Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-03-2011, 17:02   #11
m_g
ford::advanced
 
Avatar m_g
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
Model: PASSAT B8 + VOLVO V40
Silnik: Klekoty po dwa litra
Rocznik: XXI w.
Postów: 461
Domyślnie Odp: Zastanawiam się nad kupnem KA

Cytat:
Napisał konfitury Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
OK - raz jeszcze dzięki. A przy jakim przebiegu (mniej więcej) "sypie" się silnik? (słyszałem, że to najmocniejsza strona KA). Zdaję sobie sprawę, że trudno tu o jakąś precyzyjną opinię ale każde auto ma jakąś wartość, powiedzmy, graniczną, przy której warto przyglądnąć się jednostce napędowej...
Co do silnika to sam posiadam 1,3 Endura 60 HP w fieście i na łańcuchu i te silniki są nie do zajechania, jeżeli ktoś dbał o nie . Najlepiej jak byś znalazł wersję 75 HP bo to już ma przysłowiowego kopa(jeżeli mówimy o kaczce)
Na co zwrócić uwagę:
-Na przedmuchy w silniku-tzn. odpal go , wyjmij bagnet oleju na włączonym silniku i zobacz czy na ręku czujesz powietrze(tzn że albo pierścienie albo coś jest do roboty i olej będzie ci to żarło), jeżeli tak to sobie daruj bo silnik już nie jest w dobrej kondycji
-Łączenie silnika i skrzyni biegów- czy nie ma już tam wycieków bo jeżeli są to albo uszczelniacz wału puszcza albo już wał jest lekko wyrobiony (co może świadczyć o dużym przebiegu)
-Odpal go i dodaj mocno gazu i zobacz czy zawory nie klepią tak metalicznie i tak głośno jeżeli tak tzn właściciel o regulowanie zaworów nie dbał i może to być różnie, powinny lekko "pracować" i klepać tak cicho i przyjemnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., nie wiem jak to do końca nazwać
-Olej czy nie wycieka z pod pokrywy zaworów




Co do rdzy: Zobacz jak się ma sprawa pod plastikowymi nadkolami ,bo wiem że lubi się tam gromadzić.

Co do zawieszenia: Mój znajomy w Fordzie pracował i czytałem opinie w necie , że zawieszenie leci na potęgę w KA i to jest jedna ze słabszych stron tego samochodu.


Ostatnio edytowane przez m_g ; 01-03-2011 o 17:05
m_g jest offline  
Stary 01-03-2011, 17:29   #12
konfitury
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zastanawiam się nad kupnem KA

Cytat:
Napisał bruti_2005 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Może wrzuć jakiś link do aukcji czy ogłoszenia auta które Cię interesuje
W takim razie... co sadzicie o tych dwóch egzemplarzach?

http://kupuzywane.moto.onet.pl/ford-...C17632267.html

http://kupuzywane.moto.onet.pl/ford-...C17650444.html


Cytat:
Co do silnika to sam posiadam 1,3 Endura 60 HP w fieście i na łańcuchu i te silniki są nie do zajechania, jeżeli ktoś dbał o nie . Najlepiej jak byś znalazł wersję 75 HP bo to już ma przysłowiowego kopa(jeżeli mówimy o kaczce)
Na co zwrócić uwagę:
-Na przedmuchy w silniku-tzn. odpal go , wyjmij bagnet oleju na włączonym silniku i zobacz czy na ręku czujesz powietrze(tzn że albo pierścienie albo coś jest do roboty i olej będzie ci to żarło), jeżeli tak to sobie daruj bo silnik już nie jest w dobrej kondycji
-Łączenie silnika i skrzyni biegów- czy nie ma już tam wycieków bo jeżeli są to albo uszczelniacz wału puszcza albo już wał jest lekko wyrobiony (co może świadczyć o dużym przebiegu)
-Odpal go i dodaj mocno gazu i zobacz czy zawory nie klepią tak metalicznie i tak głośno jeżeli tak tzn właściciel o regulowanie zaworów nie dbał i może to być różnie, powinny lekko "pracować" i klepać tak cicho i przyjemnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., nie wiem jak to do końca nazwać
-Olej czy nie wycieka z pod pokrywy zaworów




Co do rdzy: Zobacz jak się ma sprawa pod plastikowymi nadkolami ,bo wiem że lubi się tam gromadzić.

Co do zawieszenia: Mój znajomy w Fordzie pracował i czytałem opinie w necie , że zawieszenie leci na potęgę w KA i to jest jedna ze słabszych stron tego samochodu.
Ogromne dzięki - to BARDZO cenne uwagi...
 
