Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-12-2013, 23:28   #1431
kr.bi
ford::advanced
 
Avatar kr.bi
 
Imię: Krzys
Zarejestrowany: 21-08-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Pb 140 Qńa
Rocznik: 2009
Postów: 301
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał kr.bi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no i pozamiatane NX gra, pokazuje i słucha :wink
ehhh, życie potrafi zaskoczyć w najbardziej niespodziewanej chwili Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

w skrócie opisze na czym polega mój problem:
jakiś czas temu nabyłem BT/VC AU7T-19C112-AT, do radia Sony, z którym to bezproblemowo działał VC, BT(tel, stream.). i "zamarzyło" mi się mieć NX (7S7T 18K931 BL), kupiłem, zamontowałem (drobne niuanse z mikrofonem, ale OK). NX bez SP 5.3 miał problemy z BT, po jego wgraniu wszystko jak ręką odjął. Prawie.
Przez cały ten czas nigdy nie korzystałem z USB, ale skoro moduł 112 więc czemu by nie mieć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak pomyślałem tak zrobiłem. "parę złotych" gniazdko z kabelkiem, kilkadziesiąt minut zabawy z schowkiem i wszystko gotowe. Pech chciał, że kupiłem kabelek do miniUSB, a mój moduł ma "wynalazek" USB-Ford. No dobrze kolega Tedi_k pisał o przejściówce USB-Ford -> USB (normalne)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] kupiłem ją, do pełni szczęścia potrzebowałem jeszcze (żeńskie) miniUSB-USB(męskie).
W sumie wygląda więc to tak: moduł BT->przejściówka1->przejściówka2->kabelek oryginalny z miniUSB. Po złożeniu okazało się, że USB milczy jak "zaklęty"; i w NX i na Convers'ie (ROM 1005) mam 4 opcje: iPhone, USB, Bluetooth, LineIn. Pierwsze 2 szare, BT i LineIn aktywne. Sprawdzane miernikiem napięcie pomiędzy zewnętrznymi PINami USB: +5V, zamieniałem również ze sobą środkowe kabeki odpowiedzialne za D+ i D-(w tej przejściówce fordowskiego USB na normalny, bo oryginalnego fordowskiego kabelka było mi szkoda ciąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) . Ciekawa rzecz, bo dopiero po tej zamianie pen włożony do gniazda "zaczął dawać oznaki życia i mrugać" (gdyby był wetknięty w USB laptopa to wiedziałbym, że jest czytany/zapisywany). W CCC Buetooth Handsfree=BT/VC High + BT Audio + USB.
Jeśli moduł wyciągnę z instalacji to pozostaje mi tylko LineIn. Wiązka uniwersalna z pajączkiem 22 pinowym - wszystkie piny wykorzystane. Tak jak pisałem: działa zestaw głośnomówiący, działa stream. działa AUX (bo podpinam dzieciaczkowi tableta i gra). Nie działa USB - pozostaje cały czas szary. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy szanownym kolegom przychodzą jakieś pomysły co może być z USB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i /lub co powinienem jeszcze wydłubać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo może coś pominąłem.


Ostatnio edytowane przez kr.bi ; 22-12-2013 o 23:34
kr.bi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2013, 23:32   #1432
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,166
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

aktywowałeś USB ELMConfigiem?

zamiast miliona przejściówek lepiej byłoby poprostu przylutować 4 przewody z oryginalnego kabelka do przewodów z odpowiedniej wtyczki
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2013, 23:43   #1433
kr.bi
ford::advanced
 
Avatar kr.bi
 
Imię: Krzys
Zarejestrowany: 21-08-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Pb 140 Qńa
Rocznik: 2009
Postów: 301
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
aktywowałeś USB ELMConfigiem?
tak 0.2.6; CCC Buetooth Handsfree=BT/VC High + BT Audio + USB.
w tymże wątku nie doczytałem, aby coś innego jeszcze potrzebne było do zmian, chyba że o czymś nie wiem

...
przeglądam możliwe ustawienia CCC i na Page 4 widzę:
Audio AUX-input=(Without Auxilary Audio Input, With Auxilary Audio Input)
czy tutaj powinienem wybrać 2 wartość ?

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zamiast miliona przejściówek lepiej byłoby poprostu przylutować 4 przewody z oryginalnego kabelka do przewodów z odpowiedniej wtyczki
wiesz, też tak pomyślałem. I zrezygnowałem, bo jeśli "okaże" się że USB jest walnięty, to taniej wyjdzie mnie nabyć 112 8M5T z jakimś "kosmicznym" językiem niż ładować prawie 300 PLN Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w kabelek ...
a pena wpinałem też bezpośrednio w "tą" przejściówkę
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
(z pominięciem przejściówka2->oryginalny kabel USB ) i rezultat nie zmieniał się.
Jak widać na zdjęciu jest to krótki i prosty kabelek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez kr.bi ; 22-12-2013 o 23:54
kr.bi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2013, 00:26   #1434
rmkk
ford::beginner
 
Imię: Radim
Zarejestrowany: 30-10-2013
Skąd: Praga, Czechoslowacia
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 19
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Szanowni Państwo ,

mam Mondeo MK4 2007. Właśnie zmienił antenę GPS ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) , i pomyślałem, że rozwiąże problem z BT. Ale nie mam szans bo mnie brakuje wiedzy .

Mój problem polega na tym
-Mam originalne radio Blaupunkr NX z nawigacja
-Mam originalne BT Nokia 7S7T-19G488-BE
-Telefon jest sparowany, odbiera połączenia i nawiązuje połączenia bez problemow
- ALE nie działa mikrofon!!! Dlatego nie słychac mojego głosu, i kontrola glosowa nawigacji i telefonu nie działa .

