Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-11-2013, 17:52   #11
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,550
Domyślnie Odp: Centralny zamek

Moduł jest w schowku pasażera: otwieramy schowek i na ściance po prawej stronie jesr przykręcony 2 wkrętami, w zależności od wersji będzie na nim różowa lub biała nalepka i jedna lub dwie wtyczki

__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2016, 10:30   #12
Piotr_t
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 02-07-2016
Model: Ford
Silnik: D
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: Centralny zamek

Witam,
Niedawno zakupiłem Ford Focus Mk1 z 2000 r. Okazało się, że mam problem z centralnym. Moduł jest siemens z różową nalepką. Poczytałem trochę i wiem, że to oryginał jednak sterowanie jest z pilota nie w kluczyku wiec już zgłupiałem. Centralny raz otwiera a raz nie. Z kluczyka otworzy ale trzeba nieźle się nakombinować i to też nie zawsze. Baterie w pilocie są dobre, sprawdziłem też bezpiecznik. Nie wiem gdzie mam szukać przyczyny. Błagam o pomoc - ostatnio stałem 45 min pod autem i dopiero otworzył co robić??
Piotr_t jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2016, 21:42   #13
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Poznań
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Centralny zamek

A z kluczyka nie otwiera?? masz alarm?
J@colo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2018, 17:49   #14
KobraR
ford::amateur
 
Imię: rafał
Zarejestrowany: 09-03-2018
Skąd: Kielce
Model: Focus Mk1
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 1
Exclamation Nie odpala i nie działa zamek centralny

Witam

Mam problem, mianowicie kilka dni temu pojechałem do sklepu i wszystko było ok. Po wyjściu nie mogłem otworzyć samochodu pilotem, otworzyłem kluczykiem i przy próbie zapalenia silnika nie chciał odpalić.

Samochód kręci normalnie.Akumulator jest sprawny.Wymiałem baterię w kluczyku.Sprawdzałem bezpieczniki.Podczas próby odpalenia samostartem łapie na moment i gaśnie.Znajomy mechanik podpiął komputer i pokazuje błąd że pompa paliwa jest zwarta z plusem. Mówi że to pewnie wina pompy. Gdyby to sama pompa to zamek centralny raczej powinien działać ? Gdy naciskam kluczykiem otwarcie lub zamknięcie drzwi to słychać tylko przeskakiwanie w (chyba to) module komfortu (za schowkiem).

Jakieś rady? Może ktoś miał podobny problem? Z góry dziękuję.
Ford Focus mk1,1.6 benzyna
KobraR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2018, 21:14   #15
felek666
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-06-2018
Model: mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 7
Domyślnie Odp: Nie działa centralny zamek

Odgrzeję kotleta, samochód dziewczyny ford focus mk1, nie działa centralny z pilota, nie działa z kluczyka, nie działa otwieranie klapy z przycisku w kabinie, pilot sprawdzony przez kolegę co się zajmuje elektroniką ale nie ma na więcej czasu, czy winny może być sterownik centralnego ten przykręcony za schowkiem pasażera i czy jak bym kupił inny w sensie nie z tego auta to musi być z kluczykami czy nie ma to znaczenia i mogę stary kluczyk zaprogramować do nowej centralki?
felek666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2018, 13:50   #16
randi14
ford::amateur
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 19-11-2018
Skąd: Ostrowy-Cukrownia
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Nie działa centralny zamek

Przyłączam się do problemu z centralnym tylko, że u mnie wygląda to trochę inaczej. Pilot działa, ale otwiera tylko drzwi kierowcy. Zamknąć z pilota mogę tylko wtedy jak wcisnę zamykanie drzwi od strony pasażera. Jeżeli tego nie zrobię to zamek odbija i drzwi nie zamyka. Tylne drzwi w ogóle nie reagują na pilota. Czy to problem z modułem czy jest tego jakaś inna przyczyna? Z góry dziękuje za pomoc.
randi14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2018, 19:09   #17
Lukisz
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 04-02-2018
Skąd: Zaborów
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 16V 115KM
Rocznik: 1999
Postów: 1
Domyślnie Odp: Nie odpala i nie działa zamek centralny

Witam.
I jak z Twoim problemem? Bo ja mam prawie identyczny przypadek, tylko silnik pracuje bez problemu (Focus Mk 1 1.8 benzyna). Komputer pokazuje taki sam błąd pompy paliwa, a centralka ani nie drgnie. Nie reaguje na pilota ani na kluczyk, zamykać muszę analogowo wszystkie drzwi. Bezpieczniki całe, ten z tyłu również. Jutro rozkręcam lewe drzwi i zobaczę co siedzi w środku. Pozdrawiam.
Lukisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2018, 16:42   #18
felek666
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-06-2018
Model: mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 7
Domyślnie Odp: Nie działa centralny zamek

jako że nikt nie odpowiedział, wziąłem się za to i zamówiłem moduł komfortu oczywiście po numerach ten sam i teraz centralny działa, to tak dla potomnych
felek666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2018, 23:17   #19
tomek1304
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 15-12-2018
Skąd: Elbląg
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: Nie odpala i nie działa zamek centralny

Witam wszystkich, pozwolę dopiąć się do tematu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mam problem z zamkiem drzwi kierowcy. Mianowicie
gdy otwieram centralny zamek nie mogę otworzyć drzwi kierowcy klamką zewnętrzną, klamka w środku normalnie działa. I gdy otworzę drzwi od środka to nie mogę ich zamknąć :-D Jedyny sposób aby je zamknąć to przytrzymać je i zamknąć centralny pilotem. W czym może być problem?
tomek1304 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2020, 16:00   #20
JanekN
ford::amateur
 
Imię: Janek
Zarejestrowany: 07-04-2020
Skąd: Wysoka
Model: Fokus
Silnik: TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 3
Domyślnie Odp: Nie działa centralny zamek

Szanowni koledzy odświeżę temat wymieniłem moduł sprawdziłem bezpiecznik wymieniłem na nową baterię i nadal nie mogę zaprogramować kluczyka nie działa zamykanie z pilota silnik normalnie pracuje.
JanekN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.