Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-08-2016, 20:43   #11
Eatal
ford::average
 
Avatar Eatal
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-06-2016
Skąd: WLKP
Model: Ford S-Max TitS automat
Silnik: 2.2 TDCI 200KM AT
Rocznik: 2013
Postów: 160
Domyślnie Odp: P0045&P0047 Uklad napedowy. Brak mocy.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ano zachcialo mi sie porzadek w historii auta trzymac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zostawiam w Auto WATIN ASO, poki co, bo jak napisalem boje sie w nowym miejscu zaczynac od poczatku... No i auto jest "rozgrzebane" wiec wiec musialaby byc laweta...

Mnie tylko nurtuje, czy jeżeli Turbotech też nie będzie mieć narzedzi do regeneracji tej konkretnej turbiny (jak Turbo-Tec z Jaworzna), to czy kupować regenerowaną czy nową? Jakieś plusy/minusy obydwu rozwiązań (poza ceną oczywiście)?

Hmmm:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

__________________
Dzieciowóz z charakterem: Ford S-Max 2.2 TDCi 200KM AT Titanium S

Ostatnio edytowane przez Eatal ; 17-08-2016 o 20:50
Eatal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2016, 20:50   #12
lolot
ford::average
 
Avatar lolot
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-05-2015
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 53
Domyślnie Odp: Bledy P0045 i P0047. Brak mocy. Geometria łopatek i regeneracja trubiny?

Kurcze ciężko cokolwiek doradzić,spora różnica w cenie,nigdy bym nie pomyślał że turbina od 2.2 jest taka ciężka do zregenerowania.
lolot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2016, 20:56   #13
lolot
ford::average
 
Avatar lolot
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-05-2015
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 53
Domyślnie Odp: Bledy P0045 i P0047. Brak mocy. Geometria łopatek i regeneracja trubiny?

Ale...Jeżeli dadzą Ci gwarancję na regenerowaną to ja bym się chyba na tą opcję skłonił,jeżdżę służbowym peugeotem, 2 lata temu regenerowali turbinę i już nalatałem na niej 120 tys i śmiga😀
lolot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2016, 21:26   #14
Eatal
ford::average
 
Avatar Eatal
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-06-2016
Skąd: WLKP
Model: Ford S-Max TitS automat
Silnik: 2.2 TDCI 200KM AT
Rocznik: 2013
Postów: 160
Domyślnie Odp: P0045&P0047 Uklad napedowy. Brak mocy.

Turbotech daje 6mcy gwarancji:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jak najlepiej cisnąć ASO by ustalił przyczynę tak szybkiego zużycia turbospręzarki? Nie chcę leczyć objawów, nie chcę też w ciemno zakładać, że to zużycie materiału...
__________________
Dzieciowóz z charakterem: Ford S-Max 2.2 TDCi 200KM AT Titanium S
Eatal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2016, 07:23   #15
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: P0045&P0047 Uklad napedowy. Brak mocy.

Ten Watin to wstyd!

3500 netto? Jakiś kosmos! Zrobienie hybrydy w Perun Turbo o lepszej wydajności i większej trwalości niż fabryczna to poniżej 2k. Heko hybrydy robi właśnie w Perunie.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2016, 07:49   #16
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: P0045&P0047 Uklad napedowy. Brak mocy.

Cytat:
Napisał Eatal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
UPDATE (2016-08-17):


Trochę też mnie dziwi milczenie forumowiczów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. żeby sam do siebie pisać forum nie potrzebuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale czytamy na bieżąco twoją przygodę i trzymamy kciuki. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sorry za ot.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2016, 10:12   #17
Eatal
ford::average
 
Avatar Eatal
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-06-2016
Skąd: WLKP
Model: Ford S-Max TitS automat
Silnik: 2.2 TDCI 200KM AT
Rocznik: 2013
Postów: 160
Domyślnie Odp: P0045&P0047 Uklad napedowy. Brak mocy.

Aktualizacja 18.08.2016:

Telefon o 11:00 to Turbotechu: "Turbina nie doszla."

Telefon do ASO Auto WATINu - pani (nie pamietam imienia) "sprawdze u mistrza Grzegorza i oddzwonie".

Oddzwania: "Wyszla dzis o 7:45".

Mieli wyslac we wtorek (dzis czwartek). [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Za pare godzin zadzwonie do Turbotechu ponownie...

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten Watin to wstyd!

3500 netto? Jakiś kosmos! Zrobienie hybrydy w Perun Turbo o lepszej wydajności i większej trwalości niż fabryczna to poniżej 2k. Heko hybrydy robi właśnie w Perunie.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Perun - juz mi sie podoba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To sa ci, @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tylko nie wymieniaja Forda... Jest za to Volvo...
Zobaczymy co powie Turbotech, wtedy sie do tych odezwe.

Co to znaczy "wieksza wydajnosc"? Wiecej KM czy Nm? Mniejsze spalanie? Mniejszy halas przy tej samej mocy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.?

Wieksza trwalosc: jakos zabezpieczaja elementy turbiny czy wstawiaja inne, precyzyjniej wykonane? Z innych materialow?

