Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-11-2012, 09:16   #111
puniu01
ford::advanced
 
Avatar puniu01
 
Zarejestrowany: 26-10-2011
Skąd: Brzeg
Model: Mondeo MKIII pakiet RS
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 215
Domyślnie Odp: Woda dostaje się do wnętrza samochodu.

No tak wlasnie zrobilem, sugerowalem sie na tej instrukcji ale nie moge sciagnac tej obudowy. Mam wrazenie jakby jeszcze ja cos trzymalo. Odkrecilem 3 torxy i nic. Filtr wymienilem podwarzajac obudowe, ale nie moge sciagnac obudowy. Polalem woda po szybie i lekko mi cieknie pod monami pasazera. Probowalem go podginac do gory, przesuawc w boki i nic. Czy cos bylo kombinowane wczesniej?

puniu01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2013, 17:26   #112
crioxster
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 05-01-2013
Skąd: Płock
Model: Mondeo MK III
Silnik: 1.8 (125 km )
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Re: Odp: Woda dostaje się do wnętrza samochodu.

Witam Kolegów Serdecznie
Również mam problem z wodą w kabinie, jednakże u mnie cieknie z osłony przeciwsłonecznej :|
Ostatnio na wyspach popadało trochę mocniej i zaczęło kapać w miejscu gdzie osłona przykręcona jest do podsufitki.

Czy to mogą być zapchane rynienki dachowe ? A może górna uszczelka szyby ?
Czy tą uszczelkę z rynienki można sciągnąć ? Jest na zaczepy czy klej ?
No i oczywiście, jak zrobić drenaż odpływów ?

Pozdrawiam !!

Dodam jeszcze że elementy anteny suche Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał puniu01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No tak wlasnie zrobilem, sugerowalem sie na tej instrukcji ale nie moge sciagnac tej obudowy...
Mam tak samo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymieniłem odginając podszybie. Inaczej się nie dało...

Ostatnio edytowane przez crioxster ; 06-01-2013 o 17:18 Powód: Nowe info
crioxster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2013, 12:35   #113
crioxster
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 05-01-2013
Skąd: Płock
Model: Mondeo MK III
Silnik: 1.8 (125 km )
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: Woda dostaje się do wnętrza samochodu.

Koledzy, nikt nie jest w stanie doradzić co może powodować tą wilgoć przy osłonie, lub jak zdjąć tą uszczelkę z rynny dachowej ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
crioxster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2013, 19:05   #114
steell
ford::professional
 
Avatar steell
 
Imię: Andrzej Marek
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion mk2 z USA /Mondeo mk5/
Silnik: 1,5 EB wersja SE, K&N 33-5000
Rocznik: 2014 model 2015
Postów: 1,310
Domyślnie Odp: Woda dostaje się do wnętrza samochodu.

Jak dobrze pójdzie to jutro zaczynam walkę z przeciekającymi drzwiami. Nie wiem czy inne miejsca też dostarczają mi wodę do wnętrza ale na pewno troje drzwi ma mokre uszczelki. Sytuacja się pogarsza z roku na rok, wcześniej przeciekały tylko jedne teraz już tylko jedne nie przeciekają.
W ramach walki zamierzam wyciszyć drzwi i je uszczelnić.
__________________
Mój Grzechotnik]
Biały
steell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2013, 20:16   #115
crioxster
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 05-01-2013
Skąd: Płock
Model: Mondeo MK III
Silnik: 1.8 (125 km )
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: Woda dostaje się do wnętrza samochodu.

A ja dziś znowu suszyłem siedzenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przez prawie 2 tygodnie był spokój i dziś znowu osłona zaczeła się "pocić"...

Nie wiem od czego to zależy bo prawie codziennie pada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Albo szyba od góry daje jakoś wody do wnętrza dachu, albo coś z rynienką dachową.

I widzę, że sam bedę musiał powalczyć z tym jak sie lekko ociepli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak nie zapomnę to opowiem.
crioxster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2013, 18:57   #116
steell
ford::professional
 
Avatar steell
 
Imię: Andrzej Marek
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion mk2 z USA /Mondeo mk5/
Silnik: 1,5 EB wersja SE, K&N 33-5000
Rocznik: 2014 model 2015
Postów: 1,310
Domyślnie Odp: Woda dostaje się do wnętrza samochodu.

