Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-06-2013, 22:31   #101
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,027
Domyślnie Odp: Hurtowy zakup przycisków do Blaupunkt NX

Przyciski w salonie sprzedawane są wyłącznie w zestawach. (ok. 530 zł.)
Wspólnie próbujemy zakupić przyciski, ale na sztuki. Użytkownicy forum zgłaszają chęć zakupu poszczególnych przycisków. Ma to pomóc mi w negocjacjach z salonem. Cena pojedynczego przycisku będzie podana po odpowiedzi od P.Ryba z
EURO CAR Kraków


Ostatnio edytowane przez artur1970 ; 22-06-2013 o 22:34
artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2013, 07:43   #102
szaqall111
ford::average
 
Avatar szaqall111
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-06-2008
Skąd: Olsztyn
Model: BMW 320 D
Silnik: 2.0 D 163PS/380Nm
Rocznik: 2012
Postów: 196
Domyślnie Odp: Hurtowy zakup przycisków do Blaupunkt NX

wiadomo już coś?
__________________
BMW 320D 163 PS [380nM]Luxury
szaqall111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2013, 10:27   #103
ulmar
Zablokowany
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 06-11-2012
Skąd: opole
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 121
Domyślnie Odp: Hurtowy zakup przycisków do Blaupunkt NX

Jakiś rok temu widziałem wydruki 3D z drukarki takich małych elementów. Samodzielne wydrukowanie całego zestawu przycisków zrobionych na zasadzie połączenia 2 kolorów tworzywa z napisami z tworzywa przeźroczystego i reszczcie nieprzeźroczystej zapewne kosztowałoby mniej niż te 530 zł.

Ta cena za oryginalny zestaw o której pisze Artur 1970 to jest rozbój w biały dzień. Nie ma ona żadnego odzwierciedlenia w kosztach produkcji. Jest to zwykłe oszustwo czy
lichwa, która najnormalniej w świecie powinna być karalna, zwłaszcza że oryginalne przyciski są tragicznej jakości i wystarczają na 2-3 lat użycia a w sprzyjających warunkach do 5 lat. Ale nie spotkałem się jeszcze z kimś kto ma przyciki bez bąbli.

Problemem jest wykonanie modelu 3D naszych przycisków. Trzeba by poświęcić jeden zestaw do skanowania 3D. Tyle tylko, że gra nie jest warta świeczki bo kiedy ja będę walczył z firmą wykonującą wydruki 3D ford puści mi w ASO przyciski po kosztach czyli za jakieś 10-20 zł za komplet( bo więcej to nie kosztuje) i nikt moich nie kupi.
Jedynym plusem będzie to, że ja będę miał nieco oryginalniejsze

I o ile rozumiem postępowanie Forda w przypadku sprzedaży map za 400 zł to zupełnie nie rozumiem postępowania forda w przypadku sprzedaży typowo wizerunkowej. Bo przecież przyciski z bąblami w 2-3 letnich autach za 140 tysięcy złotychto najzwyklejsza w świecie antyreklama. Do tego ustala się zaporową, śmieszną do granic cenę zestawu nowych. Można powiedzieć, że ford jest w takim kryzysie że chce zarabiać na własnych niedoróbkach krocie.
Takie postępowanie na dłuższą metę wpływa na kształtowanie wizerunku marki. Prowadzę własną działalność i zupełnie nie rozumiem takiego postępowania firmy z tradycjami.

Swoją drogą odzew forda na naszą akcję powinien być natychmiastowy. W dodatku żaden z nas nie jest w stanie kupić sobie nowego modelu np Mondeo bo taki zwyczajnie w Europie nie istnieje więc musimy jeździć tym co jest to niech to przynajmniej jakoś wygląda do cholery. W trosce o klienta powinniśmy móc wymienić przyciski już nie piszę za darmo ale po kosztach produkcji i tyle.

Ostatnio edytowane przez ulmar ; 25-06-2013 o 11:04
ulmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2013, 11:24   #104
cysior
ford::average
 
Avatar cysior
 
Zarejestrowany: 03-05-2012
Skąd: Wolin
Model: MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 92
Domyślnie Odp: Hurtowy zakup przycisków do Blaupunkt NX

wszystko to prawda, tyle że ja jeszcze dołożę o tych mapach - nawet 400zł to chora cena za coś tak badziewiastego. Osobiście wydałem 600zł rok temu na mapy 2012 i żałuję, nie dość że wiele aktualizacji w PL brak to jeszcze mapy 2012 są tak naprawdę z 2011 a 2013 są 2012. Byle nawigacja z biedornki czy innego Lidla za 150-200zł jest aktualniejsza, ma fotoradary i możliwość wgrania czego się chce. Sama aktualizacja roczna Automapy to 150zł, w Fordzie pseudo aktualizacja kosztuje 4 razy tyle. O ile nie podważam świetnej forumowej akcji w wytarganiu tych map taniej to po prostu i tak jest to kosmiczna cena w porównaniu do innych lepszych map niestety niechodzących pod Blaupunktem. Jak zobaczyłem nawigację i możliwości w takiej np Lagunie to się solidnie zdziwiem co nam serwuje Ford.