Cytat:
Napisał wojtekn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale czytamy na bieżąco twoją przygodę i trzymamy kciuki. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sorry za ot.
No, może przesadziłem z tym zalem, ale przyznam, zem nie bardzo w nastroju...
__________________
Dzieciowóz z charakterem: Ford S-Max 2.2 TDCi 200KM AT Titanium S

Ostatnio edytowane przez Eatal ; 18-08-2016 o 10:50
Eatal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2016, 10:49   #18
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: P0045&P0047 Uklad napedowy. Brak mocy.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tak to ci. Robili turbo do Fordów. Na forum jest kilka.

Wyższa trwałość dzięki lepszym materiałom. Solidniejsze łożyska, kute koła itp.
Większa wydajność dzięki innemu kołu kompresji. Turbo może (ale nie musi) podać większe ciśnienie.

A ten Watin to znowu: no comments. Problem doskonale rozumiem. U mnie wymiana silnika może i przebiegła zupełnie bezproblemowo ale nie dość, że byłem bez samochodu, zapier. w robocie, ciągłe delegacje to załatwiałem wszystko sam. Od szukania silnika, transportu przez podłączanie forscana. Czerwiec miałem straszny. W drugim samochodzie do tego zepsuła się klima. Wymieniłem wszystko co można było oprócz parownika wewnątrz kabiny. Wykonałem z 10 telefonów czy ktoś się podejmie i wszyscy, że w sezonie to nikt nie będzie kokpitu zdejmował bo wolą nabić i skasować. Ostatecznie sam musiałem zrobić po nocach i udało się wymyślić patent bez zdejmowania deski. Eatal, znam ból doskonale. Ciągle jeszcze odsypiam ten czas.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2016, 11:17   #19
mkk1
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-12-2011
Skąd: Krk
Model: mk4
Silnik: 2,0 195@405 , Heko power :)
Rocznik: 2011
Postów: 165
Domyślnie Odp: P0045&P0047 Uklad napedowy. Brak mocy.

Zakładam że dostałeś diagnozę na piśmie i jak się pomylili to kasę oddadzą ?
mkk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2016, 12:59   #20
Eatal
ford::average
 
Avatar Eatal
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-06-2016
Skąd: WLKP
Model: Ford S-Max TitS automat
Silnik: 2.2 TDCI 200KM AT
Rocznik: 2013
Postów: 160
Domyślnie Odp: P0045&P0047 Uklad napedowy. Brak mocy.

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tak to ci. Robili turbo do Fordów. Na forum jest kilka.

Wyższa trwałość dzięki lepszym materiałom. Solidniejsze łożyska, kute koła itp.
Większa wydajność dzięki innemu kołu kompresji. Turbo może (ale nie musi) podać większe ciśnienie.

A ten Watin to znowu: no comments. Problem doskonale rozumiem. U mnie wymiana silnika może i przebiegła zupełnie bezproblemowo ale nie dość, że byłem bez samochodu, zapier. w robocie, ciągłe delegacje to załatwiałem wszystko sam. Od szukania silnika, transportu przez podłączanie forscana. Czerwiec miałem straszny. W drugim samochodzie do tego zepsuła się klima. Wymieniłem wszystko co można było oprócz parownika wewnątrz kabiny. Wykonałem z 10 telefonów czy ktoś się podejmie i wszyscy, że w sezonie to nikt nie będzie kokpitu zdejmował bo wolą nabić i skasować. Ostatecznie sam musiałem zrobić po nocach i udało się wymyślić patent bez zdejmowania deski. Eatal, znam ból doskonale. Ciągle jeszcze odsypiam ten czas.
Przy wymianie silnika i probie samodzielnego koordynowania takiej naprawy to miesiac uziemienia zrozumialy...

Ja oddalem do ASO w nadziei, ze za $$$ bedzie szybko i rzetelnie...

Posypalo mi sie dolozenie haka, posypalo sie zabezpieczenie lakieru Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał mkk1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zakładam że dostałeś diagnozę na piśmie i jak się pomylili to kasę oddadzą ?
Patrz nizej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Aktualizacja 14:00:

Turbotech po 1-2h od dostarczenia turbiny: "parametry turbiny super, sucha, dobrze wywazona, geometria poprawna, mechanicznie calkowicie sprawna, natomiast zepsuta jest elektronika od sterowania zaworem. Nie do naprawy "nigdzie na swiecie", bo za nowa turbina, nie jest jeszcze rozpoznana, nie ma tej elektroniki nigdzie dostepnej...

Zla wiadomosc wiec taka, ze turbina nieregenerowalna.

Dobra taka, ze awaria nie miala przyczyny mechanicznej, zwiazanej z silnikiem, a jest "tylko" awarią eksploatacyjną... To moj wniosek. Poprawny?

Ok 16:00 ma dostac wycene nowej turbiny.

Szykuje sie wiec gruba kasa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Dzieciowóz z charakterem: Ford S-Max 2.2 TDCi 200KM AT Titanium S
Eatal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.