Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-12-2015, 20:43   #1521
borut6
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Straszny wybór - poważnie. Ale jeśli to automat....ale jeśli możesz to automat i dołóż resztę - jeśli możesz...

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2015, 20:55   #1522
Skvarec
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 23-11-2015
Skąd: Rudnik
Model: Mondeo kombi
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

oba te elementy bo inaczej będziesz żałował... niestety...
Skvarec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2015, 21:06   #1523
PanPrzemek
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 07-09-2015
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 EB 160KM AT6
Rocznik: 2015
Postów: 23
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Zdecydowanie automat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Gdybym mial wybor, to oczywiscie doplacil bym TEZ do LEDow, ale klasyczne swiatla w MK5 sa calkiem niezle. W porownaniu do tych z MK4 jest zdecydowanie na plus. Zreszta ja uparlem sie na automat wlasnie po MK4 w manualnym dieslu. Mnie przesladuja korki, ale i w trase wydaje mi sie, ze warto, bo komfort jazdy zupelnie inny...
PanPrzemek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2015, 21:10   #1524
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

mam ledy ale jakbym stał przed takim wyborem wybrałbym automat zdecydowanie.

Bump: mam ledy ale jakbym stał przed takim wyborem wybrałbym automat zdecydowanie.
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2015, 21:43   #1525
kruger
ford::advanced
 
Avatar kruger
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Mondeo MK5 → Mondeo MK4
Silnik: EB 240KM, PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 426
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

LEDy fajna sprawa ale bez przesady, przydają się tylko po zmroku. Automat przyda się też w dzień. A jest moim zdaniem doskonały: szybki, płynny, nie myli się. Nie zastanawiaj się bo wybór jest oczywisty.
kruger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2015, 21:53   #1526
Touch'n'go
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 100KM EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 62
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Hehe, widzę, że automat przoduje choć LEDy depczą mu po piętach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tak myślałem, że to będzie jak wybrać którą rękę sobie obciąć.. Mam nadzieję, że albo wytarguję rabat który obejmie i jedno i drugie, albo firma da ciut większy budżet.

Mam jeszcze ciśnienie na przyciemnione szyby i czujniki cofania. Swoją drogą nie rozumiem jak to jest, że w wersji titanium są dodatki jak wypasiony "displej" z wykrywaniem znaków, asystent pasa, dostęp bezkluczykowy, grzane fotele.. a przy takim "kufrze" i kiepskiej widoczności do tyłu brak jest czujników, choćby tylnych.
Reszta bajerów z pakietów takich jak np automatyczna klapa mnie nie kręci, skoro nie działa na machnięcie nogą, nawigacja - wolę automapę, parkować auto samo nie musi bo sam to ogarniam całkiem sprawnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. itd.. czyli jakby było to fajnie, ale jak nie będzie to nawet tego nie zauważę. Elektryczne fotele i kolumna kierownicy.. no szczerze mówiąc, wsiadając po kimś to szybciej ustawiam fotel bez elektryki. Przydałby się adaptacyjny tempomat z monitorem martwego pola, ale przy tych cenach to odpada. Może chociaż Active City Stop, bo tani.. ehh.

Mam jeszcze możliwość wziąć focusa i dopchać go na maksa.. ale to wciąż będzie "tylko" foka! Jak już usiadłem w mondziu w salonie i przypasowałem się do niego to szybko się z niego nie wyleczę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeździłem kiedyś okazyjnie modeo mk3 i mk4 i oba bardzo mile wspominam, jechałem też focusem i choć świetnie się prowadził to wydawał mi się ciasny w środku, no i z zewnątrz mi się nie podoba, szczególnie kombi. Zero polotu. Dlatego będzie mondzio, i przygotowuję się do kompromisów. Nawet gdyby to miał być goły titanium to i tak wciąż kawał świetnej bryki! Przy moim obecnym służbowym wehikule (wstydzę się przyznać co to) to przechodzę upgrade jak z PKSa ogórka do pendolino.

Auto będę wybierał na przełomie luty-marzec, w styczniu poznam bardziej precyzyjny budżet na auto, później ostre negocjacje! Jest jeszcze dużo czasu, ale jak już wiem, że w ogóle będę miał szansę na mondzia, to taki elektryczny i nakręcony chodzę, że ho ho! Chłopaki, trzymajcie mnie! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Touch'n'go jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2015, 23:06   #1527
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Jesli Fucus lub Mondeo to oczywiscie Mondeo. Inny swiat.
Ktos pisal ze w MK4 w dieslu musial wachlowac. IMO to zalezy od silnika a wiec i skrzyni. Ja mam MK4 2.0 tdci i imo wcale nie jest zle. Moze z 1.8 bylo gorzej.
Ale przede wszystkim pisales ze robisz 50 tysi rocznie i to glownie w trasie. Wiec argument nadmiernego wachlowania przestaje byc aktualny.

Co do czujnikow: zwykle jestem hardcorowym zwolennikiem sztuki jazdy zamiast uzywania pomocy. Ale Przy tak duzym autem czujniki naprawde pomagaja i dodaja pewnosci.

