Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-10-2013, 13:13   #1281
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,078
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał Mruczus007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tego nie wiem: jak paruję telefon z BT, to włączam silnik, następnie radio i w telefonie wybieram „wyszukaj urządzenia”. Pojawia się „Ford Audio”, zaznaczam i pojawia się monit o wpisanie PIN-u. No to wpisuję „0000”… i już.
To oznacza, że radio na 99% nie obsługuje zmiennych kodów parowania. Bardzo bym się zdziwił, gdyby ten moduł 488 wiedział co to jest BT audio... Również raczej jest to moduł mono niż stereo, ale mówię na "czuja"...

Radio oczywiście potencjalnie może mieć podniesiony firmware IDSem - jest taka opcja w reprogramowaniu modułów. Na razie nie widziałem, aby IDS znalazł lepszy firmware do radia, ale kto wie.

Reasumując: radio raczej do wymiany, wiązka modułu BT raczej do przerobienia. Czy auto ma wejście AUX? Jeśli tak, to przeróbka wiązki jest w miarę prosta, jeśli nie to zaczyna być dość dużo schodów...

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 15-10-2013 o 17:41
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2013, 14:04   #1282
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,166
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na 99% nie obsługuje
na 100%

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli trak, to przeróbka wiązki jest w miarę prosta, jesli nie to zaczyna być dość dużo schodów...
to nie problem - ja wiązkę robiłem od podstaw, bez żadnego gotowca
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2013, 15:46   #1283
Mruczus007
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-03-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 seria 66
Silnik: 2.3 Duratec-HE 161KM, AWF21
Rocznik: 2008
Postów: 47
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Radio oczywiście potencjalnie może mieć podniesiony firmware IDSem - jest taka opcja w reprogramowaniu modułów. Na razie nie widziałem, aby IDS znalazł lepszy firmware do radia, ale kto wie.
O tym właśnie pisałem kilka postów wyżej. Opis znalazłem tutaj:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ale odnoszę wrażenie, że może to tylko dotyczyć Soniaków 1 generacji.

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Twój 488 ma BT Audio (steaming po BT)? jeśli tak, to sprawdź balansem lewo-prawo w telefonie
Sprawdziłem czy działa A2DP ...i nie działa.
Telefon ma obsługę tego standardu i nie było słychać włączonej muzyki po zestawieniu połączenia z modułem BT. Wystarczyło jednak rozłączyć telefon z BT i głos pojawiał się na głośniku telefonu lub na słuchawkach. Tak więc na głośniki radia nic nie wchodziło. Nie wiem tylko czy to wina modułu BT, czy Soniaka.
Gdzieś tutaj było napisane, że niektóre 488 nie obsługują A2DP i jest to uzależnione od wersji firmware. Mój moduł ma oznaczenie: 7S7T-19G488-AE.
W Soniaku niestety nie znalazłem żadnego ustawienia, które pozwalałoby na odgrywanie transmitowanej poprzez BT muzyki (instrukcja obsługi radia też na ten temat milczy).

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...wiązka modułu BT raczej do przerobienia. Czy auto ma wejście AUX? Jeśli tak, to przeróbka wiązki jest w miarę prosta,...
Tak, ma. I to nawet działające, pomimo faktu, że w CCC nie jest ustawiona żadna wartość przy tym parametrze - pisałem ogólnie o tym kilka dni temu w wątku o elmconfigu.
A wiązka raczej na pewno jest mono, więc jest do przerobienia. Czy jest jakiś sprawdzony schemat takiej przeróbki?

