Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-03-2012, 19:29   #131
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI {opis}

Przepraszam jakoś tak bezwiednie napisałem-oczywiście jest większej średnicy. Peszel jest naciągniety na zewnątrz gumowej rury.W moim krućcu(mocowany na opaski) były połamane zatrzaski więc mogłem go dowolnie obrócić i skierować zagięcie kolanka w dół do tyłu w kierunku wydechu. jak chcecie to możecie ponakłuwać od góry peszel,nakłucia będą robiły z zawory bezpieczeństwa-np.w razie zamarżnięcia. Obserwując całązimę nie zauwarzyłem jednak żadnego zalodzenia o ilość emulsji olejowej jest na tyle mała że nic nie cieknie pod auto,jedynie belka zawieszenia jest spocona.


Ostatnio edytowane przez Matych ; 05-03-2012 o 19:33
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2012, 05:44   #132
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,212
Domyślnie Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI {opis}

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przepraszam jakoś tak bezwiednie napisałem-(...)
Bez przesady. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co prawda trochę mi to namieszało, ale i tak Twoje rady są bezcenne.


Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...),jedynie belka zawieszenia jest spocona.
Niech sobie będzie. Ciekawe tylko gdzie podziały się te opary oleju które tak brudziły? W niedzielę (o zgrozo!) założyłem 3 szt siateczek [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

i dokręciłem (po sprawdzeniu czy nieuszkodzony ) rurę od filtra powietrza. Wczoraj było sucho. Pomimo tego robię tak jak w Twoim "patencie".
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2012, 07:29   #133
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI {opis}

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
założyłem na nią peszel elektryczny o średnicy 20 mm wypuściłem jak najprostrzym odcinkiem nad sanki przedniego zawieszenia w pobliżu wydechu
Cytat:
Napisał Andrzej_K Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale i tak Twoje rady są bezcenne
wystarczyło zapytać dziadka bo takie sposoby to były znane od dziesięcioleci. spradzało się to w dużych fiatach i starach
Cytat:
Napisał Andrzej_K Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawe tylko gdzie podziały się te opary oleju które tak brudziły?
w końcu zadałeś rozsądne pytanie bo z ekologią nie ma ta metoda nic wspólnego. wszytko idzie w glebę i na przeglądzie mogą się przyczepić

Cytat:
Napisał Andrzej_K Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
założyłem 3 szt siateczek......Wczoraj było sucho
i to powinno ci wystarczyć. ja tak mam od kilku miesięcy i zero dymienia. a przecież właśnie o to chodzi

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 06-03-2012 o 07:37
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2012, 14:08   #134
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,212
Domyślnie Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI {opis}

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wystarczyło zapytać dziadka bo takie sposoby to były znane od dziesięcioleci. spradzało się to w dużych fiatach i starach
Dziadka nie mam. Sam jestem dziadkiem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W "Fiatach" i "Starach", o ile dobrze pamiętam te dodatkowe "odpowietrzenie" było robione przy korku wlewu oleju?

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w końcu zadałeś rozsądne pytanie bo z ekologią nie ma ta metoda nic wspólnego. wszytko idzie w glebę i na przeglądzie mogą się przyczepić
Na bakier z ekologią jest też fakt pylenie olejem po komorze silnika. Nadmiar oleju/pyłu olejowego który gdzieś się nazbiera skapuje na dolną osłonę silnika i dalej na glebę. Wolę niech "pyli" bezpośrednio w...

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i to powinno ci wystarczyć. ja tak mam od kilku miesięcy i zero dymienia. a przecież właśnie o to chodzi

Mi nie dymił. Mam zapaskudzone rurki i obudowę chłodnicy. Teraz to wszystko wymyję i będzie OK.
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2012, 22:50   #135
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI {opis}

