Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-11-2018, 18:07   #11
tkropiel
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 10-10-2018
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 3
Domyślnie Odp: Czujnik ciśnienia paliwa na szynie CR - tryb awaryjny

Cześć,

U mnie też były wtryskiwacze. Następnego dnia po moim poprzednim poście zrobiłem test przelewowy. Wyniki są następujące
1. 60ml
2. 10ml
3. 55ml
4. 60ml
Pomiar wykonałem dwukrotnie, raz dla obrotów biegu jałowego, drugi raz przy 2000 obr/min. Czas obu testów wynosił 60s potem musiałem przerwać bo zapełniły mi się menzurki.
Jak widać trzy wtryskiwacze uszkodzone, były całkowicie otwarte na przelew, jeden tylko sprawny. Na usterkę wpadłem podczas obserwacji krzywej ciśnienia przy odpalaniu, była zbyt pozioma, a silnik nie odpalał z tzw. półobrotu, Przez chwilę musiał pokręcić aby napełnić szynę CR wymaganym ciśnieniem. Po wymianie trzech zaworków przelewowych problemy zniknęły, a przelewy po 4 minutach wynoszą około 30ml dla dowolnych obrotów.

Wiem że to niestety wróci, pytanie tylko kiedy. Zaworki nie zużyły się same z siebie, były po prostu zanieczyszczone. Pytanie tylko co generuje opiłki, pompa? Na razie nie panikuję, ale czuję że czeka mnie regeneracja pompy i płukanie całego układu.

tkropiel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2019, 18:49   #12
LBJ
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 28-08-2017
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Czujnik ciśnienia paliwa na szynie CR - tryb awaryjny

Cytat:
Napisał sucof33 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć, mam takie pytanie , mam identyczne objawy jak koledzy powyżej takie same kody dtc , tzn jazda spokojna niema błędów , ale wystarczy mocniej pocisnąć i auto przechodzi w tryb awaryjny na chwilę traci moc ale zaraz ją odzyskuje i do ponownego uruchomienia już to się nie powtórzy. Teraz moje pytanie czy próba przelewowa pokaże który wtrysk jest uszkodzony , bo jeśli doborze zrozumiałem to wtrysk nie działa tylko pod podwyższonym ciśnieniem .
Pacjent to focus mk3 2.0 tdci 163hp przebieg 178tys

EDIT 1
Wykonałem test przelewowy i wyszło ze 3 wtryski są ok tzn przez 1min przy 2tys podały ok 20ml a 1 podał ponad 100ml . Zamawiam 1 szt i zobaczę jakie będą efekty .

EDIT 2
Wtrysk wymieniony , problem usunięty . Nowego\ sprawnego wtryskiwacza nie trzeba kodować , pcm sam przeprowadzi auto adaptację podczas jazdy , jedynie jeśli kupujemy używany wtrysk trzeba zapatrzeć się w nową miedzianą uszczelkę. Czas wymiany 1 szt ok 30min.
Również, dłuższy czas borykałem się z identycznym problemem. Falujące obroty w pewnym zakresie oraz odcinka przy gwałtownym przyśpieszaniu.
Wymieniłem filtr paliwa - bez efektu, czujnik ciśnienia paliwa na szynie wtryskowej - bez efektu. Dopiero na próbie przelewowej wyszło, że uszkodzony jest 1 wtryskiwacz. Wymieniłem na drugi i tak jak kolega sucof33 pisał, nie było potrzeby adaptacji wtryskiwacza. Auto w końcu jeździ.
LBJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2020, 12:07   #13
-fred-
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 20-03-2017
Skąd: Chełmża
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCi 140
Rocznik: 2010
Postów: 40
Domyślnie Błąd P0002

Rodzaj usterki 84
Sygnał poniżej dopuszczalnego zakresu
Status 28

Prędzej jeszcze pojawiało się P1168 -czujnik ciśnienia paliwa w szynie paliwowej - wskazania w dolnym zakresie

Pacjent mondeo MK4 między lift
2010 silnik 2.0 140km
Odczyt w asso
Stawili diagnozę wymiana pompy wysokiego ciśnienia 5000zł na początek można wymienić regulator 1200 zł

Objawy spadek mocy komunikat usterka silnik zapala się kontrolka ESP
zatrzymuje się wyłączam samochód wszystko ok jadę dalej trochę przyspieszę ponownie to samo... Nie za każdym razem...

