Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-06-2007, 18:54   #11
Morpho
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-06-2007
Skąd: bielsko-biała
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2.0 TDDI 140km
Rocznik: 2001
Postów: 85
Domyślnie

Wirusa jak to mowisz wprowadzilem i niejakiego Chojnackiego, prowadzacego autoryzowany servis castrol [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Niestety nie mialem okazji postestowac mondka przed zakupem, gdyz postanowilem zalatwic ta sprawe za jednym zamachem - kupowalema uto w wawie, tuningowalem w wawie, a ze mieszkam w bielsku to nie chcialem jezdzic tam i spowrotem. Teraz troche ubolewam, ale z innego powodu... Co by nie bylo, teraz jak jezdze, to nie pamietam kiedy cos szarpnelo czy przykopcilo, ale bede nadal wnikliwie obserwowac.
Nie mniej jednak wyglada na toz e silniczek jest zdrowy wszystko ladnie pracuje mialem okazje sprawdzic jak "kopci" i czarny dymek leci minimalnie przy przygazowaniu na 1 biegu, na pozostalych niewiele widac.
Obecnie co innego mnie martwi, ale to nowy watek moze zaczne - spalanie, cos mi nie pasuje, generalnie chip mial obnizyc troszke spalanie przy delikatnej jezdzie, a tymczasem z tego co obserwoje jezdzac do 2200 i redukcja( delikatnie naciskajac pedal gazu) pali i tak duzo, mam juz prawie 3/4 baku a tu ino 580km... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. trasa 3/4 trasa 1.4 miasto. Jak wracalem z wawy, jadac 100-130, to niby spalil jakies 5.7 , a teraz jakies jaja...., ale mam wlonczona klime ustawiana na 16 stopni, z 2 kreseczkami. mozliwe by to bylo zeby tyle klima wcinala? a moze istnieje jakas inna przyczyna wiekszego spalania? cos przypchane, filtry, albo co innego? czy odczyt z kompa by cos powiedzial albo hmmm jakeis pomysly ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szczerze mowiac nastawialem sie przy kupnie ze bedzie palic w granicach 5.5 trasa, i jakesi 8.5 miasto maksymalnie wkoncu to diesel... zaraz sie okaze ze pali wiecej niz moj golfik 2.0 benzyna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Morpho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2007, 22:59   #12
damianołódź
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-06-2006
Skąd: Łódź
Postów: 170
Domyślnie

Cytat:
Napisał Morpho
ale mam wlonczona klime ustawiana na 16 stopni
Ja mam Climatronic i zakres od Low do High a w stopniach 19 do 29...
Ja bym radził tak:
1. Sprawdź świece żarowe czy grzeją
2. Sprawdź przepływomierz jak coś to wyczyść, pręciki muszą być świecące jak sreberko
3. Zaślep zawór recyrkulacji spalin EGR
3. Wlej jakiś środek czyszczący wtryski np. STP czy Preston lub Liquid Molly przed
tankowaniem i zalej bak do pełna, zaobserwuj czy nadal dymi przy odpalaniu
4. Zrób diagnostykę wtrysków na przelewach, u mnie dymił przy odpaleniu zrobiłem
wszystko to co Ci opisałem, a okazało się że jeden wtrysk "leje". PO wymianie jak
ręką odjął
Pytałem czy przed chipem kopcił przy przyspieszanu, ponieważ jest taki parametr jak zadymienie. i np. w moim przypadku czyli chip w Unitronicu, w porównaniu z Mastersem czy VTG (a był kiedys test programów do zwiększania mocy w Turbo Dieslach bodajże w Auto Świecie), tenże czynnik zadymienia był niestety najwyższy
ALe to tylko estetyka i to dlatych co patrza we wsteczne lusterko...
Dziś w Łodzi Jaguar (chyba XJS) w nowej budzie w dieslu jak mu koles przyłożył to zadymił jak stary Kamaz...
Pozdrawiam
__________________
Było MK III 2.0 TDDI 139 Km powered by Unitronic a jest BMW 525d Touring 01 163 Km max wypas
damianołódź jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2007, 09:18   #13
Morpho
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-06-2007
Skąd: bielsko-biała
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2.0 TDDI 140km
Rocznik: 2001
Postów: 85
Domyślnie

dzieki za rady Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kwestia przeplywomierzem odpada , bo go nie mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- z tym lejacym , badz swieca zarowa to tez sobie tak glowowalem po chlopsku...
A ten zawor EGR? to gdzie on sie miesci ?
Czy taki lejacy wtrysk, leje ciagle ? ale jest to odczuwalne tylko na zimnym ? czy leje tylko na zimnym ? leje - rozumiem ze nie chodzi o to ze ciurkiem jak z kranu ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tlyko zle rozprowadza paliwo? - czy takia usterka mzoe tez sie objawiac np delikatnym zwiekszeniam spalania? czy to raczej jest skala mirko .. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
DZIEKI.
Morpho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2007, 16:59   #14
damianołódź
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-06-2006
Skąd: Łódź
Postów: 170
Domyślnie