Więc zamówiłem mikrofon z e-bay. Wymieniłem, ale nadal nie działa.

Więc myślę, że problem moze byc gdzieś po drodze w odłączonym złączu kablowym.

Wiem, że poprzedni właściciel całkowicie zmienił NX radio. I myślę, że ktoś gdzieś zapomniał podłączyć mikrofon.

Potrzebuję pomocy , bo nie wiem ...
- Okablowanie mikrofonu prowadzi bezpośrednio do radia lub najpierw do urządzenia BT ?
- Którędy prowadzi okablowanie mikrofonu do radia? w kolumne sterownika lub pasażera ?
- są wzdłuż drogi dodatkowe złącza, które mogą być odłączone ?
- Zgadl by ktos, gdzie może być problem ?

Dziękuję bardzo.
rmkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2013, 07:37   #1435
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,166
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

schematy w tym wątku przewijały się już - ze 2-3 strony temu opisałem podłączenie do nx'a modułu BT, które robiłem koledze
teraz potrzebujesz poprzekladać piny, polutować i na koniec aktywować navi ELMConfigiem
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2013, 17:25   #1436
rmkk
ford::beginner
 
Imię: Radim
Zarejestrowany: 30-10-2013
Skąd: Praga, Czechoslowacia
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 19
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Czy ktoś może mi doradzić, jak odłączyć całą wiązkę przewodów z radia NX ?

Dziękuję bardzo
rmkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2013, 18:54   #1437
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Trzeba wcisnąć zapadkę znajdującą sie na środku złącza elektrycznego,jest ona pod dzwigienką,następnie pociągnąć dzwigienkę(jest ona w kształcie litery U) w stronę przewodów elektrycznych przychodzących do złącza elektrycznego tegoż radia.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2013, 11:59   #1438
marek197879
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-11-2013
Skąd: łódż
Model: s-max
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2008
Postów: 100
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

witam trochę mi zajęło przeczytanie i chciałbym potwierdzić kilka faktów mam s-max z 2008 tytanium narzazie jest jest radio sony z bt/vc w drodze nx

1) jak masz convers+ z softem 805 do 815 to nie było możliwości instalacji usb a teraz za pomocą kolegi mayaka(do którego na pewno sie wybiorę na początku stycznia) jest juz taka możliwość?
2) jak masz blaupunkta nx to zakup modułu bt 212 jest bez sensu bo i tak polskiego nie będzie gdyż język domyślnie jest zawsze pobierany z nx?
3) nie znalazłem info na ten temat ale czy gniazdo usb może też służyć jako ładowarka do telefonów ?
4) czy jest możliwość ze samochód z początku 2008 roku mimo, ze nie ma usb zamontowanego miał założony moduł 112 z usb(którego nie wyciągnęli do schowka) czy to na pewno będzie 488
5) czy przy balupunkcie nx tez trzeba zwracać uwagę na wersje oprogramowania przy ewentualnym zakupie bt/vc usb czy tylko przy radiach bez navi?
marek197879 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2013, 13:20   #1439
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,027
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

1) jak masz convers+ z softem 805 do 815 to jest możliwości instalacji usb, ale na conversie nie są wyświetlane nazwy utworów z pena
2) jak masz blaupunkta nx i tak polskiego nie będzie gdyż język domyślnie jest zawsze pobierany z nx - prawda
112 to oznaczenie modułu z USB,
język modułu oznacza przedostatnia litera np. B- niemiecki
ostania litera oznacza wersję oprogramowania (czym wyższa tym nowszy soft) aktualnie to V
3) nie sprawdzałem
4) czy jest możliwość ze samochód z początku 2008 roku mimo, ze nie ma usb zamontowanego miał założony moduł 112 z usb(którego nie wyciągnęli do schowka) - producent jest oszczędny i za friko takich prezentów nie rozdaje na pewno będzie 488
5) czy przy balupunkcie nx tez trzeba zwracać uwagę na wersje oprogramowania przy ewentualnym zakupie bt/vc usb - nie
koledzy z forum podrzucą aktualizację do wersji V

Ostatnio edytowane przez artur1970 ; 28-12-2013 o 20:36
artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2013, 20:28   #1440
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,075
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał artur1970 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1) ...212 to oznaczenie modułu z USB,
język modułu oznacza przedostatnia litera np. B- niemiecki
ostania litera oznacza wersję oprogramowania (czym wyższa tym nowszy soft) aktualnie to V
...
Za wyjątkiem tego kawałka cała reszta opisu jest bardzo precyzyjna.
Co do tego fragmentu - moduł 212 oznacza jednocześnie moduł z USB i wielojęzyczny (w tym z językiem polskim). W jego przypadku ostatnie dwie litery nie mają znaczenia. Przedostatnia litera oznacza język tylko dla modułów 488 i 112. Ostatnia litera także jest istotna tylko dla modułów 488 i 112. Moduły 212 prawdopodobnie "żyły za krótko" by została zrobiona jakaś aktualizacja ich softu.

Co do prądu dostępnego z gniazda USB - nie sprawdzałem, a w specyfikacji brak info. Należy założyć, że do dyspozycji jest pewnie sporo poniżej 1A i tyle dostanie telefon do ładowania. Raczej oznacza to podtrzymanie działania telefonu niż faktyczne ładowanie baterii.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 28-12-2013 o 20:33
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.