Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-11-2012, 22:23   #131
Ciapek1114
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-08-2012
Skąd: Giżycko
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 17
Domyślnie Odp: Jechał i nagle zgasł

Witam mam problem z żółta kontrolka w kształcie sprężynki miga tuż pod wskaźnikami temperatury ( płatek śniegu czerwony i pomarańczowy) z lewej strony panelu. Pierwszy raz zapaliła mi się w sierpniu przy dynamicznej jeździe ponad 140km/h w momencie przyspieszania gdy załańcza się turbina. Po zapaleniu się kontrolki silnik osłab tak jakby ktoś mu odebrał kopa i z 130KM zrobiło się 60KM. Po zgaszeniu silnika i odpaleniu ponownym wszystko wróciło do normy. powtórzyła mi się ta sytuacja może jeszcze z 2 razy w ciągu tygodnia i od tamtej pory był spokój aż do dzisiaj. Jade sobie dynamicznie przyspieszam mam już 100km/h i przełączam na piątkę a tu raptownie kontrolka się zapala tracę moc i pozostała mi spokojna jazda bo tym razem zgaszenie auta i ponowny rozruch nie pomaga miga cały czas,( praca silnika zrobiła sie głośniejsza niż przed awarią) dodatkowo przy zimnym silniku teraz gdy odpalam wciskam pedał gazu do oporu a on wskazuje mi 1000obr/min dopiero po jakichś 10-15 sekundach zaczyna skakać 1000-2000 a po pół minucie dopiero normalnie reaguje silnik na pedał gazu.zaznaczam ze wcześniej tego nie było oczywiście toważyszy temu biały dym . wcześniej miałem tylko problem z rana na zimnym silniku odpalam auto i miałem wahania obrotów przez jakieś 30 sekund między 900-1200 i dosyć sporo dymił na biało, potem się uspokajało i normowało ale to jeszcze przed tym jak zapaliła mi się zółta kontrolka sprężynka. Może jest ktoś kto jest mi w stanie pomóc ? naprowadzić na trop z tego co się zorientowałem to może być coś z wtyczkami podgrzewania paliwa lub przekaźnikami pompy wtryskowej.
PS: czy to mogą być wtryski? może się tylko wtrysk zawiesił?

Ciapek1114 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2012, 00:25   #132
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Jechał i nagle zgasł

To może być mnóstwo powodów. W najlepszym razie masz do wymiany czujnik położenia wałka rozrządu, a w najgorszym padnięte wtryski i pompę CR albo padniętą turbinę. Ale żeby cokolwiek powiedzieć więcej musisz jechać na kompa i odczytać błędy. Jak wrzucisz kody odczytanych błędów na forum to będziemy w stanie powiedzieć coś więcej,a na razie to jest trochę wróżenie z fusów.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2012, 05:53   #133
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Jechał i nagle zgasł

Cytat:
Napisał Ciapek1114 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Kolego napisałeś już tą wiadomość chyba w czterech wątkach. Jak tak się nudzisz to poczytać trochę forum. Takich przypadków było tysiące.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2012, 20:34   #134
Ciapek1114
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-08-2012
Skąd: Giżycko
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 17
Domyślnie Odp: Jechał i nagle zgasł

Cytat:
Napisał Deryll Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego napisałeś już tą wiadomość chyba w czterech wątkach. Jak tak się nudzisz to poczytać trochę forum. Takich przypadków było tysiące.
czytam czytam cały czas już z 5-6 godzin byłem dzisiaj na kompie i wyskoczyły mi te błędy P1665 - moduł sterujący wtryskiem paliwa - bodajże
p1664- sterownik pompy wtryskowej i p2336 coś z wtryskami udało się skasować te 2 pierwsze błędy ale ten ostatni został wiecie co z tym zrobić może wystarczy jakiś czujnik zmienić lub wgrać wtryski na nowo ?
Dzisiaj rano przy odpalaniu dopiero przy 6 próbie każda po 15 sekund silnik zajęczał odpalił ale słabiutko obroty gaz do dechy a obroty tylko 1000 dopiero po minucie obroty zaczęły normalnie chodzić reagować na pedał gazu oczywiście przy odpaleniu pełno dymu biało-fioletowego . po 3 minutach już było ok silnik pracował dalej w trybie awaryjnym ale nie było już dymu tylko smród spalin. i jest tak zawsze gdy samochód postoi z 6-8 godzin odpala ale bardzo ciężko.