Regulator sam wymieniłem 300zł Delphi
Pompy sam nie zrobie


Czy macie pomysły albo wskazania co to może być innego bo nie koniecznie ufam asso bo jak raz u nich byłem to mi powiedzieli że nic się nie dzieje... Dodatkowo 3000zl za pompę w necie tak słabo trochę mi się robi aby zapłacić no chyba że będzie trzeba...

Pierwsze moje podejrzenia padły na wtryski no ale niby wszystko ok
-fred- jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2020, 12:24   #14
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,556
Domyślnie Odp: Błąd P0002

Zacznij od filtra paliwa (może być zapchany) i obejrzyj stary czy nie ma tam gratisów z padającej pompy
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2020, 13:16   #15
-fred-
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 20-03-2017
Skąd: Chełmża
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCi 140
Rocznik: 2010
Postów: 40
Domyślnie Odp: Błąd P0002

Hmmm za 3k km do wymiany jest komplet oleje filtry...
Ok 6-7 miesiecy temu było wymieniane wszystko bo błąd się pojawiał o wycieku paliwa
Sugestia dobra zrobi sie...
-fred- jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2020, 13:42   #16
-fred-
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 20-03-2017
Skąd: Chełmża
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCi 140
Rocznik: 2010
Postów: 40
Domyślnie Odp: Błąd P0002

Po wymianach serwisowych dalej to samo...
Zamówiona pompa zobaczymy czy to to czy trzeba będzie szukać dalej.

jedno spostrzeżenie mogę jechać i 150 nic się nie stanie nie wyświetli się błąd ale jeśli w tym samym czasie zacznie się wypalać DPF to mogę jechać i 60 a jak tylko dodam gazu błąd się pokaże
-fred- jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2020, 13:07   #17
-fred-
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 20-03-2017
Skąd: Chełmża
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCi 140
Rocznik: 2010
Postów: 40
Domyślnie Odp: Czujnik ciśnienia paliwa na szynie CR - tryb awaryjny

Okazało się ze pompa została wymieniona dobra na dobrą... bo błąd dalej się pojawia... teraz czas na wtryskiwacz...
-fred- jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2020, 18:31   #18
Rajmi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-11-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 16
Domyślnie problem z odpalaniem, niskie ciśnienie na szynie.

Po regeneracji pomy i wtryskow nie mozna odpalic auta na rozrusznik. Po podaniu plaka odpala i pracuje bez zadnego problemu. Sprawdzilem juz wiekszosc tego co sie da w latwy sposob, a auto nadal nie pali. Po odpaleniu na plaka mam tylko blad niskiego cisnienia w szynie paliwowej (zarejestrowany ale nieobecny w momencie odczytu). Przy podlaczonym komputerze, w trakcie rozruchu pokazuje ledwie 30 do 50 barow w szynie. Jak silnik chodzi wszystko jest w normie cisnienie w szynie od 300 barow na jalowym do okolo 2000 w trakcie jazdy. akumulator ok. rozrusznik kreci do okolo 400-500 obrotow na silniku wg kompa wiec tez jest ok. Przelew calkowity ze wszystkich 4 wtryskow wyszedl ponizej 20ml/min wiec nie sprawdzalem kadego wtrysku z osobna. Skoro w trakcie pracy silnika odczyty na kompie sa w normie to czujnik cisnienia i regulator na pompie tez sa raczej ok. O co tu chodzi? Pisalem wczesniej w innym temacie lecz bez odpowiedzi. Wszyscy lepiej zorientowani nadal na wakacjach albo nikt nie wie co jest grane. Moze ktos ma jakies pomysly, bo ja jestem nadal w kropce?
Rajmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2020, 07:41   #19
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,345
Domyślnie Odp: Czujnik ciśnienia paliwa na szynie CR - tryb awaryjny

Jesteś pewny że nie cofa się paliwo?
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2020, 19:38   #20
Rajmi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-11-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 16
Domyślnie Odp: Czujnik ciśnienia paliwa na szynie CR - tryb awaryjny

Trudno powiedzieć czy paliwo się cofa ale raczej nie. Na powrocie założyłem kawałek przezroczystego wezyka i mały filtr paliwa i tu wszystko stoi jak trzeba. Na przewodzie zasilającym są przezroczyste oczka i tutaj też widać paliwo. Jedynie jak rozlaczylem przewody przelewów na wtryskach to paliwo zaczęło się cofać do zbiornika obydwoma przewodami, zasilającym i zwrotnym. To samo po rozszczelnieniu powrotu. Na pompie nie powinno być jakiegos zaworu zwrotnego? To że paliwo się cofa powrotnym to rozumiem ale w zasilającym chyba powinno stać. Jakieś pomysły?
Rajmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.