Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-09-2009, 08:44   #111
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: TIPS & TRICKS Nowe Mondeo

Cytat:
Napisał trtami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1)



2)
Zastanawiam sie jak macie rozwiazane otwieranie bagaznika bo na pilocie jest dodatkowy przycisk do otwierania bagaznika i jesli otworze tym przyciskiem to zamek bagaznika sie otwiera
a jesli dwokrotnie nacisne to klapa bagaznika sie otwiera i lekko podskakuje - chyba docelowo miala sie otwierać automatycznie jak w innych autach luksusowych ale na silniczek zabrakło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bo nie widze innej mozliwosci - po kiego grzyba dwukrotne nacisniecie przycisku bagaznika na pilocie otwiera klape bagaznika ? i nie tlko odryglowuje zamek ale calkowicie ja otwiera - i jedynie nie podnosi do gory
Też tak mam, rzadko korzystam z tej opcji bo trzeba uważać gdyż w razie przypadkowego wpadnięcia kluczyków do bagażnika ,po zamknięciu klapy już jej nie otworzymy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2009, 08:54   #112
trtami
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Kielce
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI, 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 372
Domyślnie Odp: TIPS & TRICKS Nowe Mondeo

Cytat:
Też tak mam, rzadko korzystam z tej opcji bo trzeba uważać gdyż w razie przypadkowego wpadnięcia kluczyków do bagażnika ,po zamknięciu klapy już jej nie otworzymy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie sie otworzy, mam kluczyk ford free key - czy jakoś takoś to sie nazywa,

Ja wogole nie korzystam z tej opcji a juz zaczalem myslec czy przypadkiem nie dalo by sie cosik wykombinowac aby klapa automatycznie sie podnosila po dwukrotnym nacisnieciu - moze jakis silniczek albo sprezyne ktora podbije klape do gory Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford mondeo hatchback 2.0 TDCI Titanium X
IVDC, 18'', ??-Xenony, 6CD, Bluetooth, VOICE command,

Ostatnio edytowane przez trtami ; 04-09-2009 o 08:58
trtami jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2009, 10:02   #113
mir200
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-11-2008
Skąd: lubelskie
Model: MK 4 Tit X kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 188
Domyślnie Odp: TIPS & TRICKS Nowe Mondeo

Cytat:
Napisał kristof70 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Monitorek czujników cofania jeśli jest ustawiony w pozycji 0 czyli nie uaktywnia sie przy włączaniu biegu pierwszego, wyłącza sie zawsze po kilku chwilach, a tym bardziej kiedy zamykasz auto.
Oczywiście, że jeśli ustawiony na 0 to się wyłączy. Ja mówię o sytuacji- podziemny parking, ciasno, przy parkowaniu włączam 1, parkuję i zapominam przestawić na 0. Po kilku godzinach nadal pali się monitorek czujników i obawiam się że jeszcze daje sygnały dźwiękowe.
mir200 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2009, 10:29   #114
kristof70
FCP member
 
Avatar kristof70
 
Zarejestrowany: 26-11-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Mk4 Mondeo TitaniumX
Silnik: 2.0 Duratec 145KM
Rocznik: 05.2009
Postów: 389
Domyślnie Odp: TIPS & TRICKS Nowe Mondeo

Jak zamkniesz auto, włączysz alarm, to powinien sie wyłączyć, nie testowałem tego ale to sie wydaje logiczne.
kristof70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2009, 23:24   #115
Kipa
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Bytom
Model: Mondeo 5DR MK4
Silnik: 2,0 145 KM
Rocznik: 2009
Postów: 343
Domyślnie Odp: TIPS & TRICKS Nowe Mondeo

Sterując radiem z kierownicy łatwo wybrać kolejną zaprogramowaną stację - OK, ale jak wybrać poprzednią, tego nie wiem - może ktoś podpowie? Ja stosuję taki myk, że im bardziej ulubiona, tym niższy numer, wiec na P1 mam tą, co najchętniej słucham. Nie nadaje ona wszędzie, więc w innych rejonach wybieram dalsze stacje zaprogramowane na P2, P3 ... - OK.
Jak chcę powrócić do najdardziej ulubionych (od P1) wciskam szukaj (obojętnie w którą stronę) i zaraz po tym OK i mam P1 (ulubiona) kolejne OK i P2 (już mniej ulubiona, ale jak się nie ma tego co się lubi, to się lubi to, co się ma).
Kipa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2009, 07:43   #116
grzegorz914
ford::average
 
Avatar grzegorz914
 
Zarejestrowany: 20-05-2008
Skąd: Michałowice Małopolska
Model: Mondeo Titanium S
Silnik: 2.2 TdCi
Rocznik: 2008
Postów: 161
Domyślnie Odp: TIPS & TRICKS Nowe Mondeo

Ponizej mala lektura o zamkach centralnych w naszych fordach:

Cytat:
Zamek centralny

Ryglowanie/odryglowywanie zamkiem centralnym

System zamka centralnego rygluje wszystkie drzwi i pokrywę tylną tak, żeby nie mogły być one otwarte od zewnętrznej strony pojazdu.