Cytat:
Napisał Morpho
A ten zawor EGR? to gdzie on sie miesci ?
EGR- Exhaust Gas Recirculation jest to zawór układu recyrkulacji spalin jest zamontowwany na kolektorze dolotowym i sterowany podcisnieniowo. Zawór ten doprowadza część spalin z powrotem do cylindrów, co powoduje obniżenie temperatury spalania, oraz zmniejsza emisję toksycznych składników spalin.
Wpisz w "szukaj" np. zaślepienie EGR i oszperaj bo tam sa nawet zdjęcia i dokładny opis jak dokonać zaslepienia.
Jeżeli nie jesteś ekologiem i masz w nosie globalne ocieplenie to możesz zaślepić EGR, a na pewno wymontuj go i po prostu przeczyść.
U mnie po zdemontowaniu cały był jakis taki "zaszlamiony".
Kawałek grubszej blaszki włożony od strony kolektora dolotowego i u mnie przy przyspieszaniu dymienie zdecydowanie zmalało.
Cytat:
Napisał Morpho
Czy taki lejacy wtrysk, leje ciagle ? ale jest to odczuwalne tylko na zimnym ? czy leje tylko na zimnym ? leje - rozumiem ze nie chodzi o to ze ciurkiem jak z kranu ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tlyko zle rozprowadza paliwo?
dokładnie tak!!! Na tym właśnie polegają "próby przelewowe" wtrysków. Po wymontowaniu jest im podawane pod takim samym ciśnieniem (dla TDDI chyba 90 Mpa), i widać jak na dłoni czy wtrysk daje idealną "mgiełkę" czy tak jak u mnie dwoma malutkimi "strużkami" leje na boki.
I to może być przyczyna Kopcenia przy odpaleniu, po prostu niespalona do końca ropa, z lejącego wtrysku
To też tak na "chłopski rozum" :fcp4
U mnie kopcił po odpaleniu na zimnym, diag na WDSie nic nie wykazał, a próba przelewowa owszem- trzeci wtrysk lejący
Po wymianie na bazie Boschowskiego zestawu naprawczego koszt 250,00 pln wraz z wymianą - jak ręką odjął.
Spalanie chyba tez delikatnie spadło (jakieś o,5 litra) ale to może tylko złudzenie
Pozdrawiam
__________________
Było MK III 2.0 TDDI 139 Km powered by Unitronic a jest BMW 525d Touring 01 163 Km max wypas
damianołódź jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2007, 18:50   #15
mr_mar
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-06-2007
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 1999
Postów: 9
Domyślnie

Witam. Jestem tu nowy.
Zadzwonił do mnie kuzyn i powiedział, że ma problem z Mondeo 02r z silnikiem 2.0 TDDI. Otóż, przy rozgrzanym silniku auto dość mocno kopci na czarno i brakuje mu mocy. Wiem, że w takich przypadkach wygląda to na wtryskiwacze lub turbosrpężarkę. Wiem, równiez, że jest to dość newralgiczny punkt Mondeo, na który trzeba uważać. Jednak miałbym prośbę, czy ktoś mógłby mi jeszcze coś podsunąć jakiś pomosł na rozwiązanie problemu?
mr_mar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2007, 09:15   #16
Morpho
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-06-2007
Skąd: bielsko-biała
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2.0 TDDI 140km
Rocznik: 2001
Postów: 85
Domyślnie

