Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-08-2016, 01:22   #11
Veris
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 28-02-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fokus Hatchback mk2
Silnik: 1.6 Ti-VCT 115KM
Rocznik: 2006
Postów: 198
Domyślnie Odp: Focus MkII - Jaki silnik, rozterki świeżaka

Jeśli chodzi o silnik 1.6 115km (tak się składa że go posiadam) to nie mam problemu z wyprzedzaniem, wiadomo że apetyt rośnie w miarę jedzenia..
Jeśli chodzi o awaryjność to głównie zależy to od tego w jakim stanie jest dany egzemplarz. Różnice jakie występują między silnikami 1.6 - 110km oraz 115km to między innymi takie że w tym drugim masz o jeden więcej katalizator (2x) czy właśnie zmienne fazy rozrządu Ti-VCT (które Ci dają te +15km ale kosztem spalania). Ogólnie silnik chętnie wkręca się na wyższe obroty a co do spalania to mi (jazda głównie miejska po Warszawie) spala średnio oczywiście jak nie pałuje te 8-9l. Może również trochę klepać na zimnym. Szczerze to zależy jaki masz styl jazdy - lubisz bardzo dynamiczna jazde czy ruszanie z piskiem opon to kup Honde a jak cenisz sobie spokojną jazde z punktu A do B autem które Ci się podoba to celuj w Focusa.

Bump:
Cytat:
Napisał paszczak85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A duże różnice są w kwestii spalania pomiędzy 1.6, a 1.8? Czy 1.6, ale 115KM jest bardziej awaryjny i lepiej go unikać?
1.8 benzyna ponoć "silnik obarczony awariami". Jeśli silnik i jego podzespoły będą w poprawnym stanie to nie ma różnicy który 1.6 - z tym tylko że jeśli chciał byś dołożyć np. podtlenek LPG to lepszym wyborem będzie ten 100km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez Veris ; 01-08-2016 o 01:27
Veris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2016, 09:52   #12
garymanderka
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Focus MkII - Jaki silnik, rozterki świeżaka

Paszczak85 jak idą poszukiwania? Celujesz w dokładnie ten sam target co ja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2016, 09:59   #13
paszczak85
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-06-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus Mk2 FL
Silnik: Duratec-HE 1.8
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Focus MkII - Jaki silnik, rozterki świeżaka

No, póki co nijak - przeglądam sobie ogłoszenia, ale po odfiltrowaniu aut napędzanych żużlem i nie sprowadzonych to zostają może 1/2 sztuki...marnie to wygląda na rodzimym rynku (w dodatku auta z PL salonu w większości to dosyć gołe egzemplarze) co raz bardziej skłaniam się do rozwiązania droższego ale może lepszego czyli złożenia zamówienia u znajomego ściągacza aut z Niemiec. Przynajmniej będzie wiadomo w jakim stanie przyjechało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zastanawiam się tylko czy warto szukać 1.6 Ti-VTC?
paszczak85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2016, 10:16   #14
garymanderka
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Focus MkII - Jaki silnik, rozterki świeżaka

Mam tak samo, też skłaniam się do ściągnięcia przez znajomego auta z zagramanicy, mam już trochę dość skrolowania internetów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chyba zostanę przy wersji 1.6 100km, oszczędniej będzie
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2016, 11:34   #15
tburzynski
ford::beginner
 
Avatar tburzynski
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 10-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy mk3/mk4 ?
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2016
Postów: 12
Domyślnie Odp: Focus MkII - Jaki silnik, rozterki świeżaka

Cytat:
Napisał garymanderka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam tak samo, też skłaniam się do ściągnięcia przez znajomego auta z zagramanicy, mam już trochę dość skrolowania internetów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chyba zostanę przy wersji 1.6 100km, oszczędniej będzie
Jak będziesz jeździć po Warszawie to wcale nie będzie oszczędnie.
Spalanie będzie oscylować około 9~10L/100km lepiej weź mocniejszy silnik, lepsza dynamika, mniejsze spalanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tburzynski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2016, 11:38   #16
paszczak85
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-06-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus Mk2 FL
Silnik: Duratec-HE 1.8
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Focus MkII - Jaki silnik, rozterki świeżaka

No nie powiesz chyba że 1.8 czy 2.0 pali mniej?

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka
paszczak85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2016, 11:48   #17
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Focus MkII - Jaki silnik, rozterki świeżaka

weź 1.6 TDCI albo 1.8 TDCI bez DPF Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

w poprzedniej firmie były PEUGOTY PARTNERY 1.6 HDI czyli to samo co TDCI, jezdzone tylko po Warszawie i nic się z nimi nie działo, paliły malutko, polecam, były one bez DPF i dwumasy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez piotrek305 ; 09-08-2016 o 11:51
piotrek305 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2016, 21:16   #18
tburzynski
ford::beginner
 
Avatar tburzynski
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 10-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy mk3/mk4 ?
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2016
Postów: 12
Domyślnie Odp: Focus MkII - Jaki silnik, rozterki świeżaka

Cytat:
Napisał paszczak85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No nie powiesz chyba że 1.8 czy 2.0 pali mniej?

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka
Nie wiem, nie jeździłem Focusem z takim motorem.
Miałem za to 1.6 100KM i jazda nim po Warszawie nie była jakaś super przyjemna. Trzeba było kręcić na 3-4k rpm aby przyspieszał wmiare żwawo, przez to był bardzo głośny. Owszem nigdy nic nie trzeba było przy nim robić, oprócz dosyć częstych wymian żarówek.
tburzynski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2016, 13:52   #19
Lukasp85
ford::average
 
Avatar Lukasp85
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 13-04-2015
Skąd: Mazowieckie
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2006
Postów: 154
Domyślnie Odp: Focus MkII - Jaki silnik, rozterki świeżaka

Do 3-4 tys obrotów to się kręci każdą wolnossącą benzynę o takich pojemnościach, ja bym dodał, że to wręcz zdrowe dla takiego silnika. Jeśli komuś zależy głównie na bezproblemowej eksploatacji to 1.6 100 km będzie najrozsądniejsze
Lukasp85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2016, 09:38   #20
Grzegorz MX
Jeżdże Toyotą :-)
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-07-2015
Skąd: mazowieckie
Model: FF II,5 MK2 hb + FF III,5 hb
Silnik: 1.6b sigma /1.5eb
Rocznik: 2010/2017
Postów: 541
Domyślnie Odp: Focus MkII - Jaki silnik, rozterki świeżaka

ja bym nie odcinał się od krajówek nawet poflotowych. Zazwyczaj dbane w ASO przez 85% przebiegu.
Zawsze można doposażyć w coś co akurat przeszkadza jego brak. Automnatyczna klima też się zdarza we flotówkach.

Ja akurat taki mam poflotowy - doposażony w co chciałem przy pomocy mayak'a i tego formum, aktualnie bez jakiejkolwiek ingenencji blacharskiej - takie się też trafiają.

1.6 100KM, codziennie jeździ 120km autostradą A2 (przez 10 miesięcy w roku) - pali 6.6.
Diesel nie będzie tańszy w utrzymaniu, za to w eksploatacji tak.

115KM silnik jest bardziej kłopotliwy - ja bym unikał ze względu na zabawy z rozrządem.

Nie kasujcie od razu poflotówek.
__________________
--
GrzegorzMX
--Zauważyłem schyłek motoryzacji, gdyż coraz więcej samochodów zaczyna mi się podobać (nawet niektóre francuskie)
Grzegorz MX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.