Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-03-2014, 18:54   #91
dariuszk24
ford::advanced
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: United Kingdom
Model: MK III GHIA,MK4 Titanium
Silnik: obydwa 2.0 benzyna
Rocznik: 2002 i 2009
Postów: 304
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

No dobra karlos troche mi sie porabalo z tym krokowce nie wiem dlaczego,Tak nie ma krokowca i zaluje ze go nie ma bo bez linki i krokowca to juz nie to samo co ta elektronika w mk4.ale nie mow ze sie nie znam bo mam oba modele.I oba rozkrecilem od podstaw.
Najlepiej jest siedziec cicho i dopierdzielac komus potkniecia i zaraz bedzie burza.jak jestes taki rzeczoznawca to czemu nie napisales tego tematu wczesniej?

Otto oto czesci :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tu masz calosc nie wiem czy w Polsce kupisz tylko zaworek do tego separatora.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
to w zasadzie by bylo tyle, bo nowe kompletne klapki masz ,uszczelki od kolektora dolotowego(zielone) wystarczy dobrze umyc w cieplej wodzie z plynem do garow


Ostatnio edytowane przez dariuszk24 ; 15-03-2014 o 21:22
dariuszk24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2014, 19:44   #92
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,019
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

Cytat:
Napisał dariuszk24 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No dobra karlos troche mi sie porabalo z tym krokowce nie wiem dlaczego,Tak nie ma krokowca i zaluje ze go nie ma bo bez linki i krokowca to juz nie to samo co ta elektronika w mk4.ale nie mow ze sie nie znam bo mam oba modele.I oba rozkrecilem od podstaw.
Jasne, że każdemu może się pomylić, nikt nie jest nieomylny. Ale jeżeli (tak jak napisałeś) masz dwa modele i oba "rozkręciłeś" to sorry, ale tym bardziej nie powinieneś pisać nieprawdy.

Cytat:
Najlepiej jest siedziec cicho i dopierdzielac komus potkniecia i zaraz bedzie burza.jak jestes taki rzeczoznawca to czemu nie napisales tego tematu wczesniej?
No wybacz, ale nie śledzę tego wątku non stop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam nadzieję, że już wszystko jasne w tej kwestii.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2014, 21:12   #93
grodek75
ford::advanced
 
Avatar grodek75
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Warszawa Żoliborz
Model: Mondeo Mk4 GoldX/Nissan Micra K11
Silnik: 2,3l Duratec HE 161KM Automat AWF21/1.4 16V 82KM Automat CVT
Rocznik: 2008/2001
Postów: 294
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

Po przeczytaniu całej dyskusji mam jedno pytanie: czy jest tu ktokolwiek komu rozpadły się "klapki" i rozwaliły silnik w MK4?
Bo mam wrażenie że wszyscy klepią jęzorami, ale tak naprawdę to poruszamy się wokół teorii że "muszą rozwalić bo istnieją"...
__________________
Gdybym u progu swej kariery jako przedsiębiorcy zapytał klientów czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem.
Henry Ford
grodek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2014, 21:28   #94
dariuszk24
ford::advanced
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: United Kingdom
Model: MK III GHIA,MK4 Titanium
Silnik: obydwa 2.0 benzyna
Rocznik: 2002 i 2009
Postów: 304
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

grodek75 dzis widzialem mk4 z 07 na Motorwayu (odpowiednik polskiej autostrady) z niebieskim dymem -ciekawe dlaczego?,owszem moze pierscienie,moze uszczelniacze,ale to byla kupa niebieskiego,gdyby nie ten temat to nigdy bym nie zwrocil na to uwagi.
czy potrzeba ci trupa by w to uwierzyc,ten model jest jeszcze powiedzmy mlody ale juz pokazuje bledy.


nie wiem czy mozecie otworzyc ten link z kilkoma fotkami moich tlokow na najgorszym widac wyraznie slady czegos co tam wpadlo zanim odparowalo lub zostalo wyrzucone przez zawory(biale rysy moje,czarne nie)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez dariuszk24 ; 15-03-2014 o 22:17
dariuszk24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2014, 07:22   #95
OTTO
ford::average
 
Avatar OTTO
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-02-2012
Skąd: Katowice
Model: Peugeot 508 sw
Silnik: 2,0 HDi
Rocznik: 2013
Postów: 99
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

Dzięki za linki,wszystko wszystkim ale ten separator oleju boli, a co tam się dzieje że trzeba go wymieniać, na co uważać, coś się może ułamać ? Problem tkwi w samym zaworku tak- nie da się go wyczyścić ? Może da się go wyczyścić a jeśli nie to wtedy kupię.
Czy jako tako tradycyjnego silniczka krokowego nie ma ?
Co do tej małej gąbki na dnie pudełka filtra to jak wyciągnę filtr powietrza to mam już do niej dostęp ? Czy muszę coś jeszcze demontować, już bym sobie tam zajrzał bo nie mogę się doczekać z ciekawości jak to u mnie wygląda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wchodząc na link do separatora na dole jest kolektora ssący za 1750 zł, myślałem że kosztuje ponad 2 000 zł to ten do naszych silników no nie ?

