Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-01-2012, 17:58   #111
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Chyba nie jesteś mechanik....to jest torx :-))) - kupe tego na allegro.

Dalej nie mogę w to uwierzyć, że koszt wymiany turbiny jest większy niż koszt całego samochodu...jakas maskara!

__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2012, 18:10   #112
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,659
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

To jest sajgon. Że wymiana turbo kosztuje tyle co auto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na Twoim miejscu zrobiłbym tak: dorwać te chińskie części, wyrwać turbo, wymienić, złożyć i odpalić. Jeśli działa to wystawiasz ogłoszenie i sprzedajesz angolom - niech się bujają.
BO wymienić turbo to chyba lepiej kupić drugi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2012, 18:24   #113
Tom101
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-01-2012
Skąd: UK/Krakow
Model: Transit Custom
Silnik: 2.2 TDI
Rocznik: 2014
Postów: 44
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

@maurelisz:ja wiem ze to torx (chyba 27)..nie pisze po Angielsku bo to Polskie ForumGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Nie o to mi chodzilo co to za rodzaj.Problem jest taki ze normalny torx nie podejdzie,Sruba jest pod katem w bliskiej odleglosci od kolanka pipe,wiec standardowy kluczykiem nie podejdziesz,Na prosto go nie wsadzisz w wyciecia ruby,czescia zagieta tez nie bo jest za dluga..tez..Mam bity torx,standardowe,tez sa za dlugie,nawet jeden uciolem o polowe i tez jest za dlugi zeby wlazl w srube.Zobacz sam z ciekawosci.Musi byc jakis bardzo krotki specjalny klucz/bit.Special Ford Tool..jednym slowem.
@cezarg1410,wszystko fajnie,ale....ja nie lubie i nie chce tak robic,i nie bede tez tak robil,ze sprzedam cos komus nie majac pewnosci ze to jest OK i bezpieczne dla ludzi.Trzeba byc tez uczciwym bo Karma wraca...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tom101 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2012, 19:05   #114
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

kolego przyjrzyj się dobrze tej śruby nie odkręcamy jest to stały kołek jako zaczep, odkręcamy tą po prawej j demontujemy całą rurę -jak tak ļędziesz wymieniał ten środek to powodzenia nie wróżęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2012, 21:45   #115
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

No fakt, nie skojarzyłem - Matych ma rację. Odkręcasz śrubełkę na kluczyk 8 a potem całą rurkę przekręcasz do góry i wychodzi z tego kołka na torx. Jego nie ruszasz.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2012, 15:36   #116
Tom101
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-01-2012
Skąd: UK/Krakow
Model: Transit Custom
Silnik: 2.2 TDI
Rocznik: 2014
Postów: 44
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Probowalem tak sciagnac ta rure jak piszesz @Matych.Niestety nie chce zejsc.Dokladnie wiem jak to polaczenie wyglada.Nie bede przeciez stukal mlotkiem po tym albo ciagnol na sile bo to plastik i sie ulamie!Zapieklo sie czy jak?Dlatego musze to chyba poluzowac,logiczne.Co wymaga odpowiedniego klucza.Specjalny Torx bede mial dzisiaj.Wiec po problemie.
Poza tym Panowie:troche wiecej wyrozumialosciGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Jesli ktos cos robi po raz pierwszy i nie wie jak wygladaja pewne polaczenia(bo skad ja mam wiedziec czy przypadkiem ta rurka nie ma jakiegos kolnierza,wchodzacego do tej czesci turbiny?)To warto wyjasnic ,a nie bez przerwy pisac o swoim zwatpieniu Panie @Matych
Napisalem ze bede dokladnie opisywal co robie jakie sa "zniszczenia"wstawie foty.Moze sie to komus kiedys przyda.Moze zaoszczedzi wydatkow.Mniej malkontenctwa a wiecej pozytywizmu..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Tom101 ; 05-01-2012 o 15:52
Tom101 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2012, 22:29   #117
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Nie przejmuj się to taka mała loża szyderców ale tak naprawdę to będziemy starali się pomóc, ta rura tak sie zdejmuje,nie musisz odkręcać tego torxa musisz obrócic ja tak jakby w stronę szyby
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2012, 04:25   #118
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

nie chcą się ładować zdjęcia

Ostatnio edytowane przez Matych ; 06-01-2012 o 04:30
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2012, 16:12   #119
Tom101
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-01-2012
Skąd: UK/Krakow
Model: Transit Custom
Silnik: 2.2 TDI
Rocznik: 2014
Postów: 44
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

mam torxa,sprawa sruby zalatwiona.wszystko sie fajowo odkrecilo..tak sobie mysle czy nie dalo by sie jakos usprawnic calego tego systemu smarowania turbawki.bo to chyba jest glowna przyczyna tych zatarc+ten kanal dolotowy oleju w bloku silnika.po prostu za dlugi czas dotarcia oleju do lozyska turbiny po starcie silnika.no bo co innego?ta rurka z olejem jest bardzo dluga,to wymaga czasu zeby powstalo cisnienie(pomijam juz jazde jak lajza+zasiarczenie+nagle wylaczanie silnika po jezdzie bez odczekania ze 2 minut w celu ochlodzenia turbiny).
a gdyby tak na zasilaniu olejem zalozyc jakas mala elektryczna pompke ssaco/tloczaca?na bypassie?pompka wlaczala by sie po przekreceniu kluczyka a przed uruchomieniem silnika,dostarczajac smarowanko tam gdzie ono powinno byc.taki "maly"wtrysk olejowy po prostu.skoro,jak tutaj pisza ludziska,wymieniali turbawki,wszystko oczywiscie zgodnie z procedura Forda (48/200Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a te znowu padaja?czyli znak ze to smarowanie Fordowskie ma defekt.chyba to nie jest mozliwe zeby podczas jazdy z jakis powodow olej w magistrali zanikal i nie docieral do lozyska? hmmmGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
..zaworek zwrotny?ktory zatrzymywalby olej w rurce po zgaszeniu silnika?bo przeciez on sobie scieka swobodnie z systemu do silnika...
moze cos wymyslimy..patencik..innowacja..zglosimy do Forda..a firma da nam w nagrode po nowym Focusie full wypas na 19" Allusach?
jak sie zagalopowalem i pisze bzdury to sprowadzcie mnie na Ziemie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Tom101 ; 06-01-2012 o 16:24
Tom101 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2012, 20:53   #120
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Sprawadzamy na ziemię!!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak pojeździsz trochę, to zrozumiesz, że dla Forda liczy się cena... a nie jakość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.