko takie miałem), więc proponuję poszukać czegośpodobnego w sklepie elektronicznym lub dobrej hurtowni elektrycznej.

Powodzenia

ps. co do tego 0,6V z modułu GEM, to w żadnym wypadku nie można go obciążać! Gdyż grozi to uszkodzeniem modułu. Można wstawićjedynie diodęprostowniczą - najlepiej 1n0007 lub coś koło tego i używać do sterowania masy z czujnika.
__________________
Focus Kombi FX Gold 2004 :twisted:
_______________________________
http://bd.lilypie.com/Rpwap2.png
Unitral jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2007, 09:26   #13
PP
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-08-2006
Skąd: POMORZE
Model: Focus Ghia kombi
Silnik: 1,8 TDDI 90KM
Rocznik: grudzień 1999
Postów: 415
Domyślnie

Cytat:
Napisał KleXon
PP, u Ciebie swieca sie niezaleznie?
Sprawdzałem: czy otworzysz przednie drzwi ,czy tylne zapalają się obydwa oświetlenia (przód i tył) - oprócz bagażnika.
Pzdr
Piotr
PP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2007, 21:44   #14
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie

Cytat:
Napisał Unitral
ps. co do tego 0,6V z modułu GEM, to w żadnym wypadku nie można go obciążać! Gdyż grozi to uszkodzeniem modułu. Można wstawić jedynie diodę prostowniczą - najlepiej 1n0007 lub coś koło tego i używać do sterowania masy z czujnika.
Mógłbyś to troszkę rozwinąć, to znaczy że da się jakoś z tego całego ustrojstwa fabrycznego "wycisnąć" masę co by znikała albo pojawiała się przy zamykaniu otwieraniu drzwi?.
Mam jeszcze inne pytanie. Wiadomo że w drzwiach idą przewody do centralnego zamka, przy zamykaniu z pilota na 100% pojawiają się tam napięcia pewnie tylko chwilowo ale pojawiają się. Nie wie ktoś czy może przy zwykłym otwieraniu klamką coś "elektrycznie" też dzieję się w tych zamkach. wiem że mógłbym rozebrać i pobawić się miernikiem ale może ktoś ma schemat i bez rozbierania by wiedział.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2007, 08:10   #15
siena
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-04-2005
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2001
Postów: 68
Domyślnie

U mnie sprawa wyglada identycznie jak u PP. Obie lampki zapalaja sie niezaleznie od tego, ktore drzwi otworze. Jedynie w przypadku podniesienia klapy bagaznika (posiadam wersje kombii) zapala sie wylacznie tylna lampka.
siena jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2007, 08:37   #16
Unitral
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-03-2006
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2005
Postów: 317
Domyślnie

masa bezpośrednio z czujnika drzwiowego (fabrycznie jeden kabel od czujnika do Gem grugi od czujnika do masy)
co do tego zasilania, to nic sie nie pojawia. Trzeba dac nowe kable niestety
pozdrawiam
__________________
Focus Kombi FX Gold 2004 :twisted:
_______________________________
http://bd.lilypie.com/Rpwap2.png
Unitral jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2007, 18:08   #17
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie

Sprawa obadana dokładnie, i niestety dla posiadaczy więcej niż 2 drzwi mam złą wiadomość :fcp11 niestety podłączenie czujników otwarcia drzwi jest takie że chyba nie da się tego podłączyć, (jeden obwód dla drzwi kierowcy i drugi obwód dla wszystkich innych drzwi czyli np otwarcie tylnych lewych drzwi powoduje zapalenie się lampek dla drzwi pasażera i wszystkich tylnych) natomiast jeśli ktoś ma tylko drzwi kierowcy i pasażera to są dwa sposoby aby zapalać te lampki czy to w drzwiach czy gdzieś indziej. Jeden podłączając przekaźnik pod czujnik a drugi budując bardzo prosty układ elektroniczny na kilku rezystorach i trzech tranzystorach.

Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.