Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-07-2022, 15:00   #11
arczi81a
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-09-2018
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 17
Domyślnie Odp: Częste wypalanie filtra DPF w lecie.

Super , dzięki za wiadomości , sprawdzę i jedno i drugie . Chyba kupię też używkę , mam nadzieję że będzie pasować,gdzieś na olx widziałem za 100 . Nowa , w sklepie forda widzę jest za 280 PLN , normalnie bym brał nowa ale właśnie ta historia o lepiej działającej używce niż nówka mnie niepokoi ... Da się to zaślepienie EGR i wymianę przepływomierza zrobić w garażu zwykłym ? Bez jakiś nadzwyczajnych zdolności mechanika ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

arczi81a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2022, 18:37   #12
grze_g
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-04-2012
Model: KUGA II
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2014
Postów: 21
Domyślnie Odp: Częste wypalanie filtra DPF w lecie.

Spokojnie zrobisz to w garażu. Chyba największy problem to dorobić zaślepkę najlepiej z nierdzewki 1,5mm-2mm.Miałem akurat drugi EGR kupiony na ewentualną wymianę to od niego odrysowałem kształt zaślepki, wyciąłem gumówką później wywierciłem dwa otworki na śruby. Można też kupić zaślepkę w sieci. Do zaślepienia egra musisz odkręcić dolot i jego podporę o ile dobrze pamiętam to chyba 3 śruby imbusowe i kilka na klucz 12 lub 13.Od obudowy jedna śruba jest schowana od dołu po lewej stronie dolotu nie widać jej trzeba wyczuć ręką. Myslę że na youtube znajdziesz jakiś film jak odkręcić dolot. Przy składaniu uważaj na taką uszczelkę w rowku żeby się nie zagięła bo będzie nieszczelny dolot i zaś problem. Przepływomierz to najpierw odkręcasz rurę od obudowy filtra powietrza (dwie śruby) lekko ją unosisz i masz dobry dostęp do przepływki, która jest też przykręcona dwoma śrubami. No i bardzo ważna rzecz forscanem trzeba zaadaptować przepływomierz.
grze_g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2022, 10:17   #13
arczi81a
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-09-2018
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 17
Domyślnie Odp: Częste wypalanie filtra DPF w lecie.

Zaslepilem EGR , dynamika jest jakby lepsza. Przepływomierza nie ruszałem póki co. W forscanie lite pokazuje mi że na jałowym biegu zasysa koło 14g powietrza na sekundę , chyba ok ? Jak jadę to max kolo 100g/sek pokazuje , poprawne to?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. co do samego wypalania DPF to niby ten interwał się zmienił na plus bo teraz jest to 300 -350km , ale to i tak za dużo moim zdaniem . Monitoruje sobie stan DPF przez forscan lite , i w sumie to nie kumam ale podczas jazdy temp w katalizatorach jest zbliżona i w jednym i w drugim, koło 300 stopni , ale jak jadę z 25min powiedzmy 130 , 3tys obrotów , to wcale DPF load i soot nie spadają ... Rosną sobie systematycznie , w efekcie przy tych max 350 km włącza się ponownie wypalania ... Wypala go do 25% i kończy . Pytanie , czy warto robić czyszczenie DPF w tym wypadku , bo chyba tylko to mi zostało ... Wskaźnik różnicy ciśnienia na tym DPF pokazuje na jałowym 1, a podczas jazdy w zależności butowania , 22 , przy normalnej jeździe 6-15
arczi81a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2022, 10:29   #14
kln1920
ford::expert
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Clio IV PH2
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/0.9 TCe 90KM
Rocznik: 2016/2020
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: Częste wypalanie filtra DPF w lecie.

Ale w czym problem? Przy normalnej jeździe przecież nie będzie spadał load ani soot, do wypalenia sadzy potrzeba 600 stopni. Nie widzę sensu w czyszczeniu dpf, wypalanie do 25% load czy soot?
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2022, 19:01   #15
arczi81a
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-09-2018
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 17
Domyślnie Odp: Częste wypalanie filtra DPF w lecie.

No tak przy normalnej jeździe nie , jasne , pisze że jak jadę 130km/h z średnimi obrotami na 3tys , po to właśnie żeby się DPF przeczyscil bez tej całej procedury wypalania , bo z tego co rozumiem to tak to ma działać ? Tymczasem podczas takiej przeczyszczeniowej jazdy zarówno load jak i soot nie spada tylko rośnie o kolejne kilka procent . Podczas procedury wypalania temp w kata i dpf jest 600 stopni , tak jak piszesz , to jest ok. Obydwa parametry spadają do około 25% .mnie po prostu martwi ten dość krótki dystans między jednym a drugim wypalaniem . "Niestety" poprzednie auto jakie miałem to też ford tylko S-Max , też diesel 2.0 TDCi z 2008 .. i tam na prawdę nie kojarzę tak częstego wypalania, to było tam tak subtelne i tak rzadkie że na prawdę nie przeszkadzało ni cholery . Dodam że ja robię dość sporo km miesięcznie , i latam codziennie prawie 90 km , głównie po autostradzie , więc powinno to hulać inaczej w moim odczuciu , tak jak w S-Max
arczi81a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2022, 19:12   #16
kln1920
ford::expert
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Clio IV PH2
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/0.9 TCe 90KM
Rocznik: 2016/2020
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: Częste wypalanie filtra DPF w lecie.

Możesz deptać i 5k obrotów i DPF się nie wypali. Wypali się wtedy, jak będzie potrzeba. Nie ma szans na osiągnięcie temperatury potrzebnej na wypalenie sadzy bez odpalonej procedury
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2022, 18:29   #17
arczi81a
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-09-2018
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 17
Domyślnie Odp: Częste wypalanie filtra DPF w lecie.

Podczas całego procesu wypalania wszystko jest cacy , temp rośnie do tych 600 trwa to kilka minut , wskaźniki pokazuje na forscanie że spada load i soot . Ja pisałem wyżej , jak dla mnie to ten proces wypalania jest za szybko 370 km max , gdzie większą część to autostrada , to słaby wynik moim zdaniem . To powinno być raz na 800 km . Swoją drogą jak jesteśmy przy DPF to czy ktoś wie jakie wartości powinny być na czujnik różnicy ciśnienia?
arczi81a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2022, 19:28   #18
kln1920
ford::expert
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Clio IV PH2
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/0.9 TCe 90KM
Rocznik: 2016/2020
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: Częste wypalanie filtra DPF w lecie.

U mnie w lecie też wypala co 320-400km. Czemu powinno być raz na 800km, gdzie takie coś jest napisane? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2022, 22:26   #19
arczi81a
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-09-2018
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 17
Domyślnie Odp: Częste wypalanie filtra DPF w lecie.

Poważnie?�� I wszystko z autem jest ok ? Kurde , wszędzie jak czytam o tych DPF to pisze że wypala się między 600 -800 , że to jest norma . Jak jest częściej to może to być zbyt dużo popiołu w filtrze ktorego nie wypali , trzeba czyścić ... Sam już nie wiem . Wiem tylko tyle że w S-Max nie miałem takie problemy w ogóle , znakiem działo się to mega rzadko ... A natluklem nim km sporo . Nie wiem co innego może być przyczyną częstego wypalania ... EGR mam zaślepiony , wtryski niby ok, bo były sprawdzane , zawór pary paliwa wymieniony niedawno ... Nie mam pojęcia ...
arczi81a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2022, 22:51   #20
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,642
Domyślnie Odp: Częste wypalanie filtra DPF w lecie.

Twój dpf wskazuje wszelkie objawy… zdrowego dpfa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.