Na szczęście ze zdjęć modułu 212 wynika, że do USB potrzebny jest standardowy kabelek z wtyczką mini USB (chyba, że to tylko tak podstępnie wygląda…)

Pozostaje jeszcze kwestia Soniaka: mój jest na jedną płytkę CD i jest z marca 2008 r. Mam również możliwość zamontowania Soniaka 6CD z listopada 2007 r. Jednak po przeczytaniu tego i innych pokrewnych wątków, okazuje się, że są małe możliwości upgrade firmware w tych radiach (obecne w urządzeniach zaczynają się od 02-xx-xx i nie będą działały z USB). Dlatego powinienem znaleźć radio z firmware zaczynającym się od 05-04-xx. Ale z tym jest problem, bo wielu sprzedawców za szczyt możliwości uznaje podanie P/N radia lub zdjęcia naklejki, na której on jest. Tyle tylko, że kompatybilność z 212 zależy od wersji firmware, której nikt nie podaje, bo ...radia są zdemontowane i nie można tego w łatwy sposób sprawdzić, a i pewnie nie wszyscy sprzedawcy wiedzą gdzie się to sprawdza. Sytuację dodatkowo komplikuje różnorodność podmodeli Soniaków. Te, do których ja mam dostęp, to:

7S7T-18C939-AF
CD3XX-CDI-ISLAND-GGDS
CDX-FS34XAF

oraz

7S7T-18C939-BF
CD3XX-CD6-ISLAND-GGDS
CDX-FC34XBF

Zakładając, że interesują mnie tylko te z końcówką GGDS i głównie ze zmieniarką 6CD oraz, że pomijam wszystkie z końcówką KW2000 i z serii „audiophile”, to mam taki wybór:

7S7T-18C939-BE
CD3XX-CD6-ISLAND-GGDS
CDX-FC34XBE

8S7T-18C939-MB
CD3XX-CD6-ISLAND-GGDS
CDX-FC34XMB

8S7T-18C939-MD
CD3XX-CD6-ISLAND-GGDS
CDX-FC34XMD

Te dwa ostatnie są z DAB-em.
Czy będą one działały bez podłączenia drugiej, „cyfrowej” anteny, której nie mam?
Do analogowej, podobno, wystarczy jakaś przejściówka.

Znalazłem jeszcze takie:
CDX-FC34XDA
CDX-FC34XDB
CDX-FC34XME (z DAB-em)
ale odnoszę wrażenie, że są jakieś niszowe.

A może powinienem zrezygnować ze zmieniarki i poszukać takiego Soniaka jak niżej (czy jest taki model, ale bez DAB-a?)
BS7T-18C939-DC
CD345-MCA
HCD345DC

Ponieważ, jak widać powyżej (a pewnie nie jest to pełna lista), jest z czego wybierać, to prośba o wskazanie jaki part no., model i sony item number powinien mieć Soniak (najlepiej ze zmieniarką 6CD) działający z BT/VC/USB typu 212.

Sorki za długość posta, ale temat, niestety, nie jest prosty…
Mruczus007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2013, 22:34   #1284
buk07
ford::advanced
 
Avatar buk07
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max Trend
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 326
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Zainstalowałem BT/VC w S-Maxie z radiem 6000CD. Zadziałało od razu, bez zmiany ustawień komputera pojazdu. Telefony wykrywa, można dzwonić z auta.
Jednak, niestety, jest problem. Gdy ktoś dzwoni do mnie, to słychać dzwonek telefonu, potem przez krótką chwilę słychać sygnał połączenia przychodzącego w głośnikach auta i po sekundzie zestaw BT gubi połączenie z telefonem i przełącza się na radio. Telefon mogę odebrać i po zakończeniu tradycyjnie przeprowadzonej rozmowy (za pomocą telefonu), po chwili (kilka sekund) system audio znowu wykrywa telefon, zaciąga książkę i niby jest ok.
Do tego nie działają przyciski obsługi telefonu na manetce kierunkowskazów - muszę używać przycisków na radiu lub wybierać opcje z menu convers+. Przycisk Voice na manetce działa bez problemu i samo VC też działa dobrze.
Co może być nie tak?

:Bump:
Przetestowałem dzisiaj inny telefon (stara Nokia) i odbieranie rozmów działa poprawnie. Zatem zrywanie połączenia z zestawem przy rozmowie przychodzącej to wina mojego telefonu (PDA HTC z 2007 roku), a nie zestawu Ford Audio.
Niestety - przyciski słuchawek na manetce kierunkowskazów nadal nie działają. Czy przyczyną może być oprogramowanie? Czy któryś z Kolegów spotkał się z taką usterką/ niedogodnością?

