Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-11-2018, 18:40   #131
majtol88
ford::advanced
 
Avatar majtol88
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-03-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 246
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 ( kilka pytań )

Powinieneś cieszyć się z samochodu który kupiłeś, a nie teraz cały czas się zastanawiasz czy nie kupiles badziewia. Focus nie jest idealny, ale będziesz z niego zadowolony.

Kolega weuek lubi sam sobie robic przy samochodzie dlatego tak narzeka. Bo filtr się ciężko wymienia, po nie ma osłony tarcz, bo jest półeczka na rdzę, bo spryskiwacz na masce, bo nadkola szmaciane itp. Ilu znasz ludzi którzy normalnie podczas użytkowania zwracają uwagę na takie rzeczy? Bo ja nie znam nikogo. U siebie wiem ze jest coś takiego właśnie z forum. I na wszystko mam jedna odpowiedz która brzmi: „ no i?”. Naprawiam samochód na bieżąco, lubię jak wszystko działa, ale nie zaglądam po katach i nie szukam dziury w całym. Nie obchodzi mnie to ze czegoś gdzieś nie ma, a w innym samochodzie to jest. Ma byc sprawny i ma jeździć. To jest tylko samochód, a niektórzy o tym zapominają. Dziś go masz, jutro możesz już nie mieć, wiec po co zawracać sobie gitarę takimi pierdołami.

A z ciekawości to powiedz, co ci się tak podoba w VW, Audi i Seacie ze byś je chciał? Co je wyróżnia dla takiego zwykłego użytkownika który samochodem poprostu jeździ?

majtol88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2018, 18:53   #132
Tomek1990
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 24-11-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Brak
Silnik: Brak
Rocznik: Brak
Postów: 5
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 ( kilka pytań )

Czemu VW ? Od nich właśnie zaczynałem przygodę z autami po zdaniu prawo jazdy. Początkowo miałem golfa 2 z silnikiem 1.3 NZ 4 biegowy. Tak miło go wspominam. Miał tą dusze w sobie... sprzedałem dziadkowi który lubił pomimo swojego wieku grzebać przy autach ( miał 80 lat ) i jeszcze dwa miesiące później zadzownił abym przyjechał na kawę i zobaczył golfa to szczena mi opadła. Ja dbałem o niego a on najmniejszy detal wymienił. Spolerował lakier . Widać , że fan motoryzacji .


Drugie auto z grupy VW miałem golfa 3 z silnikiem 1.8 . Też bardzo miło go wspominam. Jak rdzewiał w oczach tak mechanicznie auto pancerne.

Trzecie auto to VW Passat B3 w kombi z silnikiem tym samym 1.8 . Też miło wspominam pomimo , że silnik miał b.duży przebieg to dawał radę .

Czwarty to też VW ale to był Golf 4 . Fajne wyposażenie , dynamika dla mnie to był kosmos przesiadając się z zamulonego 1.8 w kombi na 1.9 Turbo 110 koni . Tego już nie wspominam miło ale na własne życzenie napaliłem się i od handlarza kupiłem. Wpakowałem kupę kasy na starcie ale później w sumie naprawdę dzielnie służył. Sprzedałem bo nie miałem pojęcia , że diesel który robi 4km odcinki dostaje po dupie.

Później były inne auta ale już nie z grupy VW . Oczywiście zawsze miałem styczność z VW bo moich bardzo dużo znajomych miało , ma. Także stąd ten sentyment do marki.

Co do Passata B6 to po prostu bardzo mi się podoba dlatego bardzo chciałem go mieć choćby z biednym wyposażeniem ale niestety nie udało się bo większość tych aut jest zajechana . Ale i taki passat B6 który bije focusa na głowę pod względem wyposażenia , wyglądu w środku i zewnątrz ma masę krytyki i negatywnych opinii. I wcale się tym aż tak nie przejmowałem. Po prostu każde auto ma wady nawet skoda octavia.

Co do tych rzeczy o których pisano o focusie , że to i tamto. Pomimo , że dziś sporo jeździłem tym autem nawet nie chciało mi się o tym myśleć. W dupie to mam szczerze mówiąc . Dlatego już męczy mnie gadka ciągle o tym samym i proponuje zakończyć temat. Obiecuje , że jeśli się coś popsuje lub zacznie mnie irytować wrócę tutaj i opiszę to by kolega który tak nienawidzi Forda miał uśmiech na twarzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jedynie faktycznie trzeba przyzwyczaić się do głosu silnika który słychać w środku dość mocno tzn na wysokich obrotach. Słabe wyciszenie auta . Ale o tym wiedziałem bo siostra ma identyczny silnik.

