Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-09-2016, 13:31   #11
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Woda pod maską.Nieszczelne podszybie?

Siema Krzyś Hi, Hi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2016, 13:37   #12
grodzian
ford::average
 
Avatar grodzian
 
Zarejestrowany: 07-12-2012
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna 100km
Rocznik: 2006
Postów: 106
Domyślnie Odp: Woda pod maską.Nieszczelne podszybie?

Cytat:
Napisał krzys1968 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Siema Radek ubiegles minie tez to chcialem koledze podeslac to chyba czytamy sobie w myslach na odleglosciGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Ja wyciaglem plastikowe podszybie z wpraski delikatnie zaczynajac od lewej strony , potem jak bedziesz zakladala ewentualnie to nalezy wyczyscic dokladnie ten kanalik w ktory wciskasz podszybie . Umnie przylega podszybie na calej dlugosci z wypraska tylko letko odstaje w katach ta gumowa uszczelka
Czyli u mnie możliwe żę podszybie się wysunęło z tego wypraski? Wrzuce zdjęcia wieczorem to ocenicieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Żeby zdemontować podszybie trzeba ściągnąć wycieraczki i odpiąc te spinki widoczne na moich zdjęciach a potem od lewej jak pisał krzyś, próbować wypiąć? JAk z tymi wycieraczkami ciężko się demontuje i zakłada ? można coś zle zmontować ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez grodzian ; 05-09-2016 o 13:48
grodzian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2016, 14:26   #13
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,979
Domyślnie Odp: Woda pod maską.Nieszczelne podszybie?

Tak jak piszesz odkręcasz śruby i delikatnie ciągniesz ramie wycieraczki w miejscu, gdzie jest przykręcona, podważasz spinki u góry i jednocześnie ściągniesz na dole. A podszybie ciągniesz delikatnie od rogu do góry tylko uważaj, żebyś nie połamał tego klina z podszybia co wchodzi w wypraskę.

Ostatnio edytowane przez krzys1968 ; 05-09-2016 o 14:31
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2016, 18:48   #14
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Woda pod maską.Nieszczelne podszybie?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , pozwoliłem sobie dodać zdjęcia prawidłowo założonego podszybia, z właściwie nabitą wypraską. Jeżeli masz odstające rogi podszybia górnego od szyby, można przegiąć je, wyginając w łuk ku dołowi przy demontażu. Ja miałem odstające, teraz nie mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tworzywo na tyle się poddaje, że pozostaje w pozycji ku dołowi i ładnie przylega do szyby. Przy takiej demolce, warto wymontować napęd wycieraczek, rozmontować same sworznie i je przesmarować... Na ostatniej fotce zamontowana nowa wypraska z jeszcze nie wyciągniętą (białą) listwą montażową.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC_0385.jpg (77.9 KB, 454 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0386.jpg (82.8 KB, 427 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0387.jpg (83.7 KB, 415 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0394.jpg (82.8 KB, 423 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0233.jpg (87.3 KB, 444 wyświetleń)
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2016, 20:19   #15
grodzian
ford::average
 
Avatar grodzian
 
Zarejestrowany: 07-12-2012
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna 100km
Rocznik: 2006
Postów: 106
Domyślnie Odp: Woda pod maską.Nieszczelne podszybie?

E no u ciebie to wyglada jak w nówce.nie zdążyłem zrobic zdjęć bo już ciemno ale jutro rano wrzucę. U mnie w porownaniu do ciebie to bidaa. Mam nadzieje ze moja stara wypraska jeszcze żyje na tyle zeby aie to dalo zrobić. Ale z tego co widze nie ma zadnej uszczelki miedzy gorą podszybia a szybą więc ciekawe skad i mnie ta woda na środku...
Tak to u mnie wygląda:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez grodzian ; 14-09-2016 o 05:06
grodzian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2016, 20:46   #16
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Woda pod maską.Nieszczelne podszybie?

Cytat:
Napisał grodzian Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale z tego co widze nie ma zadnej uszczelki miedzy gorą podszybia a szybą
Jest uszczelka zespolona z wypraską. Może nie jest tak idealna jak w VAG, ale działa. Popatrz proszę na fotkę, która była w temacie podanym wcześniej. Wypraska to tylko 65pln, a jaki efekt... Woda leje się, bo wypraska zjechała z szyby, no i oczywiście ważne drożne odpływy po bokach.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC_0232.jpg (83.8 KB, 335 wyświetleń)
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2016, 05:12   #17
grodzian
ford::average
 
Avatar grodzian
 
Zarejestrowany: 07-12-2012
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna 100km
Rocznik: 2006
Postów: 106
Domyślnie Odp: Woda pod maską.Nieszczelne podszybie?

Cytat:
Napisał radek70 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest uszczelka zespolona z wypraską. Może nie jest tak idealna jak w VAG, ale działa. Popatrz proszę na fotkę, która była w temacie podanym wcześniej. Wypraska to tylko 65pln, a jaki efekt... Woda leje się, bo wypraska zjechała z szyby, no i oczywiście ważne drożne odpływy po bokach.
Do czyszczenia kanałòw odpływowych też musze zdemontowac podszybie?

Zastanawiam sie czy zdemontowac podszybie i obczaić w jakim stanie jest wypraska kwestia tylko czy potem sie złoży nie gorzej niż jest teraz...
grodzian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2016, 05:26   #18
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,979
Domyślnie Odp: Woda pod maską.Nieszczelne podszybie?

U ciebie wygląda jak by wypraska wogule nie siedziała w szybie lub przez ciemne fotki takie wrażenie robi .żeby wyczyścić w środku trzeba zdjąć podszybie . Jeżeli wypraska siedzi dobrze na szybie to podszybie spokojnie zalozysz

Ostatnio edytowane przez krzys1968 ; 14-09-2016 o 05:29
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2016, 05:31   #19
grodzian
ford::average
 
Avatar grodzian
 
Zarejestrowany: 07-12-2012
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna 100km
Rocznik: 2006
Postów: 106
Domyślnie Odp: Woda pod maską.Nieszczelne podszybie?

Cytat:
Napisał krzys1968 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U ciebie wygląda jak by wypraska wogule nie siedziała w szybie lub przez ciemne fotki takie wrażenie robi .żeby wyczyścić w środku trzeba zdjąć podszybie . Jeżeli wypraska siedzi dobrze na szybie to podszybie spokojnie zalozysz
Krzys mam takie pytanko techniczne czy przy odkręcaniu i przykręcaniu wycieraczek jest jakas filozofia tzn czy mozna jes przykrecic pod złym kątem/połozeniem?w sumie w zadnym aucie dotychczas nie ściągnąłem ramion wycieraczek i wole zapytaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
grodzian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2016, 05:42   #20
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,979
Domyślnie Odp: Woda pod maską.Nieszczelne podszybie?

Nie ma wielkiej filozofii na szybie masz małe kreski na jakiej wysokości powinny być pióra wycieraczki a na sworzniach masz wieloklin jak odkręciz nakrętki to góra -dół i powinny wyjść
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.