Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-12-2014, 12:29   #141
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: montaż lamp xenonowych

Musisz wstawić xenony i wtedy próbować bo twoje obecne lampy skręcają sie na boki a xenony nie i stąd pewnie błąd i problem.

mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2014, 13:07   #142
noe1234
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 21-07-2012
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4 / Sierra
Silnik: 2.0 TDCI / 2.0 DOHC
Rocznik: 2008 / 1992
Postów: 35
Domyślnie

A widzisz może w tym błąd.
Ja myślałem że xenony będę się poruszać w każdą stronę.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
noe1234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2014, 13:09   #143
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: montaż lamp xenonowych

A masz już xenony,czy dopiero zamierzasz kupić ?
Jaki numer błędu wyskoczył jak wstawiłeś nowy moduł ?
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2014, 16:06   #144
noe1234
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 21-07-2012
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4 / Sierra
Silnik: 2.0 TDCI / 2.0 DOHC
Rocznik: 2008 / 1992
Postów: 35
Domyślnie

Xenony dopiero muszę kupić, numeru błędu niezauważyłem, gdzie mógłbym go odczytać, w kodach dtc?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
noe1234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2014, 16:10   #145
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: montaż lamp xenonowych

Odczyt błędów trzeba bylo dokonać przy pomocy elmconfiga w module HCM lub przy pomocy forscana
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2014, 17:26   #146
inqo
ford::beginner
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 03-12-2006
Skąd: Iława/Wejherowo
Model: Mondeo MKIV Titanium kombi
Silnik: 2.0 TDCI 143KM
Rocznik: 2008
Postów: 42
Domyślnie Odp: montaż lamp xenonowych

Panie i Panewki ;-)
Ja na Twoim miejscu zastanowiłby się nad wyminą halogenów na ksenonowe, poważnie.
W moim MK4 mam już zregenerowane odbłyśniki w tej firmie co w Auto Wszechświecie często piszą, soczewki dokładnie wymyte, palniki oryginalne Ostram XenStar (6 letnie), podróby Philips, Zwykłe No-Name 4300K i zawsze totalna kaszana.
Kilka lat temu w Mondeo MK1 jak wymieniłem całe lampy na Depo H7 + Philipsy Night Breaker + przekaźniki przy lampach i oddzielny obwwód zasilania, to światła miałem cud miód malina, najlepsze z wszystkich moich samochodów.
W Mondeo MK4 do tej pory to porażka, mija mnie poobijany Caddy i świeci lepiej.
Zostaje mi wymiana palników na nowe oryginalne, dziś zamawiam D1S Osram Night Breaker, podobno najlepsze palniki na Świecie ale komplet prawie 700zł. Jak to nie pomoże, to wymieniam całe lampy na zwykłe halogeny! Nie wiem o co kaman, ale przetwornica się nie zużywa, soczewki idealnie klarowne, lusterka odbijają nieziemsko (przed regeneracją myślałem, że są dobre ale po regeneracji widzę dużą różnicę), klosze nie zmatowione a ustawianie świateł ćwiczyłem już wielokrotnie.
Z ksenonami same problemy... nowe Mondeo jak będę kupował to halogen lub led.
__________________
Mk1 1.8 B 1995/1996, wersja limitowana SkyLight-elektryka, klima, szyberdach, 2poduszki, kolor ciemna zieleń-granat zależnie od światła
inqo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2014, 17:40   #147
Du_poid
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-02-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 298
Domyślnie Odp: montaż lamp xenonowych

Nie dziw się, że nie świecą dobrze, skoro wrzucasz tam samą chińszczyznę.