W zasadzie temat jest o przyciskach, ale chodziło mi o pokazanie kolejnego przykładu i zgodę z Ulmarem, że Ford serwuje rozwiązania nie dość że archaiczne i wadliwe godzące w ich markę to jeszcze za samodzielne próby ulepszenia czy naprawy felerów (jak ich przyciski) każe sobie płacić astronomiczne ceny.

Ostatnio edytowane przez cysior ; 25-06-2013 o 11:29
cysior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2013, 11:44   #105
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,027
Domyślnie Odp: Hurtowy zakup przycisków do Blaupunkt NX

Cytat:
Napisał ulmar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Swoją drogą odzew forda na naszą akcję powinien być natychmiastowy. W dodatku żaden z nas nie jest w stanie kupić sobie nowego modelu np Mondeo bo taki zwyczajnie w Europie nie istnieje więc musimy jeździć tym co jest to niech to przynajmniej jakoś wygląda do cholery. W trosce o klienta powinniśmy móc wymienić przyciski już nie piszę za darmo ale po kosztach produkcji i tyle.
Dodam tylko dla jasności - ja nie rozmawiam z "Fordem" tylko z P.Ryba który jest pracownikiem salonu. Tylko dzięki niemu i jego życzliwości dla użytkowników forum możemy pomarzyć o zakupie przycisków w "przyzwoitej" cenie!

Można pomyśleć o wysłaniu listu do centrali opisując wady naszych nawigacji - tylko na jaki adres wysłać nasz list?
artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2013, 12:09   #106
michał71
ford::advanced
 
Avatar michał71
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Krasnystaw
Model: Ford S-MAX PLATINIUM X, Suzuki Jimny 4WD
Silnik: 2.0 TDCI 143 km, 1,3 16V 86 km
Rocznik: 2008, 2003
Postów: 200
Domyślnie Odp: Hurtowy zakup przycisków do Blaupunkt NX

Witam

Ja mając poprzednie auto mondeo MK3 z 2003 roku pisałem do Centrali Forda w Polsce w sprawie uznania naprawy gwarancyjnej na perforację nadwozia. Problem był w tym, że ASO nie chciało wykonać naprawy gwarancyjnej ponieważ była przerwa w przeglądach gwarancyjnych na perforację nadwozia (ponad 2 lata) Auto sprowadzone było z zachodu. Jakież było moje ogromne zdziwienie bo po ok 2 tg. dostałem zgode z Centrali Forda w Polsce na utrzymanie gwarancji i tym samym 2 pary drzwi do wymiany, 2 pary do naprawy ..... a i jeszcze tylna klapa też do wymiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Popatrze w domu może gdzieś jeszcze mam to pismo to bedzie adres gdzie wysyłałem

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 25-06-2013 o 12:47
michał71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2013, 12:44   #107
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,027
Domyślnie Odp: Hurtowy zakup przycisków do Blaupunkt NX

Cytat:
Napisał michał71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Popatrze w domu może gdzieś jeszcze mam to pismo to bedzie adres gdzie wysyłałem
Teraz, to ja czekam na info Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2013, 14:29   #108
michał71
ford::advanced
 
Avatar michał71
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Krasnystaw
Model: Ford S-MAX PLATINIUM X, Suzuki Jimny 4WD
Silnik: 2.0 TDCI 143 km, 1,3 16V 86 km
Rocznik: 2008, 2003
Postów: 200
Domyślnie Odp: Hurtowy zakup przycisków do Blaupunkt NX

Cytat:
Napisał artur1970 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz, to ja czekam na info Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Artur
Dokumenty poszły z mondeo do nowego właściciela albo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ogonem nakrył, wieczorem postaram się z nim skontaktować (z nowym właścicielem oczywiście) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale na 99% to było tu:
Ford Polska Sp. z o.o.
ul. Taśmowa 7
02-677 Warszawa

pozdrawiam
michał
michał71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2013, 19:31   #109
enter79
ford::amateur
 
Imię: michal
Zarejestrowany: 18-08-2012
Skąd: warszawa
Model: MK4
Silnik: 2.O tdci
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Hurtowy zakup przycisków do Blaupunkt NX

jestem chętny na jakies dostępne WSZystkiEEEE do pupy!!!!!! ford......
enter79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2013, 20:49   #110
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,027
Domyślnie Odp: Hurtowy zakup przycisków do Blaupunkt NX

Cytat:
Napisał enter79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jestem chętny na jakies dostępne WSZystkiEEEE do pupy!!!!!! ford......
A możemy prosić o przetłumaczenie na język polski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bump: Panowie,

dziękuję koledze michał71.


Proszę kolegów o przesyłanie zapytań do Ford Polska w sprawie wadliwych przycisków do nawigacji Blaupunkt NX i braku możliwości ich wymiany lub zakupu pojedynczych sztuk.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]



dla wygodnych poniżej Formularz kontaktu

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]



Sprawdzimy jak traktuje się użytkowników samochodów Ford w Polsce.

Proszę o zamieszczanie informacji o wysłanych zapytaniach i otrzymanych odpowiedziach.

Ostatnio edytowane przez artur1970 ; 25-06-2013 o 21:41
artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.