Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-07-2015, 10:51   #121
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Wszystko o kupnie S-MAXA

Panowie powiem STOP i oby dotarło. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Posty poleciały bo się śmietnik zrobił.


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 11-07-2015 o 10:55
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2015, 18:04   #122
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 4,006
Domyślnie Odp: Wszystko o kupnie S-MAXA

Cytat:
Napisał wojtekn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Robert wstawiasz go czy ja mam to zrobić Ty masz lepsze trafienie
zostawię to przyjemność tobie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2015, 23:13   #123
ber66
ford::beginner
 
Imię: A
Zarejestrowany: 13-06-2011
Skąd: Gdynia
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 13
Domyślnie Odp: Wszystko o kupnie S-MAXA

Chciałbym się do tematu dołączyć, bo od jakiegoś czasu także szukam zmiany dla mojego Mondka i S-MAX wpadł mi w oko z uwagi na pakowność, a przy tym jeszcze nie wygląda jak minibus.
Również na zakup przygotowałem do 40 tys. pln.
Oprócz wielu zagwozdek okołozakupowych, mam jeszcze jedną obawę, bo głównie chodzi mi o bezawaryjność auta. Tak wiem wiem - to mam nie wybierać Forda, ale już jakoś przywykłem no i ta cena :)
Rzecz w tym, że po zakupie 5 letniego Mondziaka z miejsca zalepiałem walnięty egr i dusiłem DPF, aż w końcu się zalepił na amen i V-techu go wycinałem. Jazda głównie po mieście. Sporadyczne wypady w dalszą drogę. Raz na rok w polskie góry. Rocznie 10-15tys. km tylko robię. Niemal jak niedzielny kierowca.
Czy S-MAXach w rocznikach jakie da się kupić <40k pln. te same utrapienia mnie dopadną (EGR, DPF)? Czy np DPFy tam będą takie, że na obwodnicy raz w tygodniu da się przepalić ?
Jeśli szukać w benzynie - to jaki silnik?
Na mobile.de jakieś starsze roczniki mi wyskakują, ale to chyba nie problem, bo benzyniaki mają mniej problemów po normalnym (150-200k) przebiegu, prawda ?

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez ber66 ; 13-07-2015 o 23:15
ber66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2015, 07:06   #124
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Wszystko o kupnie S-MAXA

Cytat:
Napisał ber66 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam jeszcze jedną obawę, bo głównie chodzi mi o bezawaryjność auta. Tak wiem wiem - to mam nie wybierać Forda
awaryjność tych aut nie odbiega od średniej a może jest i mniejsza.
Cytat:
Napisał ber66 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na mobile.de jakieś starsze roczniki mi wyskakują, ale to chyba nie problem, bo benzyniaki mają mniej problemów po normalnym (150-200k) przebiegu, prawda ?
problem to nie jest ale mając budżet 40 tys zł, rozumiem że na wszystko, to łatwo z zakupem w D (od 2008r w górę )nie będziesz miał bo te auta trzymają ceny ...

Bump: ale z 2007 rocznika jest więcej do wyboru Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2015, 07:57   #125
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Wszystko o kupnie S-MAXA

Cytat:
Napisał miodek2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prosze na szybko o uwagi odnosnie nastepujacej oferty:
http://otomoto.pl/oferta/ford-s-max-ID6y7GQH.html

Wlasciciel twierdzi, ze auto sam sprowadzil w 2012 przy przebiegu 100tys.
Zrobiony byl rozrzad, tylne amory. Do wymiany przednie amory i reszta podobno ok.

Bede wdzieczny za wszelkie uwagi - na co warto zwrocic uwage przy ogledzinach tego auta, o co pytac (jakies usterki typowe dla tego rocznika itp.)
Dzisiaj wieczorem jechalbym go ogladac.
VIN WF0SXXGBWS8G16602

Dzieki!
No i wylądował:

http://forum.fordclubpolska.org/show...23#post2427923

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2015, 15:22   #126
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,946
Domyślnie Odp: Wszystko o kupnie S-MAXA

Cytat:
Napisał ber66 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chciałbym się do tematu dołączyć, bo od jakiegoś czasu także szukam zmiany dla mojego Mondka i S-MAX wpadł mi w oko z uwagi na pakowność, a przy tym jeszcze nie wygląda jak minibus.
Również na zakup przygotowałem do 40 tys. pln.
Oprócz wielu zagwozdek okołozakupowych, mam jeszcze jedną obawę, bo głównie chodzi mi o bezawaryjność auta. Tak wiem wiem - to mam nie wybierać Forda, ale już jakoś przywykłem no i ta cena Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rzecz w tym, że po zakupie 5 letniego Mondziaka z miejsca zalepiałem walnięty egr i dusiłem DPF, aż w końcu się zalepił na amen i V-techu go wycinałem. Jazda głównie po mieście. Sporadyczne wypady w dalszą drogę. Raz na rok w polskie góry. Rocznie 10-15tys. km tylko robię. Niemal jak niedzielny kierowca.
Czy S-MAXach w rocznikach jakie da się kupić <40k pln. te same utrapienia mnie dopadną (EGR, DPF)? Czy np DPFy tam będą takie, że na obwodnicy raz w tygodniu da się przepalić ?
Jeśli szukać w benzynie - to jaki silnik?
Na mobile.de jakieś starsze roczniki mi wyskakują, ale to chyba nie problem, bo benzyniaki mają mniej problemów po normalnym (150-200k) przebiegu, prawda ?

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Pozdrawiam
Najmniej awaryjna bedzie benzyna 2.0, ale kosztem osiągów i spalania.
Twoj budzet spokojnie starczy na Smaxa 2007-2008. W dieslu byc moze i cos młodszego.
Oczywiście dużo zależy od wyposażenia.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2015, 00:46   #127
ber66
ford::beginner
 
Imię: A
Zarejestrowany: 13-06-2011
Skąd: Gdynia
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 13
Domyślnie Odp: Wszystko o kupnie S-MAXA

Zatem buszuje w sieci w poszukiwaniu tego "kwiata to pół świata" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ber66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2015, 22:04   #128
miodek2
 
Postów: n/a
Domyślnie

Pytanie do obeznanych w temacie...
W jakim stanie wizualnym powinna być turbina w tym silniku? Chodzi mi o wygląd po zajrzeniu przez prawe koło (po skręceniu). Czy jakieś ślady oleju można uznać za normalne czy raczej powód do obaw...?
Oglądałem dopiero 2 s-maxy i w obu turbina wyglądała jakby była w świeżym oleju (w pierwszym aż kapało, a w drugim była mocno czarna).

Ostatnio edytowane przez miodek2 ; 27-07-2015 o 22:33
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2015, 20:43   #129
Qba77
ford::amateur
 
Imię: Qba
Zarejestrowany: 06-06-2015
Skąd: Warszawa
Model: S Max
Silnik: 2.0 / 140
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wszystko o kupnie S-MAXA

Panowie pomożecie z info na temat tego s maxa, w tamtym tygodniu sprowadzony z Francji.
WF0SXXGBWSAB63870
Qba77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2015, 20:55   #130
stingerA6
Tańczący z S-Maxami
 
Avatar stingerA6
 
Zarejestrowany: 11-05-2014
Skąd: Landsberg
Model: Romet
Silnik: Wigry
Rocznik: 1985
Postów: 1,011
Domyślnie Odp: Wszystko o kupnie S-MAXA

Kolor jak mój i fajnie wypasiony. Tylko czy przebieg nie kosmiczny.
stingerA6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.