W pojazdach z modułami drzwi w przednich i tylnych drzwiach wszystkie silniczki zamków drzwi i przełączniki zamków drzwi sterowane są przez moduł ryglowania drzwi. Sygnały przełączników uruchamianych drzwiami przekazywane są bezpośrednio do GEM.

W pojazdach bez tylnych modułów drzwi także silniczki zamków drzwi sterowane są bezpośrednio przez GEM.

Pojazdy bez tylnych modułów drzwi mają z tyłu tylko korbkę mechanizmu otwierania okna.

Pojazdy z 4 modułami drzwi można rozpoznać po dwustopniowych przełącznikach otwierania okien z przodu i z tyłu.

Zamek centralny zostaje uruchomiony, jeśli spełniony jest jeden z następujących warunków:
* Kluczyk zostanie przekręcony w zamku drzwi w położenie ryglowania.
* Przycisk ryglowania na pilocie zostanie raz naciśnięty.
* Klamka wewnętrzna drzwi (jeśli jest) zostanie naciśnięta.

Jeśli podczas ryglowania przez zamek centralny jedne z drzwi nie są całkowicie zamknięte, wszystkie drzwi zostaną zaryglowane i ponownie odryglowane. Proces ten zostanie zasygnalizowany dźwiękiem.

Prawidłowe zaryglowanie zamkiem centralnym potwierdzane jest dwukrotnym krótkim błyśnięciem kierunkowskazów.

Podwójne ryglowanie/odryglowywanie

System podwójnego ryglowania rygluje wszystkie drzwi w taki sposób, że nie mogą być one otwarte od zewnątrz pojazdu. Oprócz zaryglowania zamkiem centralnym system podwójnego ryglowania odłącza także klamki wewnętrzne drzwi od mechanizmu zamka, aby nie można było otworzyć drzwi także od wewnątrz pojazdu.

Podwójne ryglowanie działa tylko wtedy, gdy kluczyk zapłonu nie znajduje się we włączniku zapłonu.

Podwójne ryglowanie zostaje uruchomione, gdy spełnione będą następujące warunki:
* Kluczyk zostanie obrócony w zamku drzwi dwukrotnie w ciągu 3 sekund w położenie ryglowania.
* Przycisk ryglowania na pilocie zostanie w ciągu 3 sekund wciśnięty dwukrotnie (gdy pojazd jest zaprogramowany na włączanie podwójnego ryglowania po dwukrotnym naciśnięciu przycisku ryglowania na pilocie).

Jeśli włącznik zapłonu został przekręcony w położenie "I", pojazd zamykany jest zamkiem centralnym, ale nie przez podwójne ryglowanie.

Jeśli w pojeździe zamkniętym przez podwójne ryglowanie włącznik zapłonu zostanie włożony do włącznika zapłonu, system przełącza z podwójnego ryglowania na zamknięcie zamkiem centralnym.

Podwójne ryglowanie jest potwierdzane przez kierunkowskazy po zaryglowaniu podwójnym.

Po zaryglowaniu centralnym kierunkowskazy nie migają.

Ryglowanie/odryglowywanie – zamek centralny

Zamek centralny odryglowuje wszystkie drzwi pojazdu włącznie z pokrywą tylną.

Centralny zamek zostaje odryglowany, gdy spełniony jest jeden z następujących warunków:
* Zamek drzwi zostanie przekręcony w położenie odryglowania.
* Przycisk odryglowania na pilocie zdalnego sterowania zostanie jednokrotnie naciśnięty (jeśli pojazd nie jest skonfigurowany na odryglowanie przy pomocy zamka drzwi kierowcy).
* Przycisk odryglowania na pilocie zdalnego sterowania zostanie w ciągu 3 sekund dwukrotnie naciśnięty (jeśli pojazd jest skonfigurowany na odryglowanie przy pomocy zamka drzwi kierowcy).
* Klamka wewnętrzna drzwi przednich zostanie pociągnięta w położenie odryglowania, gdy pojazd jest zaryglowany zamkiem centralnym.
* Klamka wewnętrzna drzwi w pojazdach z zamkiem centralnym bez kluczyka zostanie pociągnięta w położenie odryglowania, przy czym w obszarze odbiorczym pojazdu musi znajdować się nadajnik skonfigurowany dla tego pojazdu.

