Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-12-2014, 16:02   #151
whiro
ford::average
 
Imię: adam
Zarejestrowany: 16-09-2014
Skąd: jaworzno
Model: focus mk2
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 137
Domyślnie Odp: Ile powinien palic 1.6 tdci 109 km

Tzn gratuluje ci powrotu np 500 km na trybie awaryjnym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. niektórzy widać tak lubią. jeśli byleś przy obróbce kilku softów to nie powiesz chyba że skłamałem?? Ja byłem przy zmianie programu na niejednym sterowniku a backupy robiłem własnoręcznie. sterownikami zajmuje się np u mnie koleś co wylewał asfalt na drodze a później przysiadł i się nauczył. Nawet żeby zupę ugotować trzeba mieć wiedze. co do tego nie ma wątpliwości. ale chyba nawet nie zdajesz sobie sprawy jak łatwo niekiedy soft oszukać prostymi trikami bo jak napisałem nic więcej tam nie ma tylko wejścia i wyjścia , po drodze np karty przerabiające sygnał analogowy na cyfrowy. Program jest ślepy bez kontaktu z rzeczywistością, a to robią czujniki. Wiadomo że coś tam jest zawsze na automatyce i dlatego ciekawe czy ma taki dpf sekwencje że wypala pomimo dobrych odczytów z czujników np raz na 3 miesiące czy na miesiąc a może po przejechaniu iluś kilometrów. Co do Grześka Heko to może on opowie jak ten program wygląda i np rozjaśni działanie wypalania dpf dokładnie. Może była by to ciekawa informacja. Wesołych.

Bump: I to jest właśnie dokładna odpowiedź. w tym wypadku wywiercenie dziury daje mi pewność że wypalał będzie tylko co 600 km i np mogę lać do zbiorniczka on zamiast eloys bo nie potrzebuje wypalać dpf. Operacja warta 100 zł a efekt dość znaczny. Chyba że jeszcze coś tam go będzie trzymać :/.

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak by sterownik wyzwalał regenerację tylko po danych z czujnika różnicy ciśnień, to byłoby wszystko proste jak d... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nawet przy całkowicie czystym DPF (albo założonym emulatorze, który właśnie oszukuje dane z czujników) sterownik i tak co ok. 600km inicjalizuje regenerację...dlatego międyz innymi, jazda z pustą puszką nie jest możliwa

whiro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2014, 22:40   #152
ropi
ford::beginner
 
Imię: Zdzisław
Zarejestrowany: 08-10-2014
Skąd: pomorskie
Model: ford focus
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 17
Domyślnie Odp: Ile powinien palic 1.6 tdci 109 km

Ludzie!!!
Jak to wszystko czytam to wychodzi mi , że czas sprasować mojego 7 letniego fokusa w kostkę i poszukać sobie dobrze utrzymanego Fiata 126p.
Hahahahahahaha nie dajcie się zwariować . Albo jeździ albo na złom.Nie może tak byc by producenci wyciągali od nas z kieszeni pieniądze na jakąś wyimaginowaną ekologię a właściwie ekodojenie klientów. Nie kupować i tyle.
Kupować auta tanie w eksploatacji (pozapaliwowej) i się nauczą.Mam z DPFem wszystko OK ale jestem pod wrażeniem tej lektury i wkrótce zaczynam wiercenie i sukcesywnie będę wyrzucać wszystko co wymusza idiotyczne wydatki.Auto ma jeździć i tyle!!!! STOP KOMPUTEROM !!!!

Bump:

Bump:
ropi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2014, 15:50   #153
specol
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-12-2014
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus 2 FL Trend
Silnik: 1.6 TDCi 109 ps (mod 131 ps)
Rocznik: 09.2009
Postów: 269
Domyślnie Odp: Ile powinien palic 1.6 tdci 109 km

Witam Wszystkich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sam stałem się posiadaczem Focusa z 1.6 TDCI (2009 r) hatchback z DPF

Co zaobserwowałem po przejechaniu 2 tys km, Wszystko zależy od stylu jazdy, jeżdzę głownie miasto (Poznań) lub trasy 100-200 km pół na pół. Na trasie spalanie przy jeździe emeryckiej do 100 km/h 4.9 (jadąc 3 osoby) Miasto jak mocniej się pociśnie 6.0 litra na 100.

jeżdzęna zwykłej ropie tankowanej na orlenie.