:Bump2:
Testowałem przez te kilka dni różne telefony i okazało się, że Ford Audio działa dobrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Problemem są źli producenci telefonów innych niż Nokia, którzy nie zrobili swoich produktów tak, żeby poprawnie gadały z Ford Audio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przyciski słuchawek na manetce też działają, tylko mają takie 1-2 sekundowe opóźnienie, do którego nie byłem na początku przyzwyczajony i myślałem, że coś nie tak.
Swoją drogą, to nie byłbym zadowolony, gdybym wywalił kilka tysi na to BT/VC, gdy kupowałem samochód w 2009. Ale teraz kosztowało mnie to około 807 PLN + kilka godzin własnej pracy, więc nie jest aż tak źle. Wygląda może siermiężnie pod względem funkcjonalnym, ale działa - i to jest najważniejsze.

Ostatnio edytowane przez buk07 ; 20-10-2013 o 10:25 Powód: Nowe informacje
buk07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2013, 12:04   #1285
adonis100
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-02-2012
Skąd: Inowrocław
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,8 diesel
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Witam wszystkich kolegów
Doczepiam się tutaj bo niestety nie wiem gdzie.
Nabyłem c-max`a z zestawem głośnomówiącym, ale bez żadnej informacji jaki telefon powinien być w uchwycie. Dołączam foty i proszę o pomoc. Nokia 3100 ma takie gniazdo jak na fotach, ale jest ciut za krótka.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Zdjęcie0135.jpg (89.6 KB, 104 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Zdjęcie0136.jpg (89.4 KB, 80 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Zdjęcie0138.jpg (91.5 KB, 72 wyświetleń)
adonis100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2013, 14:43   #1286
westblack
ford::average
 
Avatar westblack
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-12-2011
Skąd: PL 64-610 / D 49419
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 77
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

3310/3330 zapewne

Ostatnio edytowane przez westblack ; 19-10-2013 o 14:54
westblack jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2013, 23:31   #1287
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,078
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał adonis100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Nabyłem c-max`a z zestawem głośnomówiącym...
Samochód poliftowy z navigacją TravelPilot FX i takim zestawem na kabelkuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Toż to zbrodnia po prostuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2013, 13:49   #1288
Mruczus007
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-03-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 seria 66
Silnik: 2.3 Duratec-HE 161KM, AWF21
Rocznik: 2008
Postów: 47
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał adonis100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nabyłem c-max`a z zestawem głośnomówiącym, ale bez żadnej informacji jaki telefon powinien być w uchwycie
Powinna pasować Nokia 6021 i Nokia 6020 (stare dzieje - rok 2006...)
Mruczus007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2013, 18:16   #1289
exoryna
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-12-2009
Model: c-max
Silnik: spalinowy
Rocznik: 1410
Postów: 325
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Chciałem tylko napisać, że padł mi taki moduł BT/VC w C-MAX 2007.
Po prostu nagle zniknęło sterowanie głosem i BT w radio.
Szukałem przez 2 miesiące takiego samego jak miałem, aż w końcu znalazłem we firmie:
W&W Auto Części, ul.Malwowa 129, 60-175 Poznań

Więc jak czegoś poszukujecie to możecie napisać do nich na emaila.
Ja po prostu podłączyłem modul pod radio i od razu to zatrybiło. Nic nie musiałem resetować, programować i odpinać akumulatora.
__________________
pozdro!
exoryna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2013, 20:50   #1290
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,027
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał artur1970 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozostała jeszcze wizyta w ASO - aktualizacja conversa.
Aktualnie moja wersja softu 0804 nie wyświetla ksiązki telefonicznej i listy utworów z USB.
Mam nadzieję że teraz po zainstalowaniu bt/vc taka aktualizacja będzie możliwa, ponieważ w ubiegłym tygodniu(bez zainstalowanego modułu) komputer w ASO pokazał brak możliwości aktualizacji conversa.
Dzisiaj z powodzeniem w ASO została przeprowadzona aktualizacja do wersji 0815.
artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.