LEDy same w sobie to klasa ktora wyroznia MK5. Ale jesli nie jezdzisz w nocy to nie musisz sie upierac. Ale na Boga: nie kupuj normalnych halogenow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2015, 12:04   #1528
pedroso
ford::advanced
 
Avatar pedroso
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-04-2015
Skąd: Jaworze
Model: MkV
Silnik: 2.0 203KM ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 302
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Może powinno to być w wadach wieku dziecięcego jednak mam 43k przebiegu i przy tylnych lampach odpada mi lakier Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. po obydwu stronach ciekawe co mi powiedzą na serwisie chyba "ojejku" mnie nie zadowoli.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg lampa.jpg (80.9 KB, 100 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez pedroso ; 16-12-2015 o 20:03
pedroso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2015, 12:34   #1529
Touch'n'go
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 100KM EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 62
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale jesli nie jezdzisz w nocy to nie musisz sie upierac. Ale na Boga: nie kupuj normalnych halogenow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli nie upierać się na LEDy ale omijać łukiem halogeny? Nie widziałem w cenniku stopnia pośredniego między nimi.. czy to sarkazm w stylu tekstu mojego dziadka "nie musi być MAŁO, byle było smacznie"? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do tej pory jeździłem tylko na halogenach, ewentualnie tych z soczewką i zawsze miałem niedosyt. Ostatnie 2 lata próbowałem sztuczek w stylu żarówek night breaker, różnica była ogromna ale przy braku świateł dziennych i ilości godzin ich świecenia (zazwyczaj niepotrzebnie w ciągu dnia) starczały najdłużej na pół roku. Teraz mam komplet zwykłych tungsramów i jak wyprzedzają mnie inne auta to przy ich oświetleniu drogi mam wrażenie, że jadę na postojówkach. Mondeo ma dzienne więc nawet night breakery przetrwałyby dłużej, pewnie nawet i 3-4 razy dłużej. Filmy na YT z testów świateł LED pokazują kolosalną różnicę in plus, koledzy potwierdzają... no kurde mam nadzieję, że dmucham na zimne i uda się je doposażyć.

Może i większość czasu jeździ się za dnia ale zimą dzień jest krótki a ja często kończę pracę w środku nocy. Najgorsza jest jazda przy dużym zmęczeniu w nocy w deszczu drogami "trzycyfrowymi" bez żadnego oznakowania poziomego - skrajni jezdni czy linii środkowej. Nawet jeśli to jest 1% jazdy to jeśli właśnie wtedy ma się pojawić ninja na poboczu w środku lasu to wolę go zauważyć parę metrów wcześniej. To samo zwierzaki. O ile nie raz udało mi się uniknąć kontaktu z lisem, sarenką czy dzikiem przez przyhamowanie i szybki unik, o tyle zawsze jak później odtwarzałem sobie nagranie z kamery DVR to widać było, że nadbiegał od boku na długo zanim ja go zauważyłem a widziałem go dopiero przy samej jezdni. Te LEDy wydają się bardzo dobrze doświetlać boki, zawsze to jest wtedy dodatkowe choćby pół sekundy na reakcję.

Co do automatu i wachlowania, nie mówię o różnicach benzyna diesel czy pojemność, każde auto po godzinnym staniu w korku generuje tą samą złość i drętwotę w lewej nodze od ciągłego "sprzęgło-jedynka-gaz-hamulec-sprzęgło-luz". Prywatnie jak w opisie mamy małe żwawe autko z super manualem które sprawia że banan nie schodzi mi z ust, manual ma swój klimat ale jako narzędzie do pracy stawiam na wygodę i tu AT umila życie bezsprzecznie. Ile bym w trasie nie jeździł to wciąż trafiam w korki, Warszawskie, Wrocławskie, Poznańskie, Krakowskie (chyba najgorsze..
) itd. Z racji zawodu często odwiedzam miejsca zaczynając lub kończąc w godzinach szczytu i ile bym w trasie nie nastukał km, to i tak często podróż zaczynam lub kończę w korku. Kiedyś trzaskałem po 100 tysięcy w fabii 1.2 HTP, da się.. ale to męczarniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przyszedł czas na odrobinę luksusu i stąd moje pompatyczne dywagacje :]

Dzięki za odpowiedzi, będę stawiał na automat, a jak się uda to i drugorzędnie ledy!

Co do parkowania, kiedyś szpanowałem idealnym parkowaniem na żyletkę w czym bądź gdzie bądź, ale się starzeję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. już nie to oko i ambicja, przywykłem do wygody korzystania z czujników i choć bez nich da się żyć, to po co się tak męczyć! wystarczy że jest ciemno, pada deszcz, lusterka zajdą solą po trasie i inne auta stoją jak popadnie, wtedy parkowanie takim długasem jest upierdliwe. A jeszcze miło jak po dźwięku czujników wiem ile zostawiam sobie miejsca na dostęp do bagażnika. Nadal dziwię się, że czujniki są traktowane przez producentów aut tej klasy jako dodatek premium nawet w fordzie mondeo w wersji titanium. To trochę jak żądanie dodatkowej opłaty za metalowe sztućce albo serwetki w eleganckiej restauracji..
Touch'n'go jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2015, 13:00   #1530
antekw
ford::amateur
 
Imię: antek
Zarejestrowany: 04-10-2015
Skąd: opole
Model: Mondeo
Silnik: 2
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał pedroso Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może powinno to być w wadach wieku dziecięcego jednak mam 43k przebiegu i przy tylnych lampach odpada mi lakier Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. po obydwu stronach ciekawe co mi powiedzą na serwisie chyba "ojejku" mnie nie zadowoli.
powiedzą "Made in Spain"
antekw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.