Tyle z moich dotychczasowych obserwacji. Pozd.
specol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2014, 16:09   #154
ropi
ford::beginner
 
Imię: Zdzisław
Zarejestrowany: 08-10-2014
Skąd: pomorskie
Model: ford focus
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 17
Domyślnie Odp: Ile powinien palic 1.6 tdci 109 km

Czy zauważasz moment wypalania się DPF-a?
ropi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2014, 16:34   #155
specol
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-12-2014
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus 2 FL Trend
Silnik: 1.6 TDCi 109 ps (mod 131 ps)
Rocznik: 09.2009
Postów: 269
Domyślnie Odp: Ile powinien palic 1.6 tdci 109 km

szczerze, to nie, ale muszę się tym zainteresować, auto ma org teraz 112 tys przebiegu (jak kupiłem miało 110) i nie wiem w jakiej kondycji jest DPF.
specol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2015, 20:47   #156
ropi
ford::beginner
 
Imię: Zdzisław
Zarejestrowany: 08-10-2014
Skąd: pomorskie
Model: ford focus
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 17
Domyślnie Odp: Ile powinien palic 1.6 tdci 109 km

Jednak wychodzi ,że mój Focus ; 1,6 ; 109KM ; automatic pali średnio 7,2l/100km .
ropi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2015, 18:34   #157
Johnny Bravo
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-07-2013
Model: Ford Kuga
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2016
Postów: 76
Domyślnie Odp: Ile powinien palic 1.6 tdci 109 km

Cytat:
Napisał specol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szczerze, to nie, ale muszę się tym zainteresować, auto ma org teraz 112 tys przebiegu (jak kupiłem miało 110) i nie wiem w jakiej kondycji jest DPF.
zależy w jakich warunkach wcześniej jeździło auto...jak zwiozłem swoje miało potwierdzone 103tyś a DPF zapchał się przy 110tyś
Johnny Bravo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2015, 21:37   #158
specol
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-12-2014
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus 2 FL Trend
Silnik: 1.6 TDCi 109 ps (mod 131 ps)
Rocznik: 09.2009
Postów: 269
Domyślnie Odp: Ile powinien palic 1.6 tdci 109 km

Cytat:
Napisał Johnny Bravo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zależy w jakich warunkach wcześniej jeździło auto...jak zwiozłem swoje miało potwierdzone 103tyś a DPF zapchał się przy 110tyś
Głownie autostrady, 90% trasa.

Z autem jest o tyle ciekawa historia, że w 2012 r. z przebiegiem 30 tys zostało sprowadzone do PL przez mojego wujka. Auto jeździło na wypożyczalni niecałe 2 lata. w grudniu 2014 auto miało przebieg 110 tys. Wiem, bo to moja dobra część rodziny(wiem wiem, zaraz piszecie że tylko na zdjęciu) ale mam potwierdzenie że przebieg jest 100% org.

Póki co dobijam do 120 tys (dużo jeżdżę) Jedyny problem jaki miałem to zapowietrzenie silnika, ponieważ raz z banki 50 l za szybko wlaliśmy z bratem paliwo i pompka el. nie nadążyła odprowadzać powietrza, tak sądze.

Spalanie obecnie mam identyczne jak podane 8 tys kilometrów temu.

I narazie zero problemów z DPF.

Z racji że auto zrobiło ponad 70 tys na auto stradach czy trasach poza miastem, liczę że DPF wytrzyma długo. Plus jak wielu użytkowników pisze, Dieslem trzeba mieć jedździć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozd.

Plus Jonny jak masz Fokę z 2005 roku to masz FAP(czyli mokry filtr) a nie DPF (suchy filtr) ten dugi podobno jest trwalszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez specol ; 24-03-2015 o 21:40
specol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2015, 21:50   #159
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Ile powinien palic 1.6 tdci 109 km

Cytat:
Napisał specol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedyny problem jaki miałem to zapowietrzenie silnika, ponieważ raz z banki 50 l za szybko wlaliśmy z bratem paliwo i pompka el. nie nadążyła odprowadzać powietrza, tak sądze.
Nie bardzo rozumiem co to jest zapowietrzenie silnika i nie bardzo rozumiem jak tankowanie samochodu powoduje cokolwiek?
A DPF i FAP to jedno i to samo urządzenie nie klasyfikowane tymi skrótami ze wzgledy na rozwiązania konstrukcyjne DPF to skrót anglojęzyczny,FAP to określenie z francuskiego

Ostatnio edytowane przez Matych ; 24-03-2015 o 21:54
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2015, 22:02   #160
specol
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-12-2014
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus 2 FL Trend
Silnik: 1.6 TDCi 109 ps (mod 131 ps)
Rocznik: 09.2009
Postów: 269
Domyślnie Odp: Ile powinien palic 1.6 tdci 109 km

Matych tak przy okazji dodałem jedną swoją przygodę kiedy po zatankowaniu z dużej banki ponad 50 l ( w zbiorniku nie było już prawie nic) miałem problem i auto stało 24h, co ciekawe po odstaniu tego czasu odpaliło bez problemu. Może mój mały skrót myślowy.

Co do nazewnictwa i pochodzenia skrótów, ok zgadzam się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale pisałem już w 5 tematach i wraz z portalem ETIs oraz wiedzą kolegów , własną mam potwierdzoną informacje iż posiadam "suchy" filtr DPF który z doświadczeń jest trwalszy od "mokrego: FAP z płynem ELOSEs czy jak to się pisze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez specol ; 24-03-2015 o 22:04
specol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.