Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-04-2010, 23:37   #161
colin23pl
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-04-2010
Model: Mondeo
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Stuki/skrzypienie w tylnym zawieszeniu.

Problem to stuki/skrzypienie w tylnym zawieszeniu mondeo sedan. Stuki występują przy najmniejszych nierównościach na drodze a skrzypienie przy większych nierównościach dziurach przejazdach przez progi zwalniające. Bylem z tym u kilku mechaników i nie pomogli.
Zostało wymienione: łączniki stablizatorów, gumy na stabilizatorach, tuleje tylnej belki, amortyzatory. Łącznie wydałem na to ok 2000 zł. Wymiany nic nie pomogły. Nadal występują stuki/skrzypienie w tylnym zawieszeniu.
Co to może być? Może już ktoś się z tym spotkał?

colin23pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2010, 23:55   #162
pawel2910
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-10-2009
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2008r
Postów: 101
Domyślnie Odp: Stuki/skrzypienie w tylnym zawieszeniu.

Posprawdzaj czy czasami ci coś w bagażniku nie stuka, lewarek, jakieś plastiki, linka od otwierania wlewu paliwa. Zobacz również czy linki od ręcznego nie stukają jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś. U siebie też szukałem przyczyny stukania, okazało się, że jest luz na kole i łożysko do wymiany.
pawel2910 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2010, 09:31   #163
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Aircross
Silnik: 1.6 PT Hybrid
Rocznik: 2023
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Stuki/skrzypienie w tylnym zawieszeniu.

a sprawdzałeś ten element
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2010, 09:40   #164
padi77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-08-2009
Skąd: Kraków
Model: Mondeo (mk2)
Silnik: 2.0 16V Zetec
Rocznik: 2000r
Postów: 247
Domyślnie Odp: Stuki/skrzypienie w tylnym zawieszeniu.

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a sprawdzałeś ten element
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
popieram kolege, mnie tez sie zdaje ze to poduszka. zapodaj jej cos smarujacego, choc by wd40 na stuki nie poradzi ale skrzypienie przejdzie, a jesli tak to masz pewnosc ze to poduszka do wymiany. a na stuki czasem pomaga dokrecenie. pozdro
padi77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2010, 10:09   #165
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Stuki/skrzypienie w tylnym zawieszeniu.

a ja proponuje koledze użyć szukajki bo temat rzeka, mnóstwo info znajdziesz odn swojego problemu, przede wszystkim sprawdź linki ręcznego bo się wypinają przy tylnych kołach z mocowań i stąd te stuki
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2010, 12:39   #166
colin23pl
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-04-2010
Model: Mondeo
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Stuki/skrzypienie w tylnym zawieszeniu.

Sprawdzę te poduszki. Linki od ręcznego to raczej nie bo ostatnio wymieniał linkę w jednym kole i jest dobrze zamocowana. A stuki/skrzypienie występuje z dwóch stron. A tematu szukałem ale nie znalazłem dokładnie takich objawów. Zobaczę co z tymi poduszkami.
colin23pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2010, 21:10   #167
mordor81
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2007
Skąd: Regut/Celestynów
Model: Ford Mondeo/Ford Taunus 79'
Silnik: 1.8 i 2.0 V6
Rocznik: 2002 i 1979:)
Postów: 57
Domyślnie Odp: stuki z tyłu

ja mam ten sam problem. Generalnie wymieniłem całe tylne zawieszenie - wahacze, gumy, łączniki itp itd za ponad 3500zł... Wszystko jest sztywne jak cholera a nadal coś wali.
Nie sprawdzełem jeszcze tych linek ręcznego- w poniedziałek będę wiedzial czy to to czy nie to. Wykluczam rzeczy w bagażniku, koło zapasowe lub inne rzeczy znajdujące się w poblizu bo wyjałem wszystko i dalej wali. Tylko mysle, że moje stuki i odjeżdzanie tyłu mondka to 2 oddzielne sprawy.Dodam, że amorki też są ok.
Stuki są kilkukrotne, jakby cos sprężynowało i waliło 2-3 razy o konstrukcję- wygląda mi to w tej chwili na tą cholerną linkę..
Odjeżdzanie tyłu - nie mam pojęcia czemu tak jest, a do tego kilku mechaników u ktorych byłem, łącznie z serwisowymi z duuuuużym doświadczeniem nie byli w stanie określić co to jest.

Jak znajde przyczyne- dam znaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Robert
mordor81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2010, 21:23   #168
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: stuki z tyłu

a moze zbierznosci brak? nie wiem czy z tylu w mondeo sie reguluje ale byc moze to ma zwiazek z rzucaniem tylu. ja co prawda mialem stuki z przodu i tez nie mozna bylo okreslic co to, szukalo 4 mechanikow i nic, dopiero po ponad godzinie spedzonej na szarpakach okazalo sie ze klocki sa do wymiany bo lataly w jazmach.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2010, 11:12   #169
mordor81
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2007
Skąd: Regut/Celestynów
Model: Ford Mondeo/Ford Taunus 79'
Silnik: 1.8 i 2.0 V6
Rocznik: 2002 i 1979:)
Postów: 57
Domyślnie Odp: stuki z tyłu

też myślałem, że to kloce i wczoraj założyłem nowe tarcze + nowe kloce z tyłuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Niestety- to samo. Jutro pokombinuje z linką, bo to w tym momencie najbardziej prawdopodobne.

Zbieżność miałem ustawianą po wymianie zawieszenia - niestety to latanie tyłu musi powodować cuś innegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Troche strach tym będzie jeździć w zime- ale za to będzie dużo adrenalinyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

R.
mordor81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2010, 17:43   #170
bambelo
ford::advanced
 
Avatar bambelo
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 11-05-2008
Skąd: SZCZECIN
Model: HONDA ACCORD + Mondeo mk3
Silnik: i-VTEC
Rocznik: 2005
Postów: 354
Domyślnie Odp: stuki z tyłu

mordor81 - nie chcę Ciebie zmartwić ale czytam jakie masz objawy stuków a są to prawdopodobnie takie jakbyś woził w bagażniku deski i one podskakiwały na wyboju to z bardzo dużym prawdopodobieństwie bedzie to jednak linka od ręcznego...zepnij ją do wahacza plastikową zapinką do kabli i możliwe że niepotrzebnie wydałeś tyle kasy - ale tył już będziesz miał z głowy na dłuuuugi okres z głowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bambelo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.