Jeśli pojazd jest skonfigurowany na odryglowywanie poprzez zamek drzwi kierowcy, po jednokrotnym naciśnięciu przycisku odryglowania na pilocie zdalnego sterowania odryglowane zostaną jedynie drzwi kierowcy.

Ponowne naciśnięcie w ciągu 3 sekund przycisku odryglowania na pilocie zdalnego sterowania spowoduje centralne odryglowanie pozostałych drzwi.

Jeśli pojazd był uprzednio zaryglowany podwójnie, pozostałe drzwi będą centralnie zaryglowane, podczas gdy drzwi kierowcy zostaną odryglowane.

Odryglowanie pojazdu przy wyłączonym zapłonie zostaje potwierdzone przez jednokrotne długie błyśnięcie kierunkowskazów.

Ryglowanie/odryglowywanie - automatyczne ponowne zaryglowanie

Automatyczne ponowne ryglowanie przestawi pojazd z powrotem w ostatni stan zaryglowania, gdy zostanie zaryglowany centralnie lub podwójnie i spełnione są następujące warunki:
* Odryglowanie za pomocą pilota.
* W ciągu 45 sekund nie zostaną otworzone żadne drzwi.
* Zapłon nie zostanie włączony.

Drzwi tyłu nadwozia

Odryglowanie drzwi tyłu nadwozia odryglowuje drzwi tyłu nadwozia, gdy włącznik zapłonu jest w położeniu "0" lub "I" i spełniony jest jeden z poniższych warunków:
* Przycisk odryglowania drzwi tyłu nadwozia na zewnątrz pojazdu zostanie naciśnięty, gdy pojazd został otwarty poprzez zamek drzwi kierowcy lub centralnie.
* Przycisk odryglowania drzwi tyłu nadwozia na pilocie zostanie naciśnięty jednokrotnie (jeśli pojazd skonfigurowany jest na odryglowywanie drzwi tyłu nadwozia po jednokrotnym naciśnięciu przycisku na pilocie).
* Przycisk odryglowania drzwi tyłu nadwozia na pilocie zdalnego sterowania zostanie naciśnięty dwukrotnie w ciągu 3 sekund (jeśli pojazd nie jest skonfigurowany na odryglowywanie drzwi tyłu nadwozia po jednokrotnym naciśnięciu przycisku na pilocie).

Jeśli pokrywa tylna zostanie odryglowana pilotem przy zaryglowanym pojeździe, po ponownym zamknięciu pojazdu będzie ona automatycznie zaryglowana.

System zamka centralnego bez kluczyka

W opcji dostępny jest system centralnego zamka bez kluczyka; odbiorniki umieszczone na obydwóch klamkach drzwi przednich i w okolicy drzwi tyłu nadwozia sprawdzają, czy w ich zasięgu znajduje się ważny, zaprogramowany dla danego pojazdu "kluczyk bierny", aby przygotować mechanizm ryglujący do otwarcia drzwi.

Następnie czujniki wewnątrz sprawdzają, czy w ich zasięgu znajduje się ważny, zaprogramowany dla danego pojazdu "kluczyk bierny", aby uaktywnić włącznik zapłonu, po wciśnięciu pedału sprzęgła (pojazdy z przekładnią mechaniczną) lub pedału hamulca (pojazdy z przekładnią automatyczną).

Odbierane sygnały są przesyłane do modułu systemu centralnego zamka bez kluczyka, który steruje dalszymi funkcjami ryglowania/odryglowania.

W zależności do zaprogramowania, po uruchomieniu klamki drzwi kierowcy mogą być odryglowywane tylko drzwi kierowcy lub wszystkie drzwi. Jeśli pojazd jest zaprogramowany na odryglowywanie pojedynczych drzwi i zostaną uruchomiione inne klamki poza klamką drzwi kierowcy, następuje centralne odryglowanie pojazdu.

Po opuszczeniu pojazdu można go zaryglować (jednokrotne naciśnięcie) lub podwójnie zaryglować (dwukrotne naciśnięcie) dzięki czujnikom umieszczonym na klamkach drzwi przednich lub na klamce drzwi tyłu nadwozia. Z modułu zamka centralnego bez kluczyka, poprzez szynę danych CAN o średniej prędkości, przesyłany jest sygnał sterujący (ryglowanie/odryglowanie) do modułu GEM. GEM steruje następnie, poprzez szynę danych MS CAN, modułami drzwiowymi, które ryglują lub odryglowują pojazd.