Cytat:
Napisał Andrzej_K Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na bakier z ekologią jest też fakt pylenie olejem po komorze silnika
a skąd ci się bierze ten pył olejowy? chyba masz nieszczelność silnika a nie odmy? olej z odmy przedostaje się do cylindrów a nie na silnik

w kwestii odmy jest tak: same opary oleju wychodzące przez odmę dają niewielkie ilości oleju w dolocie do silnika. najgorsze są całe kropelki oleju rozrzucane pod deklem zaworowym np. przez wałki rozrządu i wciągane podciśnieniem z kolektora dolotowego albo jak kto woli wyrzucane nadciśnieniem ze skrzyni korbowej. siateczka założona na wyjściu odmy z silnika powoduje, że te kropelki nie przedostają się do dolotu w dużych ilościach
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2012, 05:52   #136
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,212
Domyślnie Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI {opis}

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a skąd ci się bierze ten pył olejowy? chyba masz nieszczelność silnika a nie odmy? olej z odmy przedostaje się do cylindrów a nie na silnik
Była nieszczelność na przewodach/rurkach - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tam gdzie nie pluło oparami oleju były "tylko" zapocenia które też mi się nie podobały.

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...)siateczka założona na wyjściu odmy z silnika powoduje, że te kropelki nie przedostają się do dolotu w dużych ilościach
Zgadzam się. Założenie siateczek spowoduje zaprzestanie "plucia" kropelkami oleju więc dołożenie dodatkowego "wydechu" z odmy w deklu klawiatury nie będzie zbyt nieekologiczne. To podobne opary jak przy smażeniu czy gotowaniu. Na okapie zbiera się tłusty szajs i nikt nie każe montować separatorów oleju/tłuszczu...
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."

Ostatnio edytowane przez Andrzej_K ; 07-03-2012 o 15:00
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2012, 18:59   #137
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI {opis}

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wystarczyło zapytać dziadka bo takie sposoby to były znane od dziesięcioleci. spradzało się to w dużych fiatach i starach
tylko taką odmę trzeba jeszcze umieć wypuścić bo jak zamarżnie zimą to naprawa może iść w tysiące jak u SmutnegoIndyka
Po takim okresie turbina i dolot czyściutkie w miejscu gdzie parkuję żadnych plam belka usyfiona emulsja olejowa osadza si na niej i miesza z kurzem tak że nic nie kapie ani nie szkodzi belce jak auto było na podnośniku to ją wytarłemna przeglądzie nic nie widać.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2012, 14:35   #138
gopspeedy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-01-2012
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 30
Domyślnie Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI - dyskusja do tematu.

Witam, stron jest sporo, więc zanim się przegrzebię pewnie ktoś zdoła mi odpowiedzieć. Mam mkIII z 2002 roku z 2.0TDCi 115KM. Olej regularnie zmieniany- 0w40 lub 5w30 (Ford lub Mobil 1). Jakieś 2000 km temu umyłem silnik. Dziś odkryłem, że wąż prowadzący do odmy w okolicach opaski jest w oleju- czy jest to groźne? Swego czasu zmieniałem wąż do turbo, bo miał dziurę i zaślepiałem EGR (nie nadawał się do reanimacji). Mechanik mówi, że może to świadczyć o przedmuchach i kiepskiej kondycji silnika. Osiągi wciąż są jak fabryczne (wtryski zregenerowane), spalanie w mieście koło 10l. Poprzedni właściciel wyjeździł 100 tys km tylko w mieście :/



Pytam też tu, bo nie będę powielał: czy wy też macie tak, że aby ruszyć trzeba mieć jakieś 2000 obr, aby silnik nie zgasł? (lub b. wolno puszczać sprzęgło) Na następnych biegach jest ok, a tu potrafi być muł aż do osiągnięcia 2000 obrotów a potem czuć kop mocy
gopspeedy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2012, 15:04   #139
AKuba
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 402
Domyślnie Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI {opis}

Myslisz ,że pulsy podciśnienia nie wciągają pyłu drogowego pod pokrywę?
__________________
AKuba
Mondeo III 2005 kombi, 2,2 TDCi
AKuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2012, 15:17   #140
AKuba
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 402
Domyślnie Odp: Odma – mit, czy przekleństwo w TDCI {opis}

Cytat:
Napisał SMUTNYINDYK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Już zakupiłem dwa separatory oleju od silnika ANDORIA 2.4 TD[z samochodu LUBLIN]
Zamontowałeś już?
__________________
AKuba
Mondeo III 2005 kombi, 2,2 TDCi
AKuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
olej



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.