Darek a co z tymi niedostępnymi klakami, piszesz że je zignorowałeś, ja chyba nie będę mógł przestać myśleć o tym że mogą być w złym stanie.
A osłuchałeś je w czasie pracy silnika czy nie grzechoczą ?
__________________
Było mk1 1,8 TD, mk3 2,0 Pb+LPG i jest mk4 2,0 Pb.........też na gazie

Ostatnio edytowane przez OTTO ; 16-03-2014 o 07:37
OTTO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2014, 09:39   #96
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

Cytat:
Napisał OTTO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy jako tako tradycyjnego silniczka krokowego nie ma ?
Nie, nie ma, jeśli masz na myśli zawór obejściowy powietrza wolnych obrotów, tak potocznie zwany krokowcem - błędnie. Za miast tego masz jeden mechanizm sterujący położeniem przepustnicy, czyli nie ma linki i nie ma "krokowca"

Darek, coś pechowe masz to auto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2014, 12:52   #97
lesiux
ford::advanced
 
Avatar lesiux
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 25-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2008
Postów: 280
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

na mój rozum to raczej nic plastikowego nie zarysowałoby tłoka. W cylindrze panuje taka temperatura, że zaraz plastik by się do czegoś przykleił a następnie wypalił, tak mi moja logika podpowiada. Na twoich zdjęciach trochę porysowane te tłoki, ale pisałeś, że to Twoja sprawka, rozumiem, że zdrapywałeś jakiś syf z nich?
__________________
Motostat
lesiux jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2014, 14:10   #98
dariuszk24
ford::advanced
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: United Kingdom
Model: MK III GHIA,MK4 Titanium
Silnik: obydwa 2.0 benzyna
Rocznik: 2002 i 2009
Postów: 304
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

tak zdrapywalem,moja robota. a widziales ten tlok z takimi wcieciami pionowymi(czarnego koloru)tez myslalem ze to nie mozliwe-plastik,ale jak tak mysle to moglo cos wciagnac w trakcie ssania ,sprezanie-(w tym momencie uderzanie o tlok i punktowanie)w tym momencie nie ma temperatury tak wysokiej poza tym to ulamki sek. zeby stopic plastik.a tloki sa tylko aluminiowe i latwo je zarysowac byle czym.
Oczywiscie nic nie znalazlem w cylindrze,i tylko moje domysly bo jak rozbieralem wczesniej dolot to brakowalo fragmentow klapek-jesli nie one to co
otto problem tkwi w zaworku separatora bo przynajmniej u mnie byl zaklejony prawie na amen.
mozesz go probowac wyczyscic i zobaczysz.
ten kolektor co widziales jest do mk3 i nie nadaje sie do MK4

te wewnetrzne klapki tez nie daja mi spokoju ale brak mozliwosci rozebrania tego na czesci i cena nowego kolektora wyraznie dzialaja drazniaco i lepiej zapomniec o tym na raazie .
sa one o wiele nizej niz gorne i licze na to ze jak sie urwia to nie wessie ich tylko spadna na dno kolektora,zamowilem sobie kamere endoskopowa i zamierzam dokladnie im sie przyjrzec ale to bedzie duuuzo pozniej.
dariuszk24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2014, 15:46   #99
OTTO
ford::average
 
Avatar OTTO
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-02-2012
Skąd: Katowice
Model: Peugeot 508 sw
Silnik: 2,0 HDi
Rocznik: 2013
Postów: 99
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

A jak wyciągnę filtr powietrza to dostanę się do tej gąbki ?
__________________
Było mk1 1,8 TD, mk3 2,0 Pb+LPG i jest mk4 2,0 Pb.........też na gazie
OTTO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2014, 17:08   #100
dariuszk24
ford::advanced
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: United Kingdom
Model: MK III GHIA,MK4 Titanium
Silnik: obydwa 2.0 benzyna
Rocznik: 2002 i 2009
Postów: 304
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

tak dostaniesz jest na dnie po lewej stronie jakies 2x 5 cm korytko patrzac z gory
dariuszk24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.