Stary 01-03-2011, 17:52   #13
m_g
ford::advanced
 
Avatar m_g
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
Model: PASSAT B8 + VOLVO V40
Silnik: Klekoty po dwa litra
Rocznik: XXI w.
Postów: 461
Domyślnie Odp: Zastanawiam się nad kupnem KA

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tutaj jak na swój przebieg coś bardzo kierownica wytarta, albo tak zdjęcie poszło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


A ta druga przebieg może być każdy, bo tam jest licznik który bije do 100 tys i potem od nowa zaczyna bieg(zresztą w tej pierwszej też ten licznik może pokazywać wszystko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), więc przebiegu nie dojdziesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ale tak wydaje się całkiem całkiem


co do samochodu , jeżeli puma to przypatrz się tej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez m_g ; 01-03-2011 o 17:55
m_g jest offline  
Stary 01-03-2011, 18:24   #14
konfitury
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zastanawiam się nad kupnem KA

Fakt - wygląda na wytartą... A przebieg... No cóż... 12 letnie auto z 70 tys...? Dwóch właścicieli...? Trochę zbyt pięknie to brzmi...
A co do Pumy... jak mówiłem - bardzo ładna... Pokazałem żonie ale... jakoś się w niej nie widzi... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Trochę za bardzo sportowa i... za duża...
 
Stary 02-03-2011, 07:24   #15
m_g
ford::advanced
 
Avatar m_g
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
Model: PASSAT B8 + VOLVO V40
Silnik: Klekoty po dwa litra
Rocznik: XXI w.
Postów: 461
Domyślnie Odp: Zastanawiam się nad kupnem KA

Na przebieg nie patrz, bo tak jak pisałem licznik idzie do 100 tys i od nowa zaczyna swój bieg więc tam gdzie masz 70 tys to może być 170, 270,370 tys... itp.
m_g jest offline  
Stary 02-03-2011, 08:06   #16
konfitury
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zastanawiam się nad kupnem KA

A jak to jest z tymi wersjami kolorystycznymi? Są KA całe lakierowane w jednym kolorze, są lakierowane - dwukolorowe, są też te z błotnikami z czarnego plastiku (że o wersjach specjalnych nie wspomnę). Rozumiem, ze oprócz różnic w wyglądzie, różnią się one czymś jeszcze... No, właśnie - czym? Czy to jest tak, że rządzi tym jakiś schemat? Że np. WSZYSTKIE dwukolorowe są lepiej wyposażone od tych jednokolorowych, a te z kolei od tych z plastikowymi, czarnymi błotnikami...? Czy może rządzi tym czysty przypadek i nie przekłada się to na różnice w wersjach...? Nie ukrywam, że te dwukolorowe (vide ten czarny z aukcji powyżej) podobają nam się najbardziej ale wyglądem się nie jeździ, więc...
 
Stary 02-03-2011, 08:30   #17
m_g
ford::advanced
 
Avatar m_g
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
Model: PASSAT B8 + VOLVO V40
Silnik: Klekoty po dwa litra
Rocznik: XXI w.
Postów: 461
Domyślnie Odp: Zastanawiam się nad kupnem KA

Moim zdaniem patrzysz na wyposażenie ,a ten kolor to tylko kolor i wydaję mi się że to były tylko wersje stylistyczne nic więcej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (aż tak bardzo w kaczkach się nie znam,ale tak mi się wydaje )
m_g jest offline  
Stary 02-03-2011, 08:43   #18
konfitury
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zastanawiam się nad kupnem KA

mhm... No, trudno... Szukam w internecie ale strasznie ciężko coś znaleźć o tych wersjach...
Tak mi jeszcze teraz przyszło do głowy... Czy te stare KA są wyposażone w ABS? aha... i jeszcze... Jak wygląda w nim sytuacja z widocznością dla kierowcy... Chodzi mi o niską (160 cm) osobę... Bo regulacji pionowej fotela to pewnie raczej KA nie posiada...

Ostatnio edytowane przez konfitury ; 02-03-2011 o 09:33
 
Stary 02-03-2011, 10:41   #19
Agnesqa
M.O.D.
 
Avatar Agnesqa
 
Zarejestrowany: 29-06-2009
Skąd: Żywiec
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 145
Domyślnie Odp: Zastanawiam się nad kupnem KA

Cytat:
Napisał konfitury Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co do Pumy... jak mówiłem - bardzo ładna... Pokazałem żonie ale... jakoś się w niej nie widzi... Trochę za bardzo sportowa i... za duża...
Hm.... pumex za duży?? chyba wszystko juz slyszałam nt pumy, ale jeszcze nie to, żeby była za duża Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał konfitury Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
do turlania się po mieście - bez szaleństw. Chodzi o to, żeby oswoiła się z jazdą i nabrała doświadczenia jako samodzielny kierowca.
w tym wypadku puma chyba odpada...
Agnesqa jest offline  
Stary 02-03-2011, 10:50   #20
konfitury
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zastanawiam się nad kupnem KA

Cytat:
Napisał Agnesqa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hm.... pumex za duży?? chyba wszystko juz slyszałam nt pumy, ale jeszcze nie to, żeby była za duża Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiesz... punkt widzenia...itd. A żonę mam malutką (158cm) więc... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak na poważnie, to raczej chodzi nam (jej) o autko z krótką maską i ogólnie małe takie, co to wszędzie wjedzie i bez problemów zaparkuje...
 
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.