Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-11-2018, 07:43   #11
wojciech.k
ford::advanced
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 17-07-2013
Skąd: Suwałki
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 266
Domyślnie Odp: Szumy, piszczenie AUX-IN

Nie, jak obroty rosną to ton pisku też. Zakłócenia z alternatora, tylko nie wiem jak temu zaradzić.

wojciech.k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2018, 07:47   #12
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,554
Domyślnie Odp: Szumy, piszczenie AUX-IN

No to musi być wina ładowarki, nie ma wątpliwości. Na których konkretnie sprawdzałeś? Mi też ucieka syf z alternatora na AUX ale to jest słyszalne dopiero przy głośności powyżej 10 (chyba, że utwór bardzo cichy, to wtedy szybciej). Ładowarka Sony AN420.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2018, 07:58   #13
wojciech.k
ford::advanced
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 17-07-2013
Skąd: Suwałki
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 266
Domyślnie Odp: Szumy, piszczenie AUX-IN

Sprawdzałem na około 6 ładowarkach w tym 2 x oryginał Nokia, HTC CC-C600, teraz używam Blitzwolf bo najmniej sieje. Nie ma problemu żadnego z tymi ładowarkami w innych autach. Instalacja Forda jest słaba, ale chciałbym to poprawić. Zauważyłem w innych tematach, że problem rozwiązuje ładowarka AN420, tylko ma ona jak główne micro USB, dlatego jakbym miał brać to już AN430 z USB-C, tylko znowu nie wiem czy czegoś in minus nie zmienili po 420. Ta ładowarka kosztuje już 100zł. Do tego chcę zmienić jeszcze radio na Sony 6CD lub 1CD.

Czy ewentualna wymiana radia z 6000CD na Sony 6CD nie pomoże?

Ostatnio edytowane przez wojciech.k ; 07-11-2018 o 08:10
wojciech.k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2018, 08:14   #14
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,554
Domyślnie Odp: Szumy, piszczenie AUX-IN

Więc widzisz, że to kwestia ładowarki. Serio, spróbuj tą Sony, podobno AN400 też nie zakłóca. Generalnie temat rzeka, zobacz [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jak chcesz mieć pewność, że to wina ładowarki, zmontuj sobie taką na stabilizatorze liniowym - zanim się zagrzeje chwilę będzie ładować to będziesz mógł ocenić na ile pomogło. To był mój plan awaryjny, tylko takie rozwiązanie ma dużo wad - przede wszystkim straty ciepła, przy 2A prądu trzeba jakoś zutylizować 12-5 = 7V, * 2A = 14W ciepła. To sporo, a że w Focusie Mk2 zapalniczka jest cały czas pod prądem, to jest ryzyko, że w upalny dzień pozostawiony na ładowarce telefon sprawi, że ładowarka niebezpiecznie mocno nam się podgrzeje.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2018, 08:31   #15
wojciech.k
ford::advanced
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 17-07-2013
Skąd: Suwałki
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 266
Domyślnie Odp: Szumy, piszczenie AUX-IN

Najmniej sieje Blitzwolf, ale tylko w przypadku odbioru radia, piski wszędzie takie same. Trudno zmienię radio i z wielkim bólem może ładowarkę. Niedługo w nich utonę.
wojciech.k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2018, 08:47   #16
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Szumy, piszczenie AUX-IN

Cytat:
Napisał wojciech.k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy ewentualna wymiana radia z 6000CD na Sony 6CD nie pomoże?
Pomoże. Bo z owalnym sony mp3 współpracuje moduł BT/USB, który obsługuje też BT audio.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2018, 08:48   #17
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,554
Domyślnie Odp: Szumy, piszczenie AUX-IN

Co do AN430 - USB-C to fanaberia moim zdaniem, mam telefon z USB-C i wystarczyła w zupełności kostka-przejściówka z microUSB do USB-C produkcji Samsunga ( GH98-40218A ), działa bez zarzutu zarówno do ładowania jak i transmisji danych. Ładowanie 2.1A z AN420 w zupełności wystarcza.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2018, 09:01   #18
wojciech.k
ford::advanced
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 17-07-2013
Skąd: Suwałki
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 266
Domyślnie Odp: Szumy, piszczenie AUX-IN

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pomoże. Bo z owalnym sony mp3 współpracuje moduł BT/USB, który obsługuje też BT audio.
Hmm, raczej się zastanawiałem nad Sony kanciastym, bo ma zielone podświetlenie jak w fordzie MK2 przed liftem. Muszę się zastanowić nad tym.

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do AN430 - USB-C to fanaberia moim zdaniem, mam telefon z USB-C i wystarczyła w zupełności kostka-przejściówka z microUSB do USB-C produkcji Samsunga ( GH98-40218A ), działa bez zarzutu zarówno do ładowania jak i transmisji danych. Ładowanie 2.1A z AN420 w zupełności wystarcza.
W sumie prawda. Przejściówek z micro na USB-C mam kilka.
wojciech.k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2018, 09:22   #19
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Szumy, piszczenie AUX-IN

Cytat:
Napisał wojciech.k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hmm, raczej się zastanawiałem nad Sony kanciastym
Na tego to szkoda "zachodu".

Od zawsze pisałem, że w tym aucie najlepsza opcja to markowe używane radio uniwersalne, bo wszystko ma lepsze, a jedynie nie wygląda.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2018, 09:23   #20
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,554
Domyślnie Odp: Szumy, piszczenie AUX-IN

BTW pamiętaj, że zamawiając choćby przez Allegro i wysyłka paczkomatem masz możliwość darmowego zwrotu. Przetestujesz czy pomogło, jeśli nie to zwrócisz. Zapłacisz tylko za przesyłkę. A jak będzie ok to sobie zostawisz.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.