Wszystkie funkcje otwierania/zamykania drzwi mogą być również realizowane za pomocą przycisków zdalnego sterowania umieszczonych na "kluczyku biernym". Ponadto w "kluczyku biernym" znajduje się kluczyk awaryjny, który w sytuacjach awaryjnych służy wraz z adaptorem do otwierania pojazdu i uruchamiania silnika.

Zamek centralny bez kluczyka

W opcji dostępny jest zamek centralny bez kluczyka, w ramach którego odbiorniki wewnątrz sprawdzają, czy w ich zasięgu znajduje się ważny, zaprogramowany dla danego pojazdu "kluczyk bierny" i uaktywniają włącznik zapłonu, po wciśnięciu pedału sprzęgła (pojazdy z przekładnią mechaniczną) lub pedału hamulca (pojazdy z przekładnią automatyczną).

Po uaktywnieniu można uruchomić pojazd przyciskiem rozruchu w konsoli w tablicy rozdzielczej, w położeniu przekładni "bieg jałowy" i całkowicie wciśniętym pedale sprzęgła (pojazdy z przekładnią mechaniczną) lub w położeniu P i całkowicie wciśniętym pedale hamulca (pojazdy z przekładnią automatyczną).

W celu wyłączenia silnika należy ponownie nacisnąć przycisk rozruchu przy prędkości pojazdu poniżej 7 km/h.

Dłuższe lub kilkukrotne naciskanie przycisku powoduje wyłączenie silnika przy każdej prędkości.

W ciągu 10 sekund po wyłączeniu silnika można go ponownie włączyć bez ponownego sprawdzania obecności ważnego "biernego kluczyka". Jedynym warunkiem jest wciśnięcie odpowiedniego pedału (w zależności od przekładni).

Jeśli w zasięgu włącznika zapłonu znajduje się ważny, zaprogramowany dla danego pojazdu "kluczyk bierny" i zostanie naciśnięty przycisk rozruchu silnika bez wciśnięcia pedału sprzęgła (pojazdy z przekładnią mechaniczną) lub pedału hamulca (pojazdy z przekładnią automatyczną), zostanie włączony tylko zapłon, silnik nie zostanie włączony. Ponowne naciśnięcie przycisku rozruchu spowoduje wyłączenie zapłonu.

Ostatnio edytowane przez grzegorz914 ; 11-09-2009 o 07:47
grzegorz914 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2009, 10:14   #117
mir200
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-11-2008
Skąd: lubelskie
Model: MK 4 Tit X kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 188
Domyślnie Odp: TIPS & TRICKS Nowe Mondeo

Cytat:
Napisał kristof70 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak zamkniesz auto, włączysz alarm, to powinien sie wyłączyć, nie testowałem tego ale to sie wydaje logiczne.
Jeśli jest na pozycji 1 to się nie wyłączy. Przetestowałem na parkingu ( oczywiście przypadkowo zapominając przestawić na poz. 0)
mir200 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2009, 11:09   #118
kristof70
FCP member
 
Avatar kristof70
 
Zarejestrowany: 26-11-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Mk4 Mondeo TitaniumX
Silnik: 2.0 Duratec 145KM
Rocznik: 05.2009
Postów: 389
Domyślnie Odp: TIPS & TRICKS Nowe Mondeo

Nie wyłączył sie ? Zakładam, że auto zostało zamkniete. Jak długo byłeś poza autem?
kristof70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2009, 13:59   #119
adam131
Minęło 9 lat i nic
 
Avatar adam131
 
Zarejestrowany: 01-02-2009
Skąd: Suchy Dwór
Model: Mk4 Mondeo Ghia X automat; Fiesta
Silnik: 2.3 Duratec/161KM; 1.25/82KM
Rocznik: 2009; 2010
Postów: 324
Domyślnie Odp: TIPS & TRICKS Nowe Mondeo

Cytat:
Też tak mam, rzadko korzystam z tej opcji bo trzeba uważać gdyż w razie przypadkowego wpadnięcia kluczyków do bagażnika ,po zamknięciu klapy już jej nie otworzymy
Kluczyki w środku auta dezaktywują się i nie ma opcji zamknięcia. Tak przynajmniej jest u mnie.
__________________
Mk4 Mondeo Ghia X, 2.3 Duratec 161 KM, automat, hatchback, Panter Black + dodatki
adam131 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2009, 14:18   #120
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: TIPS & TRICKS Nowe Mondeo

Ja mam zwykły kluczyk z pilotem i pewnie u mnie jest inaczej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4 , tips , tricks



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.