Nie wiem jak będzie z tyłem, ale przód chyba zlokalizowałem i zakleiłem, zobaczymy za jakiś czas jakie będą efekty.
__________________
Mój Grzechotnik]
Biały
steell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2013, 09:42   #117
lukasz-PPL
ford::amateur
 
Avatar lukasz-PPL
 
Zarejestrowany: 06-11-2010
Skąd: Pleszew
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Woda dostaje się do wnętrza samochodu.

Witam wszystkich. Ja również borykam się z problemem wody jednak innym niż większość w tym temacie. Ponieważ, u mnie woda skrapla się na dachu wewnątrz auta ( sprawdzone po zdjęciu podsufitki) woda jest mniej więcej na środku przez jakieś 60% długości dachu. Co jakiś czas woda ta spływa tylna lampka na roletę bagażnika. Można coś z tym zrobić ? ma ktoś jakiś pomysł, może wyłożyć dach jakaś matą wygłuszającą? dodam ze to mdo kombi 2005 r.
__________________
Fiest Mk3 1.1
Mondeo Mk3 2.0 TDCi -> 115km
lukasz-PPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2013, 10:47   #118
jankes500
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-12-2012
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8 16v
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Woda dostaje się do wnętrza samochodu.

[QUOTE=matrog19;1578321]Dzisiaj mój mondek stał całą noc na dworze a sporo padało.





Witam mialem taka sama przypadlosc tylko tyle ze mieszkam w Angli a tu leje prawie na okraglo. Umnie przyczyna bylo wygluszenie drzwi. Gabka ktora jest przyklejona na sylikon czasem sie odkleja. Wystarczy opalark rozgrzac stary klej i na nowo dokladnie przycisnac, no i sprawdzis otwory u dolu drzwi czy sa drozne

Ostatnio edytowane przez jankes500 ; 05-02-2013 o 10:49
jankes500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2013, 10:57   #119
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,019
Domyślnie Odp: Woda dostaje się do wnętrza samochodu.

Cytat:
Napisał steell Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak dobrze pójdzie to jutro zaczynam walkę z przeciekającymi drzwiami. Nie wiem czy inne miejsca też dostarczają mi wodę do wnętrza ale na pewno troje drzwi ma mokre uszczelki. Sytuacja się pogarsza z roku na rok, wcześniej przeciekały tylko jedne teraz już tylko jedne nie przeciekają.
W ramach walki zamierzam wyciszyć drzwi i je uszczelnić.
Jak będziesz wyciszać drzwi matami zrób zdjęcia i wstaw na forumGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2013, 11:48   #120
steell
ford::professional
 
Avatar steell
 
Imię: Andrzej Marek
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion mk2 z USA /Mondeo mk5/
Silnik: 1,5 EB wersja SE, K&N 33-5000
Rocznik: 2014 model 2015
Postów: 1,310
Domyślnie Odp: Woda dostaje się do wnętrza samochodu.

Odpuściłem bo nie jest łatwo, trzeba odkleić całe oryginalne wygłuszenie /piankę/ a ta raczej w całości takiego nie przetrzyma. Wygłuszenie można przykleić tylko na wewnętrzną stronę zewnętrznego poszycia drzwi, a tam już jest centralnie jedna mała mata przyklejona. na wewnętrzna część drzwi sie nie da bo panel tapicerki jest tak skonstruowany że wchodzi w otwory wewnętrznego poszycia drzwi wiec dziury musiały by i tak pozostać albo trzeba by mocno ingerować w panel poszycia tapicerki.

Na tym zdjęciu widać o co chodzi.
Po prawej na dole widać gdzie woda przeciekała.
Widać też możliwość oklejenia, tylko wewnątrz to usunięciu całej pianki, w widoczny otwór wchodzi panel zewnętrzny wiec okleić go sie nie da.
Jeżeli ktoś się zdecyduje to proponuję kupić od razu całą nową piankę bo raczej szanse na odratowanie starej są małe.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mój Grzechotnik]
Biały

Ostatnio edytowane przez steell ; 05-02-2013 o 12:00
steell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.