Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-12-2016, 12:06   #11
kewert
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-05-2016
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 39
Domyślnie Odp: Wycieki oleju 1.6 tdci 90KM

No to niefajnie to wygląda. Ciekawe ile jeszcze wpakuję kasy w naprawy.

kewert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2016, 12:32   #12
Harun
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Wrocław
Model: Hyundai i20
Silnik: 1.2 84 KM
Rocznik: 2019
Postów: 187
Domyślnie Odp: Wycieki oleju 1.6 tdci 90KM

Nigdzie nie napisałeś jaki ma przebieg Twoja foka. Jeśli np. 250 tys., to te naprawy nie są szokujące, a wręcz normalne. Dwumasa i sprzęgło jak najbardziej mają prawo się zużyć po takim przebiegu. Rozrząd to eksploatacja, a pompę wody wymienia się przy okazji. Wiem, że koszt napraw boli, ale kupiłeś używane auto, a jak wiadomo, nie istnieją używane "bez wkładu finansowego". To tylko marketing handlarzy.
Harun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2016, 12:43   #13
R_u_f_u_s
ford::average
 
Avatar R_u_f_u_s
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 29-06-2011
Skąd: Warszawa / Białystok
Model: C-Max
Silnik: 1,5 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 95
Domyślnie Odp: Wycieki oleju 1.6 tdci 90KM

Cytat:
Napisał kewert Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to niefajnie to wygląda. Ciekawe ile jeszcze wpakuję kasy w naprawy.
Sorry za głupie pytanie - sprawdzałeś stan techniczny samochodu przed zakupem? Jeśli nie, to sprawdź przy kupnie kolejnego samochodu - jak tego nie zrobisz, to każdy kolejny samochód po krótkim czasie będzie odkrywał różne kosztowne niespodzianki, i wcale nie musi to być Focus, ba, nie musi być Ford ... Ten silnik który masz u siebie jest chyba jednym z mniej awaryjnych, stosowany w całym koncernie PSA.

Powodzenia!

Wysłane z mojej Moto X Play przy użyciu Tapatalk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
R_u_f_u_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2016, 13:21   #14
kewert
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-05-2016
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 39
Domyślnie Odp: Wycieki oleju 1.6 tdci 90KM

Stan był sprawdzany ale samochód i tak okazał się bombą z opóźnionym zapłonem. Przebieg to 260 000km ale samochód nie był prawidłowo serwisowany. Dwumasa miała takie luzy, że zęby na rozruszniku i kole zamachowym były miejscami dosłownie pościnane, a rozrząd nie był chyba nigdy wymieniany(pasek z powyrywanymi fragmentami rowków i zajechane łożyska rolek napinaczy)
kewert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2016, 13:24   #15
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Wycieki oleju 1.6 tdci 90KM

To dlaczego go kupiłeś? Bardzo tani był?
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2016, 14:05   #16
kewert
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-05-2016
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 39
Domyślnie Odp: Wycieki oleju 1.6 tdci 90KM

Bo wtedy nic nie wskazywało na tak zły stan, a cena była przystępna.
kewert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2016, 14:17   #17
Harun
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Wrocław
Model: Hyundai i20
Silnik: 1.2 84 KM
Rocznik: 2019
Postów: 187
Domyślnie Odp: Wycieki oleju 1.6 tdci 90KM

A o tym, że rozrząd nie był robiony wiedziałeś? Rozumiem, że samochód nie miał nawet żadnych papierów na naprawy? Stąd pewnie ta "przystępna" cena.
Harun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2016, 14:58   #18
R_u_f_u_s
ford::average
 
Avatar R_u_f_u_s
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 29-06-2011
Skąd: Warszawa / Białystok
Model: C-Max
Silnik: 1,5 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 95
Domyślnie Odp: Wycieki oleju 1.6 tdci 90KM

Cytat:
Napisał kewert Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stan był sprawdzany
Gdzie go sprawdzałeś?
Warsztat powinien trafić na czarną listę na forum...
Cytat:
Napisał kewert Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale samochód i tak okazał się bombą z opóźnionym zapłonem
Jakie sprawdzenie, taki rezultat...

Współczuję - ale pamiętaj, że na kontroli przedzakupowej się nie oszczędza.

Wysłane z mojej Moto X Play przy użyciu Tapatalk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
R_u_f_u_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2016, 16:27   #19
kewert
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-05-2016
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 39
Domyślnie Odp: Wycieki oleju 1.6 tdci 90KM

Powiem tak, osobiście go nie kupowałem. Robił to ktoś inny w moim imieniu. Warsztatu nie podam bo nie wiem gdzie to było robione(już jakiś czas temu). Zresztą nie ma co się nad tym rozwodzić. Nie ma to dla mnie w tym momencie żadnego znaczenia, bo samochód został kupiony i nic na to się nie da zrobić. Papierów nie miał ale nie wzbudzało to podejrzeń, bo samochód został kupiony od znajomego który odkupił go od firmy w której pracuje, po zakończeniu leasingu.

W tym momencie bardziej interesuje mnie orientacyjny koszt naprawy tych wycieków.
kewert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2016, 17:24   #20
R_u_f_u_s
ford::average
 
Avatar R_u_f_u_s
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 29-06-2011
Skąd: Warszawa / Białystok
Model: C-Max
Silnik: 1,5 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 95
Domyślnie Odp: Wycieki oleju 1.6 tdci 90KM

Czyli kupiłeś samochód od znajomego, który kupił samochód od firmy?
Czyli znajomy zobaczył, że jest dużo do zrobienia i pozbył się samochodu? Takich znajomych ze świeczką szukać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał kewert Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W tym momencie bardziej interesuje mnie orientacyjny koszt naprawy tych wycieków.
Tak jak koledzy pisali, przyczyny mogą być różne - od pierdułki za kilkadziesiąt zł, do ... zł (wstaw dowolną liczbę).
W moim poprzednim Focusie musiałem wymienić obejmę stalową na bałwanku, który od razu po zakupie był zabrudzony olejem, kosztowało 0,50 zł, pomogło. Samochód przejeździł tak ponad 70 tys. km i poszedł do kolejnego właściciela Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Raczej nikt Ci gotowego rozwiązania nie poda, musisz poszukać - kilka tropów masz.
Taki urok diesli (ogólnie) - wiele potencjalnych przyczyn jednego problemu...

Wysłane z mojej Moto X Play przy użyciu Tapatalk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
R_u_f_u_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.