Ostatnio edytowane przez Ciapek1114 ; 26-11-2012 o 21:22
Ciapek1114 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2012, 21:06   #135
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Jechał i nagle zgasł

Wygląda na wtrysk(i) ewentualnie pompa CR... przykro mi... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2012, 14:50   #136
Ciapek1114
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-08-2012
Skąd: Giżycko
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 17
Domyślnie Odp: Jechał i nagle zgasł

Witam ponownie byłem na teście wtrysków w servisie boscha robione EPS-em 200 wyszło mi ze 4wtryski mam do wymiany. dawka powrotna była 2 a na jednym wtrysku trzykrotnie większa niż powinna byc, przesłałbym wam zdjęcie ale nie wiem jak może ktoś podpowie jak wkleić zdjęcie ?
Oczywiście tak jak mówiliście kazałem im od nowa wgrać kody żeby migająca sprężynka zgasła ale się nie udało wgrali kody system je przyjął ale tryb awaryjny dalej pozostał :/

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja się kłóciłem z kierownikiem tego serwisu boscha że ten błąd można usunąć a on mi mówił ze to jest błąd wtrysków ciśnienia ze mam 4 wtryski walnięte i że kto mi takich głupot nagadał ze ten błąd mi się skasuje ? Koles jest biegłym sądowym itp sprawdziłem go więc chyb wie co mówi sam już nie wiem w co tu wierzyć :// kłóciłem się z nim z godzinę że się da skasować i mu za to nie zapłaciłem ale nie wiem czy miałem racje do końca
Mogę też spróbować zakodować wtryski an maszynie DELPHI i myślicie ze to skasuje mi ten błąd migającej sprężynki P2336 ? bo szkoda mi kasy wydawać :/

Ostatnio edytowane przez Ciapek1114 ; 27-11-2012 o 15:15
Ciapek1114 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2012, 15:21   #137
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Jechał i nagle zgasł

Cytat:
Napisał Ciapek1114 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mogę też spróbować zakodować wtryski an maszynie DELPHI
Ta maszyna nadaje kody a nie zapisuje w ECU. Potrzebny dobry komp np. WDS/IDS.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2012, 15:40   #138
Ciapek1114
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-08-2012
Skąd: Giżycko
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 17
Domyślnie Odp: Jechał i nagle zgasł

Cytat:
Napisał Deryll Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ta maszyna nadaje kody a nie zapisuje w ECU. Potrzebny dobry komp np. WDS/IDS.


Jak możesz weź mi wytłumacz bardziej o co w tym chodzi.
Serwisant mi powiedział że spisał kody z starych wtryskiwaczy.potem podpiął wtryskiwacze do EPS na test następnie włożył te wtryskiwacze na miejsce i pojechał obok zapisać spowrotem te same kody na te wtryskiwacze i to wszystko.Mówił że zapisywał KTS-em- a kts zapisuje kody czy wpisuje je do ECU ?
czyli mówisz że w ECU oni nic nie robili ?
I co to jest te ECU? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. normalnie ręce opadają mi już zna ktoś kogoś kto mi to dobrze wytłumaczy bo już mi się chce śmiać z rozpaczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak ktoś może niech mi da namiar na kogoś kto mi to dobrze zrobi albo chociaż wytłumaczy pasowało by mi żeby to był ktoś centralnej polski lub północnej

Ostatnio edytowane przez Ciapek1114 ; 27-11-2012 o 15:52
Ciapek1114 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2012, 17:07   #139
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Jechał i nagle zgasł

Musisz po prostu wymienić, albo zregenerować wtryski wraz z wgranie nowych kodów. Nawet jak skasują Ci te błędy to i tak one szybko wrócą bez wymiany/regeneracji wtryskiwaczy. Btw, ECU to komputer sterujący (głównie) pracą silnika, ale nie tylko.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2012, 17:33   #140
Ciapek1114
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-08-2012
Skąd: Giżycko
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 17
Domyślnie Odp: Jechał i nagle zgasł

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Musisz po prostu wymienić, albo zregenerować wtryski wraz z wgranie nowych kodów. Nawet jak skasują Ci te błędy to i tak one szybko wrócą bez wymiany/regeneracji wtryskiwaczy. Btw, ECU to komputer sterujący (głównie) pracą silnika, ale nie tylko.
Już dzwoniłem do konkurencji w tym samym mieście co byłem u tego boscha. mówię do kolesia czy jest w stanie wgrać mi kody wtryskiwaczy do ECU koleś od razu zajarzył o co chodzi iże ma WDSa. a ten w serwisie jak się spytałem o WDS lub IDS to trochę się zachowywał jakby nie rozumiał o co mi chodzi.

Tak na koniec mam pytanie bo mam te numery wtrysków np 1. C0415A9C31F16... czyli rozumiem ze to te numery ( są spisane z wtryskiwacza po wyjęciu ) ma koleś wpisać WDS-em do ECU tak ? a ECU rozumiem ze to komputer ? i tym WDS -em am się podpiąć pod wtyczkę która jest nad lewą noga kierowcy ? Musze wszystko wiedzieć żeby mnie kolejny lamus nie zagiął jakimś pytaniem i nie naciągnął.
Ja wiem ze to pewnie mi an długo nie pomoże ale przy spokojnej jeździe może pojeżdżę chociaż z dwa miesiące Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciapek1114 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.