Miałem problem z ksenonami, w momencie kupna samochodu - prawie nie świeciły. Zregenerowałem odbłyśnik, wymyłem całą lampę, zamontowałem Osram 5500k i nie ma porównania z żadnym halogenem, powiem więcej z racji, iż mam styczność z nowymi Oplami, teraz nie widzę różnicy między Astra J czy Insignią ksenon a swoim.
Du_poid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2014, 18:05   #148
noe1234
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 21-07-2012
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4 / Sierra
Silnik: 2.0 TDCI / 2.0 DOHC
Rocznik: 2008 / 1992
Postów: 35
Domyślnie

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odczyt błędów trzeba bylo dokonać przy pomocy elmconfiga w module HCM lub przy pomocy forscana
Błędów po wymianie nie kasowałem, może to jest problem.
Spróbuje jeszcze raz wymienić moduł i sprawdzić błędy.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
noe1234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2014, 18:14   #149
noe1234
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 21-07-2012
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4 / Sierra
Silnik: 2.0 TDCI / 2.0 DOHC
Rocznik: 2008 / 1992
Postów: 35
Domyślnie

Cytat:
Napisał inqo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panie i Panewki ;-)
Ja na Twoim miejscu zastanowiłby się nad wyminą halogenów na ksenonowe, poważnie.
W moim MK4 mam już zregenerowane odbłyśniki w tej firmie co w Auto Wszechświecie często piszą, soczewki dokładnie wymyte, palniki oryginalne Ostram XenStar (6 letnie), podróby Philips, Zwykłe No-Name 4300K i zawsze totalna kaszana.
Kilka lat temu w Mondeo MK1 jak wymieniłem całe lampy na Depo H7 + Philipsy Night Breaker + przekaźniki przy lampach i oddzielny obwwód zasilania, to światła miałem cud miód malina, najlepsze z wszystkich moich samochodów.
W Mondeo MK4 do tej pory to porażka, mija mnie poobijany Caddy i świeci lepiej.
Zostaje mi wymiana palników na nowe oryginalne, dziś zamawiam D1S Osram Night Breaker, podobno najlepsze palniki na Świecie ale komplet prawie 700zł. Jak to nie pomoże, to wymieniam całe lampy na zwykłe halogeny! Nie wiem o co kaman, ale przetwornica się nie zużywa, soczewki idealnie klarowne, lusterka odbijają nieziemsko (przed regeneracją myślałem, że są dobre ale po regeneracji widzę dużą różnicę), klosze nie zmatowione a ustawianie świateł ćwiczyłem już wielokrotnie.
Z ksenonami same problemy... nowe Mondeo jak będę kupował to halogen lub led.
Ja właśnie dlatego zastanawiam się nad wymianą, bo światła według mnie są nie najwyższych lotów.
Jakich ja już nie kupowałem żarówek i cały czas czegoś mi brakuje.
Kasy na żarówki wydałem tyle, że napewno kupiłbym juz xenony :-)
Może zbyt wiele oczekuje.
Tak teraz pomyślałem że podjadę na jakąś stację diagnostyczną i niech sprawdzą mi te światła, może są rozregulowane, a ja się czepiam

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
noe1234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2014, 19:13   #150
inqo
ford::beginner
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 03-12-2006
Skąd: Iława/Wejherowo
Model: Mondeo MKIV Titanium kombi
Silnik: 2.0 TDCI 143KM
Rocznik: 2008
Postów: 42
Domyślnie Odp: montaż lamp xenonowych

Cytat:
Napisał Du_poid Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie dziw się, że nie świecą dobrze, skoro wrzucasz tam samą chińszczyznę.

Miałem problem z ksenonami, w momencie kupna samochodu - prawie nie świeciły. Zregenerowałem odbłyśnik, wymyłem całą lampę, zamontowałem Osram 5500k i nie ma porównania z żadnym halogenem, powiem więcej z racji, iż mam styczność z nowymi Oplami, teraz nie widzę różnicy między Astra J czy Insignią ksenon a swoim.

Przywracasz nadzieję kolego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zobaczymy, czy wydana kasa na palniki da pożądany efekt.
Co do chińczyków, naczytałem się tyle opinii, że takie dobre, że prawie nie widać różnicy... może rzeczywiście nie widać w porównania z zużytych palników 6-letnich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W trakcie Świąt dam znać jaki efekt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(A chciałem już kupić 2 lampy na H9....)
__________________
Mk1 1.8 B 1995/1996, wersja limitowana SkyLight-elektryka, klima, szyberdach, 2poduszki, kolor ciemna zieleń-granat zależnie od światła
inqo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk4 , mondeo , montaż , xenon



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.