Ostatnio edytowane przez Tomek1990 ; 18-11-2018 o 18:58
Tomek1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2018, 19:55   #133
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 ( kilka pytań )

Cytat:
Napisał Tomek1990 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Słabe wyciszenie auta .
To nie to (bo słabe wyciszenie to jest w każdym aucie tej klasy). To skrzynia piątka sprawia, że wszystkie benzynowe fokusy mk2 (oprócz tego z silnikiem volvo) nie nadają się do jazdy autostradą.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2018, 20:24   #134
Tomek1990
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 24-11-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Brak
Silnik: Brak
Rocznik: Brak
Postów: 5
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 ( kilka pytań )

6 bieg super sprawa jak się robi trasy i ogólnie sporo jeździ na lepszych odcinkach a nie po mieście. Odciąża silnik , wiadomo obroty niższe jak i spalanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tomek1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2018, 21:25   #135
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 ( kilka pytań )

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wszystkie benzynowe fokusy mk2 (oprócz tego z silnikiem volvo) nie nadają się do jazdy autostradą.
A już tam nie nadają się do jazdy autostradą ... Wyolbrzymione i przejaskrawione. W latach produkcji Focusa II wiele samochodów tej klasy z popularnymi silnikami benzynowymi (i nie tylko) oferowało skrzynię "5", a nie "6", nawet VW i spółka np. z motorem 1.6 I co? Czy one też się nie nadają na autostradę?
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2018, 21:50   #136
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 ( kilka pytań )

No nie nadają się. Od tego jest diesel, albo duratec 2.0 z tego okresu, ale w budzie mazdy - wtedy jest szósty bieg.

Z tego okresu to fiat bravo mk2 miał szósty bieg, nawet w parze z silnikiem 1.4 90 KM.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2018, 21:58   #137
kobrys
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-02-2013
Skąd: Krosno
Model: Galaxy A8
Silnik: 2.0 EcoBlue 150km
Rocznik: 11.2018
Postów: 184
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 ( kilka pytań )

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego okresu to fiat bravo mk2 miał szósty bieg, nawet w parze z silnikiem 1.4 90 KM.
No fajnie, że Bravo ma ten 6 bieg jak zaczyna się lekkie wzniesienie lub wiatr pod narty i już redukcja... Mówię, to z własnej obdukcji Fiata Bravo 1.4
kobrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2018, 22:03   #138
majtol88
ford::advanced
 
Avatar majtol88
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-03-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 246
Domyślnie Ford Focus MK2 ( kilka pytań )

Autor pisał ze jeździ po mieście, wiec nie wiem po co te pisanie ze się nadaje czy nie nadaje. Jak ktoś jeździ dużo autostrada to normalne ze nie kupi benzyny z silnikiem 1.6. Czasami zdarza się pojechać autostrada każdym samochodem. Ja jeździłem Polo 1.4, ty jechałeś Fabia i jakoś się dało. Nie wiem zatem po co poruszasz temat nie nadawania się do jazdy autostrada. Czy jak kupowałeś Fabie to zastanawiałeś się nad tym czy nada się się do jazdy autostrada/ ekspresówka ? Rozumiem ze jak miales Fabie i jechałeś gdzieś dalej to omijałes drogi szybkiego ruchu bo się samochód do tego nie nadawał.

Ostatnio edytowane przez majtol88 ; 18-11-2018 o 22:06
majtol88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2018, 22:04   #139
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 ( kilka pytań )

Lepiej wtedy zredukować, niż kilka godzin jechać w nadmiernym hałasie.

Fabię właśnie sprzedałem, gdy otwarto u mnie autostradę. Nie nadawała się wybitnie, bo jadła olej przy obrotach 4k i nie szło nic pod górkę wyprzedzić (nawet tempomat zwalniał).
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2018, 22:13   #140
marcin'ek
ford::advanced
 
Avatar marcin'ek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: SR
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 295
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 ( kilka pytań )

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Otóż to! Dla nieleniwego (ginący gatunek) chwilka guglowania.

Od 7 tygodni jestem wreszcie zadowolony z pojazdu. :-)
Chwilka guglowania i mozna sie sporo dowiedziec jak na innych forach "kochaja" z Toba dyskutowac
Ciekawe jak szybko zaczniesz chwalic inaczej Skode?
A tak z ciekawosci, to jakosc plastikow Skody Tobie nie przeszkadza?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
Było: Focus mk1 1.8 TDDI HB, mk2 FL 1.8 TDCI kombi, Fiesta VI 1.25 HB
Jest: KIA cee'd 1,4 T-GDI kombi, Fiesta VII/mk8 1.0 EB HB
marcin'ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.