damianołódź - To co mowisz mialo by sensGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tlumaczylo by i to dymienie, i wieksze zuzycie paliwa, oczywiscie w nieznacznym stopniu, ale zwsze auto sprawniejsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. musze sie chyba przejechac do boscha u mnie w jakiej cenie by mi sprawdzili ktory wtrysk zly i ile naprawa/wymiana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WIELKIE DZIEKI! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[ Dodano: 2007-08-15, 11:01 ]
Po uplywie czasu znowu wracam z pewnymi ciekawostkami. Pijechalem mondkiem na chorwacje - tankowalem na sloweni, tam codiennie odpalalem corano, io dziwo przez 14 dni 0 dymienia 0 szarpania. Ok, pomyslalem moze jest tutaj troche cieplej, rozgrzewa sie tan silnik na sloncu, a moze lepsze paliwo.. ale w sumie rano bylo kolo 28 stopni, wiec nie az taka hajcowa. Jak wrucilem do polski, tez na paliwie slowenskim, i to w dodatku tankowanym na tej samej stacji, znowu powtorka z rozrywki -, na dien nastepny po powrocie znowu szarpie i dymi .... JAKIES POMYSLY? zmiana klimatu ze srodziemnomorskiego i znowu cos nie tak . Jedyne co mi przyszlo do glowy, to to ze tam jest powietrze suche, a u nas wilgotne.. ale zeby az takie zamieszanie bylo z tytulu wilgotnosci powietrza?? moze faktycznie swieca slaba, alenie na tyle zbey kontrolka sie swiecila, i wilgotne powietrze nie zawsze sie zapali jak silnik zimny??? Bo w koncu tutaj w polsce tez nie zawsze sie zdarzalo ze przykopcil.... to tak jak z wilgotnoscia powietrza u nas, nie zwsze jest takie samo ? hmmmm interesujace.
Morpho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2008, 12:08   #17
matti11
ford::average
 
Avatar matti11
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 06-07-2008
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 59
Domyślnie Re: TDDI kopci przy odpaleniu :(

Wracam do tematu kopcenia na siwo mondka przy pierwszym odpaleniu atóż miałem to samo na początku lekko zakopcił a z czasem coraz mocniej puszczał kłąb siwego dymu , toważyszyło mu falowanie obrotów w granicy 900 do 1000 obr tak przez około 5 s ,tez mnie to martwiło nawet zadawałem pytania na ten temat na forum ale wolałem nie ruszać niczego w mondku .niedawno po pierwszych spadkach temperatur mondzio miał lekkie trudności z odpaleniem ,pojechałem do znajomego mechaniora na sprawdzwnie świec zarowych i tu szok wszystkie cztery spalone !!! :fcp15 kupiłem nowe założyłem i już 5 dni po wymianie ani razu z rana nie zakopcił może komus to pomoze u mnie jak narazie działa co mnie cieszy :fcp2 aha no i nie faluje na obrotach
matti11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2008, 12:52   #18
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: TDDI kopci przy odpaleniu :(

Witam! :fcp1
Panowie, mam pytanie co do tych środków które wlewacie do paliwa. :fcp3
Mam TDCi i odpukać z wtryskami narazie wszystko ok. Ogólnie autko śmiga jak ta lala... :fcp2
Jednak zastanawiam się czy nie zaaplikować sobie takiego środka do baku. Tylko myśle czy jest sens skoro wszystko jest ok? Na mechanice samochodowej się nie znam zabardzo dlatego mam pytanie:
Skoro on czyści układ wtryskiwaczy to czy właśnie tym czyszczeniem "śmieci" nie zatka mi wtrysków? :fcp2 :fcp2 Wiem że pytanie śmieszne, ale wole się upewnić czy istnieje taka smutna możliwośc. :fcp1
Pozdro!
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2008, 18:17   #19
dempsej
ford::professional
 
Avatar dempsej
 
Zarejestrowany: 27-08-2007
Skąd: Nowa Ruda/Wrocław
Model: Ford Mondeo MKI
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 1,098
Domyślnie Re: TDDI kopci przy odpaleniu :(

Skoro nie masz problemów z wtryskami, z odpalaniem czy też kopcenie. Odradzam no chyba, że szukasz dziury w całym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a jak masz za dużo pieniędzy to podaj adres podeśle mojego Mondka bo muszę robić wtryski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
__________________
Ford Mondeo MK1 1.6 16V hatchback 95r.
dempsej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2008, 18:37   #20
mechanix
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-07-2008
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2,0tdci
Rocznik: 2005
Postów: 176
Domyślnie Re: TDDI kopci przy odpaleniu :(

Witam moim zdaniem jest to niedogrzany silnik efekt złuzytych świec zarowych lub brak napięcia na nich . Niedogrzany silnik rano szarpie i kopci na biało .jest jeszce opcja powracającego paliwa czyli nieszczelnbego układu paliwowego ale to zdarza sie żadziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdrawiam .
mechanix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.